Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*

od 2.149 €
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*
Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*

Mapa rezortu

Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5* → Informácie o krajine (Maurícius)

MAURÍCIUS – dôležité informácie

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

* Maurícius je ostrov sopečného pôvodu chránený koralovými bariérami, ktoré tvoria bezpečné, krištáľovo čisté lagúny. Nachádza sa asi 2000 km na juhu od východného pobrežia Afriky a leží na východ od Madagaskaru. Ostrov je 45 km široký a 65 km dlhý.

Arabi objavili ostrov už v 10. storočí, ale oficiálne objavenie sa pripisuje portugalskému moreplavcovi Pedrovi Mascarenhasovi z roku 1505. Ostrov bol postupne obsadený Holanďanmi, Francúzmi a v r. 1814 bol Parížskou zmluvou postúpený Veľkej Británii. Samostatnosť získal 12.3.1968. Maurícius je demokratický štát založený na Westminsterskom modeli a teší sa politickej stabilite.

Of volcanic origin and generally sheltered by barriers of coral reefs forming natural, safe, crystal clear lagoons, Mauritius has long been a dream destination.

ÚRADNÝ JAZYK

* Miestnym hovorovým jazykom je kreolčina (dialekt francúzštiny), úradná reč je angličtina, veľmi je rozšírená francúzština. Vo veľkých medzinárodných hoteloch hovorí časť personálu i nemecky.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je maurícijská rupia (oficiálne medzinárodné označenie MUR, miestne označenie Rs = 100 centov. 1 EUR = 38,518 MUR.

*Odporúčame si vziať so sebou hotovosť, resp. cestovné šeky v EURO. Výber z bankomatu je možný na bežné Maestro a  Cirrus karty (platné v zahraničí), viac sa však oplatí kartami platiť ako vyberať hotovosť. Akceptované sú i medzinárodné platobné a kreditné karty VISA, DINNERS a EUROCARD-MASTERCARD (nie VISA ELECTRON).

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

*Väčšina hotelov funguje na tzv. kreditný systém, t.j. objednané nápoje a jedlá neplatíte hneď, ale pripisujú sa Vám na účet, ktorý zaplatíte až na koniec pobytu. Bližšie a praktické informácie Vám na mieste podá zástupca partnerskej CK.

PREPITNÉ

* Dávanie prepitného nie je povinnosťou ako napr. v arabských krajinách (Egypt a pod.), ale v určitých situáciách sa očakáva (napr. nosiči batožiny na letisku a v hoteli = cca 10,-Rs, resp. miestni sprievodcovia na konci výletu a inštruktori športových kurzov = podľa Vašej spokojnosti). V reštauráciách a baroch je zvykom nechať drobné prepitné, ak už nie je zahrnuté v cene (service charge).

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 200 – 240V, 50 Hz, guľaté, príp. trojpólové zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii. Štandardné nabíjačky na kamery a mobily, holiace strojčeky fungujú bezproblémovo.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch je v zásade pitná, avšak vzhľadom na odlišný spôsob jej úpravy odporúčame na pitie používať balenú vodu vo fľašiach.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

PLÁŽE

* Na ostrove sú väčšinou biele a svetlohnedé piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora. Na hotelovej pláži a pri bazéne sú lehátka a slnečníky zdarma. Tieň slnečníkov je niekedy nahradený palmou. Pláže na Mauríciu a podmorský svet v okolí patria k najkrajším na Zemi.

* Pláže sú vo všeobecnosti verejné, takže o čistotu a údržbu sa starajú miestne úrady. Samozrejme sa snažia pláže udržiavať aj hotelieri. Klimatické podmienky, príliv/odliv, vplyv vetra a morských prúdov môžu spôsobovať zvírenie piesku a naplaveniny morskej trávy a pod. V určitých ročných obdobiach je pri odlive na niektorých plážach kúpanie len obmedzene možné. Odporúčame obuv do vody.

* Nudizmus je na Mauríciu zakázaný, opaľovanie ”hore bez” býva na pláži tolerované, ale z rešpektu pred domácimi sa neodporúča.

* Na pláži sa môžete stretnúť s predavačmi suvenírov. Pred kúpou sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Maurícius leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Maurícia nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* Na Mauríciu panuje tropická klíma a ročné obdobia sú opačné ako v Európe. Neexistuje tu vyložene ani obdobie sucha, ani obdobie dažďov. Počas celého roka vanie príjemný juhovýchodný pasát s občasnými, krátkymi zrážkami. V zime (naše leto) je na východnom pobreží veternejšie a počasie je menej stále ako na severnom a západnom pobreží. Pre čo najpríjemnejší a najpohodlnejší pobyt odporúčame ľahké a vzdušné oblečenie (bavlnené alebo ľanové), otvorené topánky / sandále. Na večer odporúčame ľahký pulóver.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev). Teplota v pobrežných oblastiach sa pohybuje medzi 22 ° C v zime a 34 ° C v lete. The sea temperature varies between 22°C and 27°C. Teplota mora sa pohybuje medzi 22 ° C a 27 ° C. V centrálnej časti ostrova sa najvyššia denná teplota pohybuje približne 19 °C v auguste a 26 °C vo februári. Západné a severné oblasti sú relatívne teplejšie a suchšie ako východ a juh.

TELEFONOVANIE

* Na Mauríciu funguje GSM roaming spol. T-Mobile i Orange. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete skoro všade na ostrove (hlavne v  turistických strediskách), je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch a v blízkosti kasární. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

* Úslužnosť, milota a pohostinnosť sú typickými znakmi správania sa domácich obyvateľov. Pretože Maurícius je multináboženský a mnoho etnický štát, je nutné pristupovať k ich kultúrnym zvyklostiam a historickým tradíciám s patričnou dávkou rešpektu. Do miestnych svätýň sa vstupuje vyzutý, muži v dlhých nohaviciach, ženy so zahalenými ramenami a v dlhých sukniach. Ak chceme niekoho obdariť darčekom, podávame mu ho oboma rukami.

JEDLO A PITIE

*Mnohé reštaurácie ponúkajú francúzske, kreolské, indické ako aj čínske pokrmy. Reštaurácie sú však často odkázané na dovoz surovín a preto nie sú vždy všetky jedlá z jedálneho lístka k dispozícii. Ku špecialitám patrí jelenina (podľa sezóny), Camarons (riečny krab) s pikantnou omáčkou, sépia, čerstvý ananás s čili omáčkou a ryžou. Nápoje: Rum a pivo je dostať všade, okrem toho si môžete vybrať z importovaných vín, minerálnych vôd a čerstvého kokosového mlieka.

NÁKUPY

*Najobľúbenejšími suvenírmi z Maurícia je lacný značkový textil, modely lodí alebo miestny čaj. Maskotom Maurícia je vyhynutý vták dront, ktorého miestni volajú dodo. Dodo je dostupný vo všetkých možných formách, farbách a podobách, na tričku, z dreva, z kovu alebo aj zo zlata.

ORIENTAČNÉ CENY NIEKTORÝCH FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV NA MAURÍCIU

*Keďže Maurícius je relatívne veľký ostrov s množstvom zaujímavých kontrastov medzi jednotlivými pobrežiami, skoro každý jeho návštevník sa počas pobytu vyberie na výlet mimo svoj hotel. Najpopulárnejšie sú:

ILE AUX CERFS - celodenný lodný výlet s obedom na známy ostrov s panenskými bielymi plážami, gýčovite tyrkysovou lagúnou i možnosťami rozličných vodných športov = cca 35,-EUR

SPICE ROAD - celodenný autobusový výlet do záhrad Pampplemouss s množstvom exotickej i endemickej fauny. Ďalej navštívite hlavné mesto Port Louis (poštové múzeum s Modrým Mauríciom, typický miestny trh so zmesami korenia a tropického ovocia i moderné nákupné centrum Waterfront) = cca 25,-EUR

MOSAIC - celodenný autobusový výlet po juhozápade ostrova s návštevou manufaktúry na lodné modely, vulkanického jazera Grand Bassin, NP s endemickou faunou a flórou, Black River Gorges s vodopádom = cca 40,-EUR

TRADITION AND HERITAGE -celodenný autobusový výlet. Najväčšia čajová plantáž ostrova Bois Chéri + ochutnávka, na tradičný kreolský obed sa zastavíte v St. Aubin v koloniálnom dome s vanilkovou plantážou a antúriovým poľom. Ďalej pokračujete do La Vanille- okrem krokodílej farmy tu nájdete diviaky, obrovské korytnačky a malé obojživelníky = cca 40,-EUR

víza

*Medzi členskými krajinami EÚ (a teda aj SR) a Mauríciom platí bezvízový styk. Pre vstup do krajiny je nevyhnutný platný cestovný pas.

