Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Club Waskaduwa Beach Resort & Spa

od 1.139 €
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
Club Waskaduwa Beach Resort & Spa
→ Informácie o krajine (Srí Lanka)

SRÍ LANKA – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina. V letoviskách je bežná angličtina, ktorá je spojovacím jazykom s úradným.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je srílanská rupia LKR. Kurz je cca 1 EUR = 153,352 LKR

* Najčastejšie používané kreditné karty sú VISA a MasterCard. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

* Akceptovateľná mena je USD, EUR, libry. Banky sú otvorené od pondelka do piatku od 09:00-13:00, centrálna banka „Bank of Ceylon“ v Colombe od 08:00- 22:00 hod. Výmenu odporúčame zapísať do „Customs and Immigration Form“

PITNÁ VODA A STRAVA

* Odporúča sa kupovať vodu balenú vo fľašiach, pozor na ľad v nápojoch.

* V strave prevláda ryža a morské produkty. Jedlá sú často silne korenené, vegetariánstvo nie je veľmi rozšírené. Dostať tu rôzne druhy tropického ovocia. Neodporúča sa konzumovať potraviny, na ktoré má prístup hmyz (šaláty), nejesť surovú zeleninu, z ovocia sťahovať šupky. Mlieko býva pasterizované, je nezávadné, ale pozor na nepasterizovaný syr.

NÁKUPY

* Ako suvenír si turisti zo Srí Lanky domov najčastejšie vozia batikované látky a oblečenie, najrôznejšie druhy korenia a čaov, maľované masky a pestré drahokamy.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej

fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

NÁKUPY

* Napätie 230 –240 voltov, avšak kvôli neštandardným zásuvkám nie je možné používať európske spotrebiče, adaptéry je možné zohnať veľmi zriedkavo.

PLÁŽE A OSTROVY

* Dlhé piesočnaté pláže s hnedým, miestami až zlatistým pieskom. Všetky srí lanské pláže sú verejné, t.j. sú otvorené pre každého a neplatia sa žiadne poplatky. Svoju plážovú osušku si môžete zložiť kdekoľvek, ale väčšina návštevníkov má svoju „základňu“ v hotelovom areáli, kde sú zdarma k dispozícii lehátka a slnečníky. *Pláže na západnom a juhozápadnom pobreží sú lemované palmovými hájmi, čo im dodáva veľmi exotický ráz. Úsek pláže ležiaci pred hotelom je povinný hotel každodenne čistiť a udržiavať. Prírodný charakter pláží, výrazný odliv i príliv a divokosť Indického oceánu sú typickým znakom celého srí lanského pobrežia.

DOPRAVA

* K dispozícii sú autobusy, taxíky, vlaky. Autobusy, od zadymených a špinavých po moderné súkromné, sú lacné, premáva ich veľký počet a vždy sú preplnené. Vlaky sú pomalšie, ale oveľa pohodlnejšie, popri južnej trase do mesta Matara je niekoľko najlepších pláží na ostrove. Čoraz populárnejšie sú motorky alebo prenájom aút, aj keď motoristi musia často obchádzať kravy, alebo psy, ktoré cesty tiež využívajú. Za primeranú cenu je možné prenajať si auto aj so šoférom, najlepšie na denné alebo viacdňové výlety.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Srí Lanka leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu. Odporúča sa uzavrieť pred cestou zdravotné poistenie v SR a priniesť si so sebou základné lieky. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk.

KLÍMA A ODEV

* Podnebie na Srí Lanke je tropické, monzúnové, severovýchodný monzún je od decembra do marca, juhozápadný od júna do októbra. Teplota počas celého roka je približne rovnaká asi 27 °C, najpríjemnejší je juh a západ ostrova od novembra do apríla a východné pobrežie od mája do septembra.

* Odporúča sa ľahké bavlnené alebo ľanové oblečenie vzhľadom na vlhkú a teplú klímu. Nezabudnite na ľahký sveter na chladnejšie dni a do klimatizovaných autobusov a tiež na vhodnú obuv do chrámov. Na cestu do vnútrozemia sa odporúča pribaliť si teplejší sveter.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa/ polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

* Na Srí Lanke roaming spol. T-Mobile i Orange. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

MIESTA, KTORÉ SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ

COLOMBO - Jednodňový výlet do hlavného mesta Srí Lanky spojený s prehliadkou zaujímavých miest z portugalskej, holandskej a britskej koloniálnej éry.

GALLE - Jednodňový výlet do mesta s bohatou históriou a zaradeného do svetového dedičstva UNESCO. Najväčšou atrakciou mesta je veľkolepá, 300 rokov stará holandská pevnosť.

KANDY – PINNAWELA - Jednodňový výlet do Kandy, posledného kráľovského mesta Srí Lanky a jedného z hlavných cieľov turistov.

NP YALA - Jednodňový dobrodružný výlet do národného parku Yala na juhovýchodne Srí Lanky. Miestna džungľa je domovom slonov a leopardov.

VÍZA

*Srí Lanka zavádza od 1.1.2012 vízovú povinnosť pre občanov SR aj ČR, tzv. Electronic Travel Authorization (ETA). Vízum je spoplatnené čiastkou 20,- USD/ os. Na všetky krátkodobé pobyty (max. 30 dní) je nutné vybavenie vstupného víza (ETA) ešte pred odletom.

SLOVENSKÉ VEĽVYSLANECTVO V INDII

Diplomatická a konzulárna pre Indickú republiku, Bangladéšsku ľudovú republiku, Nepálske kráľovstvo, Demokratickú socialistickú republiku Srí lanka a Maledivskú republiku, teritoriálna pre Bhutánske kráľovstvo.

Adresa

Embassy of the Slovak Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
India

tel: +91 11/24101015, 26889071, 26111075 fax: +91 11/26877941
mobil: +91 9818799477 emb.delhi@mzv.sk, web www.mzv.sk/dilli
Úradné hodiny Po-Pia od 08:00 – 16:30

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 54, butikový hotel

Club Waskaduwa Beach Resort & Spa je butikový hotel nachádzajúci sa v lokalite Kalutara, v tesnej blízkosti pláže. Ponúka ubytovanie v dvoch kategóriách izieb deluxe a premier, pričom každá izba poskytuje dostatok priestoru, vlastný balkón ako aj  panoramatické výhľady do záhrady alebo na oceán. V hoteli sa nachádza infinity bazén a jacuzzi. Celodenné stravovanie zabezpečuje hlavná reštaurácia Anthurium, kde nájdete aj stanice so živými ukážkami varenia. Na jedlá s plodov mora sa môžete tešiť v reštaurácii Pokirissa. Miešané nápoje a skvelú hudbu si hostia môžu vychutnať v niektorom z hotelových barov, Club 54 pod šírym nebom alebo Sundowner bar.  Hlavné mesto Colombo je vzdialené 37 km a medzinárodné letisko Bandaranaike International Airport 63 km. Populárne letovisko a obľúbené pláže Bentota sa nachádza 23 km od hotela. V hoteli je možné si objednať fakultatívne výlety za poznaním ostrova Srí Lanka. V hoteli nájdete aj malý obchod so suvenírmi. Rôzne procedúry a masáže zabezpečuje hotelové spa centrum, AYU Spa. Pre aktívnych hostí je k dispozícii posilňovňa na streche hotela s úžasnými výhľadmi na Indický oceán.

Typy izieb:

Garden Deluxe - Izba s rozlohou 57 m2. Izba má vaňu alebo  sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor,  trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, pracovný stôl, pohovka, chladnička, balkón alebo terasa s výhľadom do záhrady.

Ocean Deluxe - Izba s rozlohou 57 m2. Izba má vaňu alebo  sprchu, WC, fén, telefón, TV, DVD prehrávač, minibar,  klimatizáciu, ventilátor,  trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, pracovný stôl, pohovka, chladnička, balkón alebo terasa s výhľadom na bazén alebo na more.

Letecká spoločnosť:

 • Austrian - odlety z Viedne 1x týždenne, priamy let bez prestupu, trvanie letu 9 hodín a 5 minút
 • Fly Dubai – odlety z Bratislavy 3x týždenne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 10 hodín a 20 minút
 • Emirates – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 10 hodín a 5 minút
 • Turkish - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Istanbul) a jeden technický stop na Maldivách, trvanie letu 13 hodín
 • Qatar – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Doha), trvanie letu 10 hodín a 30 minút

Vzdialenosť od letiska: Bandaranaike International Airport, 63 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Polpenzia v cene
 • Kultúra a poznávanie
 • Butikový hotel
 • Možný odlet z Bratislavy
 • Priamy let bez prestupu alebo pohodlný let s jedným prestupom

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Deti do 5 rokov zdarma
 • Deti od 6 do 11 rokov zľava 50% na ubytovanie

Atrakcie v okolí hotela:

 • Kalutara Bodhiya - 3.6 km
 • Richmond Castle - 3.7 km
 • Panadura Railway Station - 11.6 km
 • Moratuwa Railway Station - 19 km
 • Kande Viharaya Temple - 19.6 km
Poznámky 
Cena od: 1139 EUR/osoba/7 nocí s polpenziou

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám