Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Citymax Hotel Bur Dubai

od 729 €
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
Citymax Hotel Bur Dubai
→ Informácie o krajine (Spojené arabské emiráty)

DUBAI – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Úradný jazyk je Arabský, bežne sa hovorí anglicky. V krajine je však počuť hindštinu, perzštinu a ďalšie východné dialekty.

MIESTNA MENA

* Jednotkou miestnej meny je AED Dirham (Dh) = 100 filsov. Dirham je viazaný na US Dolár, 1 USD = 3,67 AED,

1 EUR = 4,89 AED Kurz k doláru je pevný, zmenárne sú rozšírené.

Odporúčame si vziať so sebou hotovosť, resp. platobné karty. Výber z bankomatu je možný na bežné Maestro a  Cirrus karty (platné v zahraničí). Akceptované sú medzinárodné platobné a kreditné karty VISA, DINNERS a EUROCARD-MASTERCARD (nie VISA ELECTRON).

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

PREPITNÉ

* Dávanie prepitného nie je povinnosťou. Niektoré reštaurácie ho majú zahrnuté v cene, inak sa očakáva približne 10% z ceny.

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 200 – 240V, 50 Hz, guľaté, príp. trojpólové zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii. Štandardné nabíjačky na kamery a mobily, holiace strojčeky fungujú bezproblémovo.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch je v zásade pitná, avšak vzhľadom na odlišný spôsob jej úpravy odporúčame na pitie používať balenú vodu vo fľašiach, ktorú bežne dostanete v hoteloch a supermarketoch.

ALKOHOL

* Konzumácia alkoholu v Dubaji má niekoľko obmedzení: dostanete ho len v podnikoch s licenciou, zvyčajne patriacich k hotelom ( aj keď majú samostatný vchod); Počas moslimských sviatkov  (aj počas denných hodín ramadánu) sa alkohol nepredáva, čo platí to aj pre ne-moslimov; Na verejných priestranstvách je piť alkohol ilegálne V Emiráte Sharjah vám alkohol neponúknu nikde, dovezený však konzumovať môžete.

JEDLO

*Výsledkom pestrého kultúrneho mixu Dubaja je neuveriteľný výber reštaurácií a kaviarní. Nájdete tu všetko, od jednoduchých kaviarní pre indo-pakistanských robotníkov vo štvrti Karama, po reštaurácie v najznámejších päťhviezdičkových hoteloch. Nechýbajú ani americké fastfoody ako KFC, Chillis, Starbucks, alebo McDonalds. Medzi najlacnejšie možnosti patria  podobne ako v iných mestách stánky podobné kebabovým - Shwarma. Miestny variant kebabu stojí okolo 3 Dhs, exotickejšie libanonské alebo iránske okolo 5 Dhs. Vegetariánsky variant Fala-Fil (Felafel, falafel) stojí rovnako.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

PLÁŽE

* V krajine sú väčšinou biele a svetlohnedé piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora. Na hotelových plážach a pri bazénoch sú lehátka a slnečníky zdarma.

* Nudizmus a opaľovanie hore bez sú v Dubaji zakázané.

* Na pláži sa môžete stretnúť s predavačmi suvenírov. Pred kúpou sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Pri návšteve Emirátov nie je potrebné žiadne povinné očkovanie, zdravotné služby sú na vysokej úrovni. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* V Dubaji panuje subtropická klíma, sucho, slnečno a jasno je počas celého roka. Zrážky sú nepravidelné a ojedinelé, občas prší v zimných mesiacoch. Zimné obdobie je medzi novembrom a aprílom, kedy je oproti zostatku roku chladnejšie.

*Po väčšinu roka sa odporúča ľahké a vzdušné oblečenie (bavlnené alebo ľanové), otvorené topánky / sandále. V zimných mesiacoch sa na večer odporúča ľahký sveter alebo bunda. Mimo pláží a bazénov sa očakávajú minimálne tričká a šortky.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

* V Dubaji funguje GSM roaming spol. T-Mobile i Orange. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete všade, je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané vládne budovy, letiská, prístavy a v blízkosti kasární. Fotografovať moslimské ženy nie je povolené a považuje sa to za útok. Ak chcete fotografovať miestnych mužov, treba sa vopred spýtať, či súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

* Do miestnych svätýň sa vstupuje vyzutý, muži v dlhých nohaviciach, ženy so zahalenými ramenami a v dlhých sukniach.

ORIENTAČNÉ CENY NIEKTORÝCH FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV V DUBAJI

* DUBAI CITY TOUR – pláž Jumeirah Beach, ulice Sheika Zayeda, palác Sheika Mohameda, dubajský záliv, múzeum, trh so zlatom = cca 30,- USD

* SHARJAH/AJMAN – kultúrne námestie, archeologické múzeum, Islamské múzeum v Sharjah, trh Majarah, mešita Kráľa Fajsala, múzeum v Ajmáne = cca 30,- USD

* AL AIN – mestečko v oáze, ktoré leží cca 160 km od Abu Dhabi, vyhliadka z najvyššej hory SAE, kúpanie v termálnych prameňoch, miestne múzeum, ťaví trh.

Deti do 12 rokov majú väčšinou zľavu 50%.

Bližšie a aktuálne informácie o všetkých fakultatívnych výletoch v Emirátoch Vám poskytnú zástupcovia našich partnerských CK.

* V Emirátoch si môžete vyberať z množstva výletov a atrakcií. Ak dostanete chuť, môžete si zalyžovať v umelom stredisku, stačí si so sebou priniesť čiapku a rukavice. Obľúbené sú výlety do púšte, púštne safari na terénnych vozidlách, jazdy na ťavách, návšteva vodného parku, návšteva beduínskej dediny, obdivovanie šikovných sokoliarov a mnohé ďalšie atraktívne možnosti.

NÁKUPY

*Dubaj je synonymom nakupovania. Je kontrastom medzi tradičnými trhoviskami (súkmi), obrovskými nákupnými centrami a extravagantnými butikmi. Najnovšie produkty, exotiku, značkovú kolekciu alebo netradičné doplnky nájdete kdekoľvek. Na súkoch nezabudnite o cene jednať. Očakáva sa to od každého zákazníka. Jednoduchá otázka: Aká je vaša najlepšia cena?“ väčšinou odštartuje ďalekosiahle vychvaľovanie a ponúkanie tovaru predavačom. Trh s korením na Al-Sabkha Road, je turistickou atrakciou, na rušnom zlatom trhu Sikkat al-Khali Street, je možné nájsť zľavy na zlatých šperkoch. Trh je prísne kontrolovaný, existuje tu len malá šanca podvodu. Trhy sú otvorené od 07:00 hod. -12:00 hod., potom od 17:00-19:00 hod. ( zatvorené sú v piatok doobeda).

*O cenách v obchodných centrách alebo v obchodoch západného štýlu by sa jednať nemalo. Šikovnému zákazníkovi by to nemalo zabrániť v nákupe lacnejších suvenírov, najmä ak je cena na trhovisku neúmerne vysoká. Najvýhodnejšie ceny sú pri elektronike a značkovom oblečení. Zaujímavými miestnymi výrobkami sú koberce, beduínske šperky alebo arabské suveníry. Obchody sú otvorené od 08:00 hod. do 13:00 hod. potom od 16:30 hod. do 20:00/21:00 hod.. Mnoho z nich je v piatok zatvorených. Obchodné centrá sú otvorené od 10:00-22:00 hod.

víza

*Pre vstup do krajiny sa vyžaduje cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických ciest do UAE na dobu najviac 30 dní sú od 22.3.2014 oslobodení od vízovej povinnosti. Pokiaľ máte v cestovnom pase izraelskú pečiatku, môže Vám byť odoprený vstup na územie SAE.

Slovenské veľvyslanectvo v spojených arabských emirátoch

Bezpečnostná situácia v Dubaji je dobrá, úroveň kriminality veľmi nízka.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pre SAE v Káhire

3, Adel Hussein Rostom Str. 11794 Cairo (Káhira) Egypt
Tel: +20-2 3358240, 3357544, 3376901
Mobil: +20-122171845 (konzulárna a diplomatická služba pre občanov SR a EÚ)
E-mail: zukahira@tedata.net.eq

 

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 691, veľký hotel

Hotel Citymax Bur Dubai sa nachádza v dubajskej štvrti Bur Dubai, zhruba 1 km od zátoky Dubai Creek. Ponúka ubytovanie v 691 moderne zariadených ubytovacích jednotkách. Všetky izby v hoteli Citymax Bur Dubai sú zariadené dizajnovým nábytkom. Každá je vybavená TV s plochou obrazovkou a rýchlovarnou kanvicou. Izby ponúkajú súkromné kúpeľne s vaňou a sušičom vlasov. Súčasťou hotelového komplexu je strešný bazén a plne vybavená posilňovňa. V celom hoteli môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Tunajšie reštaurácie Claypot a Sizzling Wok podávajú indické a ázijské špeciality, a v čase raňajok, obeda i večere servírujú jedlá formou bufetu alebo à la carte. K dispozícii je aj izbová služba a kaviareň City Café s nepretržitou prevádzkou, v ktorej si môžete objednať nápoje a občerstvenie. V hoteli sa nachádzajú aj bary so živou hudbou prípadne DJ večermi, kde možno sledovať aj rôzne športové prenosy. Z hotela Citymax Bur Dubai je ľahká dostupnosť na rušné trhoviská a tradičné bazáre souk. Nákupné centrum Burjuman Mall je od hotela vzdialené 10 minút chôdze a známe The Dubai Mall ako aj slávna veža Burj Khalifa zhruba 8 km. Hotel je vzdialený 20 minút jazdy od letiska Dubai International Airport.

Typy izieb:

Standard room - Izba s rozlohou 20 m2. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu,  trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, pracovný stôl.

Letecká spoločnosť:

 • Emirates – odlety denne, priamy let bez prestupu,  trvanie letu 5 hodín a 40 minút
 • Fly Dubai  – odlety z Bratislavy 3x týždenne, priamy let bez prestupu,  trvanie letu 5 hodín a 40 minút
 • Smartwings (najvýhodnejšia cena) – odlety z Prahy 4x týždenne , priamy let bez prestupu, trvanie letu 6 hodín a 10 minút

Vzdialenosť od letiska: Dubai International Airport,  9 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia

Hlavné výhody hotela:

 • Vhodný pre city break
 • Priamy let bez prestupu
 • Možný odlet z Bratislavy
 • Najvýhodnejšia cena letenky z Prahy

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Pri objednaní do 15.4.2018 zľava 15% na ubytovanie  (platí pre obdobie 1.5.-21.8. a 26.8.-30.9.)

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Deti do 5 rokov zdarma

Atrakcie v okolí hotela:

 • Burjuman Mall - 1.2 km
 • Meena Bazaar - 1.3 km
 • Al Bastakiya - 1.4 km
 • Textile Souk - 1.5 km
 • Dubai Museum - 1.5 km
 • Old Souk - 1.6 km
 • Grand Mosque - 1.6 km
 • Dubai Frame - 1.9 km
 • Twin Towers Shopping Centre - 2.4 km
 • Dubai Garden Glow - 2.6 km
 • Al Ghurair Centre - 3.2 km
 • The Floating Bridge - 3.4 km
 • Jumeirah Plaza - 3.8 km
 • The Village Mall - 3.9 km
 • City Walk Mall - 5.6 km
 • At The Top - Burj Khalifa - 6.2 km
 • Mall of the Emirates - 17.4 km
Poznámky 
Cena od: 729 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám