Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Malahini Kuda Bandos

od 1.399 €
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos
Malahini Kuda Bandos

Mapa rezortu

Malahini Kuda Bandos → Informácie o krajine (Maldivy)

MALDIVY – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Miestnymi úradným jazykom je dhivéhčina, podobná sinhalčine, ktorou sa hovorí na Srí Lanke. V rezortoch sa dohovoríte anglicky a nemecky.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je maldivská rupia (oficiálne medzinárodné označenie MVR) = 100 centov. 1 EUR = 20,72 MVR.

Odporúčame si vziať so sebou hotovosť, resp. cestovné šeky v EURO, ktoré je možné použiť hlavne vo väčších hoteloch, reštauráciách a obchodoch. Počas pobytu len podpisujete účty a hradíte všetko deň pred odchodom. Váš účet môžete zaplatiť v hotovosti v EUR alebo USD, prípadne kreditnou kartou (American Express, Visa, Diners Club a čiastočne aj Master Card.

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

PREPITNÉ

* Dávanie prepitného nie je povinnosťou ako napr. v arabských krajinách (Egypt a pod.), ale v určitých situáciách sa očakáva (napr. nosiči batožiny na letisku a v hoteli = cca 10,-MVR, resp. miestni sprievodcovia na konci výletu a inštruktori športových kurzov = podľa Vašej spokojnosti). V reštauráciách a baroch je zvykom nechať drobné prepitné, ak už nie je zahrnuté v cene (service charge).

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 220 - 240V, 50 Hz a je zabezpečované pomocou naftových generátorov. Zásuvky vo väčšine rezortov sú prispôsobené európskym normám. Aj napriek tomu odporúčame vziať si sebou, alebo požičať si adaptér.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch nie je pitná, každý ostrov si vodu sám odsoľuje. Voda z vodovodnej siete nie je pitná. Odporúča sa kupovať len balenú vodu.

ORIENTAČNÉ CENY V HOTELOCH

Každý rezort má svoje vlastné centrum vodných športov s profesionálnymi inštruktormi (anglicky a nemecky hovoriacimi). Odporúčame pribaliť si vlastné šnorchlovacie potreby.

 • Základný 3-hodinový kurz od 80 USD
 • Základný kurz + 2 ponory od 200 USD
 • Požičanie okuliarov, trubice a plutví od 6 USD /deň

Nemotorizované vodné športy a tenis sú väčšinou zahrnuté v cene, bližšie informácie rozsahu športových aktivít poskytovaných zdarma nájdete v katalógu našej CK (viď. popis jednotlivých hotelov).

Uvedené ceny sa menia v závislosti od kategórie hotela. Väčšina hotelov funguje na tzv. kreditný systém, t.j. objednané nápoje a jedlá neplatíte hneď, ale pripisujú sa Vám na účet, ktorý zaplatíte až na koniec pobytu. Bližšie a praktické informácie Vám na mieste podá zástupca miestnej CK alebo pracovníci recepcie.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

PLÁŽE

* Biele piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora. Keďže ostrovy sú chránené koralovými bariérami, vytvárajú tak akési prírodné bazény. Slnečníky a lehátka sú zdarma

* Nudizmus a opaľovanie „hore bez“ je na Maldivách zakázané!

* Pred kúpou suvenírov sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko. Čierne koraly a mušle musia byť zakúpené v licencovaných obchodoch.

* Na Maldivách sa kladie veľký dôraz na ochranu prírody, prosíme Vás teda, aby ste pri rybolove ryby nezabíjali, pri potápaní sa nedotýkajte koralov. Vaše vybité batérie, umelohmotné obaly, plechovky a podobné predmety odhadzujte na určené miesta, Maldivská príroda sa Vám odvďačí čistotou vody, ovzdušia a okolitej prírody.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Maldivy ležia v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Maldív nie je predpísané žiadne povinné očkovanie, len v prípade ak prichádzate z postihnutých oblastí. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk .

KLÍMA A ODEV

* Na Maldivách panuje horúca tropická klíma. Pre čo najpríjemnejší a najpohodlnejší pobyt odporúčame ľahké a vzdušné oblečenie (bavlnené alebo ľanové), otvorené topánky / sandále. Na večer odporúčame ľahký pulóver.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

* Najvhodnejším obdobím pre návštevu ostrovov sú mesiace november až apríl. Na Maldivách sa vyskytujú dva monzúny, juhozápadný od mája do októbra (obdobie dažďov je v júni a júli) a severozápadný od novembra do apríla (neprináša zrážky). V oblasti je tropická klíma, teploty spravidla neklesajú pod 25 stupňov. Zrážky sa môžu vyskytnúť počas celého roka.

TELEFONOVANIE

* Na Maldivách funguje GSM roaming spol. T-Mobile, Orange, O2. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete skoro všade na ostrovoch (hlavne v  turistických strediskách), je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

* Úslužnosť, milota a pohostinnosť sú typickými znakmi správania sa domácich obyvateľov. Pretože na Maldivách prevláda islamské náboženstvo, je nutné dodržiavať niektoré nepísané pravidlá a pristupovať k miestnym zvyklostiam a historickým tradíciám s patričnou dávkou rešpektu.

* Na Maldivy je prísne zakázané dovážať alkoholické nápoje a výrobky z bravčového mäsa, pamflety alebo literatúru, ktorá propaguje akékoľvek náboženstvo, narkotiká a psychotropné látky (ak užívate lieky s obsahom zakázaných látok, prineste si so sebou lekárske potvrdenie). Nudizmus je zakázaný a pri pohybe medzi miestnym obyvateľstvom je potrebné mať na sebe aspoň tričko a krátke nohavice, ženy sukne alebo nohavice po kolená.

ORIENTAČNÉ CENY NIEKTORÝCH FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV NA MALEDIVÁCH

* ISLAND HOPPING–najobľúbenejší celodenný lodný výlet po okolitých ostrovoch, obývaných aj neobývaných

(ca 50 USD)

* Ďalšie možnosti – výlety katamaránom alebo na jachtách, rybolov, letecký výlet na fotografovanie, návšteva

hlavného mesta.

*Bližšie a aktuálne informácie o všetkých fakultatívnych výletoch na Maldivách Vám podá zástupca miestnej CK alebo pracovníci recepcie.

víza a odletové poplatky

*Slovenskí občania cestujúci na Maldivy na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.

Odletové poplatky sú 25 USD/ osoba, ktoré treba zaplatiť priamo na letisku pred odletom.

VEĽVYSLANECTVO SR V INDII S PôSOBNOSŤOU PRE MALEDIVY:

Diplomatická a konzulárna pre Indickú republiku, Bangladéšsku ľudovú republiku, Nepálske kráľovstvo, Demokratickú socialistickú republiku Srí Lanka a Maldivskú republiku, teritoriálna pre Bhutánske kráľovstvo

Embassy of the Slovak Republic

50M-Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi 110 021
India

tel: 00911124101015, 26111075, 26885340 mobil: 0091 9818799477
fax: 009111 268 779 41 e-mail: emb.delhi@mzv.sk

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 117, stredne veľký hotel

Nedávno otvorený hotel Malahini Kuda Bandos sa nachádza len 10 minút jazdy loďkou od medzinárodného letiska Male. Poskytuje ubytovanie vo vilách a izbách rôznych kategórií: Beach Villa, Superior izba, Deluxe izba, Garden izba a Classic izba. V hoteli sa nachádzajú dve reštaurácie, hlavná reštaurácia  Maaga podávajúca jedlá medzinárodnej kuchyne a plážová reštaurácia The Bluu podávajúci ľahké jedlá. Alkoholické ako aj nealkoholické nápoje si možno vychutnať v bare 75. V okolí hotela sa nachádzajú fantastické miesta na potápanie a priamo v hoteli je k dispozícii potápačské centrum s certifikáciou PADI. Samozrejmosťou je široká škála motorizovaných a nemotorizovaných vodných športov ako sú napr. katamarán, kanoe, jazda na vodnom banáne, surfovanie, vodné lyžovanie, paddle board, windsurfing, šnorchlovanie a mnohé ďalšie. Hotel organizuje aj fakultatívne výlety ako napr. pozorovanie delfínov pri západe slnka, rybárčenie či výlety za žralokmi veľrybími a rajami.  Rezort je vybavený posilňovňou ako aj spa centrom Alize so širokou ponukou relaxačných procedúr a masáží. K zábave patria napríklad party na pláži či premietanie filmov pod hviezdami. Nájdete tu aj ihrisko pre plážový volejbal, bazén či stolný tenis.

Typy izieb:

Beach villa - Plážová vila s rozlohou 40 m2, jedná sa o samostatne stojacu vilu. Izba má čiastočne otvorenú kúpeľňu s vaňou,  oddelenú vonkajšiu sprchu, WC, telefón, TV,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, minibar.

Superior - Izba s rozlohou 18 m2 nachádza sa na prvom poschodí dvojposchodovej budovy. Izba má sprchu, WC, telefón, TV,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju.

Deluxe - Izba s rozlohou 27 m2 nachádza sa na prízemí dvojposchodovej budovy. Izba má sprchu, WC, telefón, TV,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, čiastočný výhľad na more.

Letecká spoločnosť:

 • Austrian - odlety z Viedne 2x týždenne, priamy let bez prestupu, trvanie letu 9 hodín
 • Emirates – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 10 hodín
 • Qatar – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Doha), trvanie letu 10 hodín a 5 minút

Vzdialenosť od letiska: Male International Airport, 10 minút jazdy loďou

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Nový hotel
 • Krátky lodný transfer z letiska na hotel
 • Možný odlet z Bratislavy
 • Priamy let bez prestupu alebo pohodlný let s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Minimálne 90 dní pred cestou zľava 15% na ubytovanie
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 10% na ubytovanie
 • Pri pobyte od 7 nocí zľava 15% na ubytovanie (platí pre obdobie 17.11.-23.12. a 1.4.-31.10.)

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny pre deti do 11 rokov

Atrakcie v okolí hotela:

 • Ferry Terminal Park - 7 km
 • Hulhumalé Hospital - 7 km
 • Republic Square - 9.7 km
 • National Museum - 9.7 km
 • Hulhumale Ferry Terminal - 9.8 km
 • Sultan Park - 10 km
 • Velana Airport Ferry - 10.1 km
 • Indira Gandhi Memorial Hospital - 10.1 km
 • National Football Stadium - 10.1 km
 • Henveiru Park - 10.2 km
Ponuka 2018
Pôdorysy izieb 
Poznámky 
Cena od: 1399 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám