Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

Praktické informácie a tipy na cestu

Čo si ne/zobrať so sebou?

Behom dňa odporúčame neformálne oblečenie, športové oblečenie alebo plavky, pohodlné topánky. Aj keď v hlavných reštauráciách, halách a spoločenských miestnostiach nie je povolené chodiť v plavkách, na raňajky alebo obed môžete ísť do reštaurácie v krátkych nohaviciach. Nemusíte si zo sebou brať plážovú osušku, pri cestách na pláž dostanete osušku na lodi. Odporúčame si zobrať jednu veľkú tašku alebo kufor na jednu osobu. Zakázané sú zbrane a munícia, výbušniny, ohňostroje, svetlice, kvapalný plyn, infekčné/jedovaté látky, ostré predmety.

Cestovné dokumenty

Pred plavbou dostanete cestovné dokumenty, ktoré obsahujú: lodný lístok (cruise ticket), naloďovací formulár (boarding form), visačky na batožinu, letenky (pokiaľ sú súčasťou zájazdu), poukazy (vouchers) na služby na pevnine (pokiaľ sú súčasťou zájazdu).

Prvé nalodenie

Pred nalodením je potrebné odbavenie v lodnom termináli, ktorý sa nachádza pri móle, kde kotví vaša loď. Tam sa odovzdáva aj batožina, s ktorou sa opäť stretnete až vo vašej kajute. S príručnou batožinou, kde máte potrebné cestovné dokumenty, prechádzate kontrolou. Pri odbavení dostanete magnetickú kartičku veľkosti kreditnej karty, ktorou budete platiť po celú dobu plavby. Slúži aj ako vaša identifikácia a aj ako vstup do vašej kajuty. Na konci plavby potom dostanete celkové vyúčtovanie. Váš účet môžete uhradiť hotovosťou (EUR, USD), šekom alebo platobnou kartou. Do 24 hodín po vyplávaní takisto prejdete bezpečnostným školením v záchranných vestách.

Zdravotnícke služby

Prvá pomoc a lekárske ošetrenie je zaistené lodným lekárskym personálom z Asociácie lodných lekárov (National Onboard Doctors Association) a sestrou. Bežné lekárske hodiny sú uvedené v lodných novinách, ale v prípade nutnosti je ošetrenie dostupné 24 hodín denne.

Prepitné

Zavedený je automatický systém poskytovania prepitného. Miesto toho, aby ste mali starosť s tým, kedy, akú čiastku a koho odmeniť prepitným, je stanovená suma 6 euro na dospelú osobu a deň plavby.

Vekový limit

Deti do 18 rokov nemôžu cestovať bez sprievodu dospelej osoby.

Lodný lístok

Lodný lístok dostanete v elektronickej podobe 10-14 dní pred odplávaním. Obsahuje itinerár plavby, itinerár charterového letu (pokiaľ je rezervovaný), informácie o čase nalodenia a vylodenia, číslo kajuty, názov paluby, poukaz na transfer a ďalšie služby pokiaľ sú rezervované, informácie pred odjazdom, autorizácia kreditnej karty, naloďovací formulár, štítky na batožinu.

Cestovné pasy a víza, poistenie

Každý cestujúci musí mať vlastný cestovný pas platný aspoň 6 mesiacov od dátumu vyplávania. Každé dieťa vrátane kojencov musí mať svoj vlastný cestovný pas. Pasy môžu byť pri príchode vybrané personálom lodnej spoločnosti, aby mohli byť predkladané rôznym prístavným úradom. Odporúčame si zistiť vízovú povinnosť v cestovnej kancelárii alebo na príslušných ambasádach v dostatočnom časovom predstihu 2 mesiacov. Odporúčame dojednanie komerčného cestovného poistenia, pripoistenie straty, poškodenia batožiny, poistenie zrušenia cesty (storno).

Doprava do prístavu

Lodná spoločnosť neorganizuje cestu do prístavu, tú je potrebné si zabezpečiť individuálne. Radi vám pomôžeme a zaistíme letenky v našej cestovnej kancelárii. Pre plavby v zámorí odporúčame časovú rezervu – odletieť najmenej 1 deň pred vyplávaním. Pre cestujúcich autom ponúkame možnosť parkovania v prístave (cca 10 eur/auto/deň).

Fakultatívne výlety

Fakultatívne výlety je možné si zakúpiť na lodi. Termíny uzávierky pre rezerváciu sa dočítate v lodných novinách „Today“. Na niektoré výlety je možné vziať len obmedzený počet osôb a tak odporúčame kúpiť si vybrané výlety čo najskôr. Pri storne výletu nie je žiadna refundácia. Deti od 4 do 14 rokov majú nárok na 35% zľavu, deti do 4 rokoch majú výlet zdarma (bez nároku na sedadlo v autobuse).

Zvýhodnená ponuka pre rodiny s deťmi

Pokiaľ plánujete plavbu s už väčšími deťmi, využite špeciálnu ponuku Family Plan – vaše deti budú ubytované v druhej kajute samostatne a to za výhodných podmienok.

Vybavenie kajút

Všetky kajuty sú vybavené kúpeľňou so sprchovým kútom a WC, klimatizáciou, satelitným TV, minibarom, telefónom, sušičom na vlasy. Meno vášho kajutového stewarda nájdete na karte vo vnútri kajuty. Kajuta je vybavená bielizňou a uterákmi, ktoré sú pravidelne vymieňané. Kúpeľne sú vybavené mydlom a sprchovým gelom. Kúpaciu čapicu a hydratačný krém môžete dostať od stewarda zadarmo na požiadanie z dôvodu ochrany životného prostredia a obmedzeniu spotreby plastu. Kajutový servis je dostupný 24 hodín denne.

Aktivity na lodi

Na lodi môžete využiť rôzne kultúrne a športové programy. Dospelí môžu využiť ponuku turnaja v šípkach, kvízoch, tanci, joge atď. Diskotéka je každý večer, zašportovať si môžete vo fitnes centre, za hudbou si môžete zájsť do piano baru, karaoke baru, nachádza sa tu aj kasíno a rôzne obchody a butiky.

Pre deti je vyhradený klub na hornej slnečnej palube, je tu veľký tobogán a bazén pre malé deti. Pripravených je množstvo aktivít ako maškarný ples, výučba na bicích, lekcie tanca, atď.