POLOHA: severná Afrika
POČET OBYVATEĽOV: 10 102 000 (2005)
HLAVNÉ MESTO: Tunis (700 tis. obyv.)
MEDZINÁRODNÉ LETISKO: Tunis - Kartágo /el-Aouina/
ÚRADNÁ REČ: arabčina
NÁBOŽENSTVO: Islam (98%) a kresťania (1%)
PENIAZE/MENA: Menovou jednotkou v Tunisku je tuniský dinár (tD), ktorý sa delí na 1000 milímov. Bankovky sú v hodnotách 5, 10 a 20 dinárov.
ČASOVÝ POSUN: SEČ
PODMIENKY VSTUPU (VÍZA): Občania SR, ktorí cestujú do krajiny v rámci organizovaných zájazdov nepotrebujú pre vstup na územie Tuniska vízum. Pre vstup na územie krajiny je potrebný platný cestovný pas i vízum iba v prípade ak nejde o organizovaný pobyt. O vízum je možné požiadať na veľvyslanectve Tunisu vo Viedni.
ZDRAVIE: Pri krátkodobých dovolenkách pri Stredozemnom mori nie sú vyžadované, ale pri dlhších cestách je vhodné poradiť sa so svojím lekárom.
MIESTNA KUCHYŇA: Tuniská kuchyňa je veľmi korenená, ale nie ostrá. Vyniká rozmanitosťou a pestrosťou. Jej základ tvoria čerstvé suroviny, ryby, skopové mäso, ovocie a zelenian. Pokrmy z rýb sú nedeliteľnou súčasťou jedálneho lístku, rovnako tak i ďalšie plody mora, ako krevety a chobotnice. Veľmi obľúbeným korením je rímska rasca, často užívaný taktiež cesnak, bobkový list, šafrán a mäta. Tunisko sa môže pochváliť množstvo ozajstných kulinárskych špecialít. Tradičnou lahôdkou arabskej kuchyne je kuskus.
MIESTA, KTORÉ TREBA NAVŠTÍVIŤ: Tunis - Kostol sv. Vincenta, Mešita de la Kasbah Kartágo - Archeologické vykopávky, amfiteáter, Ostrov Djerba - turisticky obľúbený ostrov
PODNEBIE: Tuniská klíma sa vyznačuje celoročným teplom a suchom, preto je pre našinca najvhodnejšie navštíviť ho na jar alebo na jeseň. V lete sa občas vo vnútrozemí vyskytnú extrémne teploty. Zimy bývajú mierne s príležitostnými zrážkami. V lete postačí ľahké vzdušné oblečenie - tričká či šaty. Na jar, v zime a na jeseň postačí navyše pár svetrov, ľahkú vetrovku alebo pľášť do dažďa.
GSM: Orascom, Tunisie Telecom
INÉ: Nesmú sa fotografovať vládne, policajné a vojenské objekty, nádražia, letiská a ďalšie budovy označené vlajkou Tuniska a uniformované osoby(napr. prezidentský palác a hlavné sídla miestnych HSP, vrátane ná
rodnej televíznej stanice) a uniformované osoby. Vstup do mešít v dobe modlitieb je neveriacim zakázaný. Zakázané je fotiť aj tých moslimov, ktorí svoj rituál prevádzajú mimo mešitu.Židovské objekty sú prísne strážené políciou, zakázaný je i prístup k nim.