Slovenské veľvyslanectvo v Južnej Afrike (s pôsobnosťou aj pre Maurícius)

SR nemá diplomatické zastúpenie na Mauríciu, príslušným je veľvyslanectvo SR v Pretórii / Južná Afrika. Bezpečnostná situácia na Mauríciu je dobrá, úroveň kriminality nízka.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii

Fyzická adresa:930 Arcadia Street, Arcadia, Pretoria, South Africa

Poštová adresa:P.O.Box12736, Hatfield 0028, Pretoria, South Africa

tel: +27 12 3422051 /2 fax: +27 12 3423688 e-mail: slovakem@mweb.co.za

diplomatická služba: +27 83 3041599 mobil - konzulárne odd.: +27 83 3041598

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 327, veľký hotel

Pre milovníkov luxusu a all inclusive konceptu je správnou voľbou rezort Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*. Rezort je situovaný na nedotknutom južnom pobreží ostrova Maurícius na súkromnom poloostrovčeku obkolesenom morským parkom bohatým na podmorský život. Hotel ponúka tri súkromné pláže. Krátkou plavbou člnom sa dostanete do známej prírodnej rezervácie Iles aux Aigrettes. Shandrani Beachcomber Resort & Spa je vďaka svojmu konceptu "Serenity plus" absolútne "all-inclusive"  päťhviezdičkovým rezortom. Koncept "Serenity plus" znamená mnohonásobný pôžitok a bohatý výber možností od vášho príchodu do rezortu až po odchod. Ďalšou výhodou je absolútna absencia nutnosti podpisovania účtov. V rezorte sa nachádza 5 reštaurácií, kde môžete ochutnať luxusné jedlá s ponukou najlepších importných vín. Rezort má pestrú ponuku čo do športu i oddychu. Popri ostatných aktivitách je k dispozícii aj vodné lyžovanie a golf. Škola plavby, kitesurfingu a centrum potápania pripojené k PADI a National Geographic potešia všetkých športových nadšencov. K ostatnému vybaveniu luxusného rezortu bezpochyby patria aj kúpele a wellness centrum svetovo známej značky Clarins. Medzinárodné letisko Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport je vzdialené 5 minút od rezortu.  

Typy izieb:

Superior - Izba s rozlohou 50 m2. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju,  balkón alebo terasu s výhľadom smerom na more.

Deluxe - Izba s rozlohou 60 m2. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, šatník,  balkón.

Deluxe ground floor - Izba s rozlohou 60 m2. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, šatník,  terasa.

Senior suite - Izba s rozlohou 110 m2. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, šatník, oddelená obývacia izba a spálňa,  balkón, prístup na pláž po schodoch.

 

Letecká spoločnosť:

 • Austrian – odlety z Viedne 2x týždenne, priamy let bez prestupu, trvanie letu 10 hodín a 15 minút
 • Emirates - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 12 hodín a 20 minút
 • Turkish - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Istanbul), trvanie letu 12 hodín a 5 minút
 • Air France - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Paríž), trvanie letu 12 hodín a 10 minút

Vzdialenosť od letiska: Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport, 5 km

Možné typy stravovania:

all inclusive

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • All inclusive v cene
 • Vhodné pre rodiny aj páry
 • Priamy let bez prestupu alebo pohodlný let s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny na vybrané termíny v mesiaci apríl 2018
 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie (platí pre obdobie 1.6.-22.7.)
 • Pri pobyte od 12 nocí zľava 30% na ubytovanie (platí pre obdobie 1.5.-30.9.)

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Deti do 6 rokov zdarma

Atrakcie v okolí hotela:

 • le Aux Aigrettes Nature Reserve - 4.1 km
 • City Centre Mahebourg Market Place - 4.3 km
 • Bus Station Mahebourg - 4.4 km
 • Four Seasons Golf Course - 18.9 km
Ponuka 2018
Pôdorysy izieb 
Poznámky 
Cena od: 2149 EUR/osoba/7 nocí s all inclusive

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám