Zájazdy
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

Qatar Airways prevezme prvý, dlho očakávaný Airbus A380

2014.19.09.
Qatar Airways_Airbus.jpg
Qatar Airways prevezme prvý, dlho očakávaný Airbus A380.

5 hviezdičková letecká spoločnosť Qatar Airways - známa špičkovými službami na palubách svojich lietadiel - usporiadala v Hamburgu tento týždeň spolu s Airbus Factory veľkú tlačovú konferenciu pri príležitosti prevzatia prvého, dlho očakávaného Airbus A380.

 

Celkovo Qatar Airways objednala 10 lietadiel Airbus typu A380-800s, z ktorých 4 prevezme ešte do konca roku 2014.

 

Šéf Qatar Airways, jeho excelencia Mr. Akbar Al Baker povedal: “ S veľkým potešením uvádzame do života pre našich cestujúcich nový cestovateľský zážitok. Airbus A380, ktorý predstavujeme je odlišný od iných A380 -  kompletne sme nadizajnovali každý element, každý detail, ktorý dáva cestujúcim jedinečnosť s akou sa ešte na palubách lietadla nestretli“.

 

Lietadlo disponuje celkovo s 517 sedadlami rozdelenými do dvoch poschodí a do 3 kvalitatívnych úrovní - 8 sedadiel sa nachádza v 1. triede, 48 sedadiel v business triede a 461 v Economy triede.

1. trieda ponúka medzi iným aj 26 palcové obrazovky pre každého cestujúceho na platforme Android s intuitívnym ovládaním.

 

Prvý let spoločnosti sa uskutoční v októbri 2014 na linke Doha – Londýn a o niečo neskôr bude nasledovať linka Paríž – Doha.

 

Zdroj: ETB Traveller

Súvisiaci s...
Letecké spoločnosti: 
QATAR AIRWAYS