Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Berjaya Langkawi Resort

od 1.379 €
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
Berjaya Langkawi Resort
→ Informácie o krajine (Malajzia, Langkawi)

MALAJZIA – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Malajská federácia zahŕňa pevninskú časť a štáty Sabah a Sarawak na Borneu. Úradným jazykom je malajčina (Behasa Melayu), ale anglicky sa dohovoríte v celej krajine. Rôzne etniká majú svoje dialekty v rôznych kútoch krajiny. 57% populácie sú Malajci a zostatok tvoria číňania, Indovia a ďalšie etnické skupiny.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je malajzijský Ringgit (oficiálne medzinárodné označenie MYR miestne označenie RM)

1 EUR = 4,226 MYR

* Kreditné karty MasterCard, Diners Club, American Express a Visa sú najčastejšie používané medzi maloobchodníkmi a v reštauráciách. Americké doláre alebo Eurá v bankovkách sú ľahko zameniteľné v bankách alebo v autorizovaných zmenárňach v hlavných turistických destináciách. Pri cestovaní do vzdialenejších provincíí alebo menších miest odporúčame mať pri sebe dostatok indonézskych rupií.

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 220 – 240V, 50 Hz, guľaté, príp. trojpólové zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii. Štandardné nabíjačky na kamery a mobily, holiace strojčeky fungujú bezproblémovo.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch je v zásade pitná, avšak vzhľadom na odlišný spôsob jej úpravy odporúčame na pitie používať balenú vodu vo fľašiach.

NÁKUPY

*Vo veľkých mestách sú vybudované veľké nákupné centrá, supermarkety a obchody, kde sú pevné ceny. Majú otvorené denne od 08:00-22:00 a niektoré aj v nedeľu. V malých obchodíkoch je niekde treba cenu zjednávať.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Malajzia leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Malajzie nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* Podnebie v Malajzii je tropické a celý rok veľmi teplé. Teploty sa pohybujú medzi 21 – 32 stupňami. Zrážky sú celoročné.

* Odporúča sa ľahké bavlnené alebo ľanové oblečenie vzhľadom na vlhkú a teplú klímu.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

* V Malajziii funguje GSM roaming spol. T-Mobile i Orange. O aktuálnych tarifách sa informujte u vášho operátora.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete hlavne v  turistických strediskách a mestách, je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch a v blízkosti kasární. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

*Príliš krátke nohavice, resp. sporý vrchný diel oblečenia môžu mimo turistických centier spôsobiť pohoršenie miestnych obyvateľov. Pri návšteve kultových miest a svätýň je potrebné dbať na vhodné oblečenie. Muži by mali mať dlhé nohavice a ženy zahalené ramená a nohy. Nudizmus nie je povolený.

* Malajci sú veľmi zdvorilí ľudia. Aj keď podávanie rúk pri predstavovaní a pozdravoch je bežné ako u mužov, tak aj u žien, niektoré malajské ženy nesmú podať mužovi ruku, len keď vám ju podá sama. Muži obyčajne podávajú obe ruky s pozdravom „Salam“, čím vyjadrujú, že vás zdravia od srdca. Je slušné odpovedať rovnakým pozdravom.

* Keď vstupujete do domu miestnych, vždy sa vyzujte. Ponúknutý nápoj je slušné prijať. Prípitky nie sú bežným zvykom, keďže väčšina obyvateľov je moslimská a nepije alkohol.

* Je neslušné ukazovať pravým ukazovákom na objekty a ľudí.

MIESTA, KTORÉ SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ NA LANGKAWI

* KUAH – duty free centrum s nákupnými možnosťami.

* UNDERWATER WORLD – jedno z najväčších akvárií v Ázii, má 15 metrový tunel, kde je vidieť viac ako 5000 druhov podmorských živočíchov.

* PULAU PAYAR MORSKÝ PARK –od Langkawi 30 km vzdialený morský park s niekoľkými ostrovčekmi, návštevou reštaurácie a podvodného observatória. Výborné miesto na šnorchľovanie.

Bližšie a aktuálne informácie o všetkých fakultatívnych výletoch v Malajzii Vám podá zástupca partnerskej CK.

* Súostrovie sa nachádza na severe Malajzie v Andamanskom mori, blízko Thajských ostrovov, od historického mesta Georgetown na ostrove Penang je to 2,5 hodiny loďou. Langkawi má krásne pláže, priezračné more a výhodnú polohu s nízkym počtom zrážok, a preto je najobľúbenejším letoviskom v Malajzii. Súostrovie vytvára ca 98 malýcho ostrovčekov, na ostrove je dažďový prales, ryžové políčka, kokosové palmy, ale aj turistické atrakcie ako morské akvárium, Aquapark, krokodília farma, vtáčí park a lanovka. Výhodné sú aj nákupy v hlavnom meste Kuah, kde sú Duty Free obchody. Na ostrove sa oplatí ísť na celodenný výlet za šnorchľovaním a potápaním do Payar Island Marine Parku, kde môžete aj kŕmiť žraloky. Alebo sa môžete vydať na Island hopping, 4 hodinový výlet člnom na ostrovy pri Langkawi, kde sa môžete kúpať a šnorchľovať. Langkawi tour ponúka prehliadku ostrova, ktorá sa skladá z návštevy ryžových polí, batikového centra, jazdu lanovkou, vodopád Siedmich studní a iné zaujímavé výlety.

víza

*Slovenskí občania cestujúci do Malajzie na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.

Slovenské veľvyslanectvo v KUALA LUMPUR

Pôsobnosť úradu je diplomatická a konzulárna pre Malajziu a Brunejský Sultanát.

Embassy of the Slovak Republic
11, JALAN U-THANT
55 000 KUALA LUMPUR, MALAYSIA

tel: +603 21150 016,17, mobil 0060 122391237, 0060122256356
fax: + 603 21150 014
e-mail: emb.kualalumpur.@mzv.sk

 

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 424, veľký hotel

Rezort Berjaya Langkawi sa nachádza pri zálive Bura na ostrove Langkawi v Malajzii, len dve minúty chôdze od pláže a v obklopení bujného tropického pralesa. Tento súkromný rezort v tichom prostredí je jediným rezortom na ostrove, ktorý poskytuje ubytovanie v nadvodných vilkách. K dispozícii je aj ubytovanie vo vilkách na zemi. Súčasťou tohto elegantného rezortu je vonkajší bazén, stolný tenis, ihrisko pre plážový volejbal či požičovňa bicyklov. Klimatizované chatky s dostatkom prirodzeného svetla majú vlastný balkón. Každá izba je zariadená nábytkom z tvrdého dreva a vybavená TV a bezpečnostnou schránkou. Hostia rezortu si môžu zacvičiť v posilňovni alebo si vychutnať masáž či skrášľujúce ošetrenie vo wellness centre Taaras Spa. V rezorte sa nachádzajú štyri reštauráciie, jeden lobby lounge, dva bary a jeden športový bar. Bufet ponúkajúci široký výber jedál malajzijskej a medzinárodnej kuchyne je k dispozícii 24 hodín denne v kaviarni Dayang. Z reštaurácie Pahn-Thai sa vám naskytne nádherný výhľad na dažďový prales a môžete tu ochutnať kvalitný výber thajského jedla. Čínsku a japonskú kuchyňu možno ochutnať v reštaurácii Oriental Pearl, indickú kuchyňu zase v Beach Brasserie na pláži. Pre deti je k dispozícii detské ihrisko a detský klub. Neďaleko rezortu sa nachádzajú rôzne atrakcie ostrova Langkawi ako napr. vodopády Telaga Tujuh či Langkawi Sky Bridge. Rezort Berjaya Langkawi je vzdialený 15 minút jazdy autom od medzinárodného letiska Langkawi. 

Typy izieb:

Rainforest chalet - Izba s rozlohou 32 m2. Izba má sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar, ventilátor,  klimatizáciu, zariadenie na prípravu kávy a čaju, trezor a balkón alebo terasu s výhľadom do dažďového pralesa.

Rainforest studio - Izba s rozlohou 65 m2. Izba má vaňu, WC, fén, telefón, TV, minibar, ventilátor,  klimatizáciu, zariadenie na prípravu kávy a čaju, trezor a balkón alebo terasu s výhľadom do dažďového pralesa.

Letecká spoločnosť:

 • Emirates – odlety z Viedne denne, dva prestup (Dubaj, Kuala Lumpur), trvanie letu 13 hodín a 50 minút
 • Qatar – odlety z Viedne denne, dva prestup (Doha, Kuala Lumpur), trvanie letu 14 hodín
 • Turkish – odlety z Viedne denne, dva prestup (Istanbul, Kuala Lumpur), trvanie letu 13 hodín a 45 minút

Vzdialenosť od letiska: Langkawi International Airport, 13 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Málo objavená destinácia
 • Jediné nadvodné vilky na ostrove
 • Unikátna príroda

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Minimálne 90 dní pred cestou zľava 25% na ubytovanie
 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie
 • 6+1 noc zdarma, 9+2 noci zdarma, 16+4 noci zdarma

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny pre deti do 11 rokov

Atrakcie v okolí hotela:

 • Oriental Village - 0.6 km
 • Langkawi Cable Car - 0.7 km
 • Summer Palace Langkawi - 1.6 km
 • Seven Wells - 1.8 km
 • Langkawi Sky Bridge - 2.2 km
 • Telaga Harbour - 3.7 km
 • Langkawi Crocodile Farm - 6.3 km
 • Field of Burnt Rice - 7.4 km
 • Taman Buaya Buaya - 7.8 km
 • Air Terjun Temurun Waterfall - 8.7 km
 • The Rice Museum - 9.8 km
 • Underwater World Langkawi - 11.2 km
Poznámky 
Cena od: 1379 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám