Zájazdy
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

PLAVBY

online-rezervacia-plavieb

Tento typ dovolenky zažíva v poslednom období skutočnú renesanciu. Okrem pohodlia, ktoré luxusné lode poskytujú v rovnakom rozsahu ako kvalitné hotely, ponúkajú čosi navyše – niekoľko starostlivo vybraných destinácií, ktoré by ste iným druhom prepravy nemali šancu počas jednej dovolenky vidieť, teda aspoň nie z takejto perspektívy... Opäť si stačí vybrať z našej ponuky.

Pre koho je dovolenka na lodi?

Pre ľudí každého veku, potrebná je ale znalosť jedného zo šiestich komunikačných jazykov na lodi – angličtiny, nemčiny, francúzštiny, taliančiny, španielčiny alebo portugalčiny. Na začiatku si zvolíte komunikačný jazyk, v ktorom vám budú doručované vždy predvečer lodné noviny ponúkajúce rôzne fakultatívne výlety. Plavby sú vhodné i pre rodiny s deťmi, lode sú vybavené herňami, detskými bazénmi, klubovňami. Program nadchne i 17-ročných ponukou na výučbu hry na bicie alebo kurzom salsy. Lode sú takisto ideálne na motivačnú turistiku s vašimi spolupracovníkmi, ale takisto i pre jednotlivcov, ktorí tu majú zabezpečené súkromie v podobe jednolôžkovej kajuty. Pre handicapovaných pasažierov je tu bezbariérový vstup a na lodi je i malá nemocnica.

DESTINÁCIE

STREDOMORIE– rozsiahla ponuka po celý rok najčastejšie z prístavov Savona a Benátky, plavby po Stredomorí, do Egypta, Grécka, Turecka, na Kanárske ostrovy a na Jaltu. SEVERNÁ EURÓPA– plavby za krásami severnej Európy sa organizujú od mája do augusta z Kodane, Amsterdamu či nemeckého Kielu. Počas tejto plavby môžete spoznávať krajiny severnej Európy, vrátane Islandu a Grónska. KARIBIK– plavby sa organizujú od novembra do apríla z Fort Lauderdale z Miami na Floride alebo z Pointe Á Pitre na Guadaloupe. Do programu plavby sú najčastejšie zahrnuté Panenské ostrovy, Portoriko, ostrovy Turks and Caicos, Bahamy, Kajmanské ostrovy, Dominikánska republika a Jamajka. Niektoré z lodí zastavujú aj v Mexiku alebo Hondurase. Všetky plavby sú na 7 nocí. JUŽNÁ AMERIKA– plavby sa organizujú od decembra do marca z prístavov Santos v Brazílii alebo Buenos Aires v Argentíne. Počas týchto 6 – 9 nočných plavieb turisti zavítajú do Argentíny, Brazílie a v niektorých prípadoch aj do Uruguaja. ARABSKÝ POLOSTROV + ÁZIA– v oblasti Arabského poloostrova sa lode plavia v období december až apríl. V iných častiach Ázie sú plavby prakticky celoročne, záleží len od konkrétnej oblasti. Východzím prístavom pre lode na Arabský poloostrov je Dubaj (SAE). Do Ázie lode vyplávajú zo Singapuru, Hong Kongu, Šanghaja, prípadne z Bombaja. Tieto plavby trvajú najčastejšie 14 nocí, ale je možné zvoliť si aj kratšiu plavbu. Arabský poloostrov navštevujú turisti najčastejšie v marci a apríli. Vzdialenejšie časti Ázie sú obľúbené v mesiacoch apríl a október. VEĽKÉ VÝCHODNÉ PLAVBY– na tento typ plavby sa môžete vydať vo februári, marci, apríli, máji, novembri alebo decembri. Lode najčastejšie vyrážajú z prístavov Savon (Taliansko), Neapol (Taliansko), Dubaj (SAE) a Sharm El Sheiku (Egypt). Pri týchto plavbách máte možnosť navštíviť Grécko, krajiny Arabského poloostrova, Egypt, prípadne vzdialenejšie destináce ako je napr. Malajzia, Thajsko, India či Maledivy. Dĺžka plavieb sa pohybuje od 12 do 22 nocí. INDICKÝ OCEÁN– lode v tejto oblasti sa plavia od konca novembra do marca. Pre návštevu Indického oceánu si môžete zvoliť niektoré z východzích prístavov – St. Denis (Reunion), Port Louis (Maurícius), Dubaj (SAE), prípadne Civitavecchia (Taliansko). Plavby trvajú minimálne 14 nocí, maximálne 26 nocí. TRANSATLANTICKÉ PLAVBY–lode sa plavia cez Atlantik v mesiacoch marec, apríl, máj a november, december. Lode vyplávajú z Európy z prístavov Savona (Taliansko), Kodaň (Dánsko), Barcelona (Španielsko) alebo Marseilles (Francúzsko). Odtiaľto smerujú do Južnej Ameriky, Kanady alebo Karibiku. Transatlantické plavby sú 15 až 21 nočné, najčastejšie ale 17 nočné.

Praktické informácie a tipy na cestu...