Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa

od 1.999 €
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa

Mapa rezortu

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa → Informácie o krajine (Maldivy)

MALDIVY – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Miestnymi úradným jazykom je dhivéhčina, podobná sinhalčine, ktorou sa hovorí na Srí Lanke. V rezortoch sa dohovoríte anglicky a nemecky.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je maldivská rupia (oficiálne medzinárodné označenie MVR) = 100 centov. 1 EUR = 20,72 MVR.

Odporúčame si vziať so sebou hotovosť, resp. cestovné šeky v EURO, ktoré je možné použiť hlavne vo väčších hoteloch, reštauráciách a obchodoch. Počas pobytu len podpisujete účty a hradíte všetko deň pred odchodom. Váš účet môžete zaplatiť v hotovosti v EUR alebo USD, prípadne kreditnou kartou (American Express, Visa, Diners Club a čiastočne aj Master Card.

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

PREPITNÉ

* Dávanie prepitného nie je povinnosťou ako napr. v arabských krajinách (Egypt a pod.), ale v určitých situáciách sa očakáva (napr. nosiči batožiny na letisku a v hoteli = cca 10,-MVR, resp. miestni sprievodcovia na konci výletu a inštruktori športových kurzov = podľa Vašej spokojnosti). V reštauráciách a baroch je zvykom nechať drobné prepitné, ak už nie je zahrnuté v cene (service charge).

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 220 - 240V, 50 Hz a je zabezpečované pomocou naftových generátorov. Zásuvky vo väčšine rezortov sú prispôsobené európskym normám. Aj napriek tomu odporúčame vziať si sebou, alebo požičať si adaptér.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch nie je pitná, každý ostrov si vodu sám odsoľuje. Voda z vodovodnej siete nie je pitná. Odporúča sa kupovať len balenú vodu.

ORIENTAČNÉ CENY V HOTELOCH

Každý rezort má svoje vlastné centrum vodných športov s profesionálnymi inštruktormi (anglicky a nemecky hovoriacimi). Odporúčame pribaliť si vlastné šnorchlovacie potreby.

 • Základný 3-hodinový kurz od 80 USD
 • Základný kurz + 2 ponory od 200 USD
 • Požičanie okuliarov, trubice a plutví od 6 USD /deň

Nemotorizované vodné športy a tenis sú väčšinou zahrnuté v cene, bližšie informácie rozsahu športových aktivít poskytovaných zdarma nájdete v katalógu našej CK (viď. popis jednotlivých hotelov).

Uvedené ceny sa menia v závislosti od kategórie hotela. Väčšina hotelov funguje na tzv. kreditný systém, t.j. objednané nápoje a jedlá neplatíte hneď, ale pripisujú sa Vám na účet, ktorý zaplatíte až na koniec pobytu. Bližšie a praktické informácie Vám na mieste podá zástupca miestnej CK alebo pracovníci recepcie.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

PLÁŽE

* Biele piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora. Keďže ostrovy sú chránené koralovými bariérami, vytvárajú tak akési prírodné bazény. Slnečníky a lehátka sú zdarma

* Nudizmus a opaľovanie „hore bez“ je na Maldivách zakázané!

* Pred kúpou suvenírov sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko. Čierne koraly a mušle musia byť zakúpené v licencovaných obchodoch.

* Na Maldivách sa kladie veľký dôraz na ochranu prírody, prosíme Vás teda, aby ste pri rybolove ryby nezabíjali, pri potápaní sa nedotýkajte koralov. Vaše vybité batérie, umelohmotné obaly, plechovky a podobné predmety odhadzujte na určené miesta, Maldivská príroda sa Vám odvďačí čistotou vody, ovzdušia a okolitej prírody.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Maldivy ležia v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Maldív nie je predpísané žiadne povinné očkovanie, len v prípade ak prichádzate z postihnutých oblastí. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk .

KLÍMA A ODEV

* Na Maldivách panuje horúca tropická klíma. Pre čo najpríjemnejší a najpohodlnejší pobyt odporúčame ľahké a vzdušné oblečenie (bavlnené alebo ľanové), otvorené topánky / sandále. Na večer odporúčame ľahký pulóver.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

* Najvhodnejším obdobím pre návštevu ostrovov sú mesiace november až apríl. Na Maldivách sa vyskytujú dva monzúny, juhozápadný od mája do októbra (obdobie dažďov je v júni a júli) a severozápadný od novembra do apríla (neprináša zrážky). V oblasti je tropická klíma, teploty spravidla neklesajú pod 25 stupňov. Zrážky sa môžu vyskytnúť počas celého roka.

TELEFONOVANIE

* Na Maldivách funguje GSM roaming spol. T-Mobile, Orange, O2. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete skoro všade na ostrovoch (hlavne v  turistických strediskách), je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

* Úslužnosť, milota a pohostinnosť sú typickými znakmi správania sa domácich obyvateľov. Pretože na Maldivách prevláda islamské náboženstvo, je nutné dodržiavať niektoré nepísané pravidlá a pristupovať k miestnym zvyklostiam a historickým tradíciám s patričnou dávkou rešpektu.

* Na Maldivy je prísne zakázané dovážať alkoholické nápoje a výrobky z bravčového mäsa, pamflety alebo literatúru, ktorá propaguje akékoľvek náboženstvo, narkotiká a psychotropné látky (ak užívate lieky s obsahom zakázaných látok, prineste si so sebou lekárske potvrdenie). Nudizmus je zakázaný a pri pohybe medzi miestnym obyvateľstvom je potrebné mať na sebe aspoň tričko a krátke nohavice, ženy sukne alebo nohavice po kolená.

ORIENTAČNÉ CENY NIEKTORÝCH FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV NA MALEDIVÁCH

* ISLAND HOPPING–najobľúbenejší celodenný lodný výlet po okolitých ostrovoch, obývaných aj neobývaných

(ca 50 USD)

* Ďalšie možnosti – výlety katamaránom alebo na jachtách, rybolov, letecký výlet na fotografovanie, návšteva

hlavného mesta.

*Bližšie a aktuálne informácie o všetkých fakultatívnych výletoch na Maldivách Vám podá zástupca miestnej CK alebo pracovníci recepcie.

víza a odletové poplatky

*Slovenskí občania cestujúci na Maldivy na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.

Odletové poplatky sú 25 USD/ osoba, ktoré treba zaplatiť priamo na letisku pred odletom.

VEĽVYSLANECTVO SR V INDII S PôSOBNOSŤOU PRE MALEDIVY:

Diplomatická a konzulárna pre Indickú republiku, Bangladéšsku ľudovú republiku, Nepálske kráľovstvo, Demokratickú socialistickú republiku Srí Lanka a Maldivskú republiku, teritoriálna pre Bhutánske kráľovstvo

Embassy of the Slovak Republic

50M-Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi 110 021
India

tel: 00911124101015, 26111075, 26885340 mobil: 0091 9818799477
fax: 009111 268 779 41 e-mail: emb.delhi@mzv.sk

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 176, stredne veľký hotel

Tento rezort sa nachádza na ostrove Furanafushi, který je súčasťou Severného Male atolu. Zrekonštruovaný rezort je na ostrove s rozlohou 350 m x 1500 m, s prekrásnou dlhou bielou piesočnatou plážou, obkolesený korálovým útesom, ktorý vytvára tyrkysovo-modrú lagúnu. Hotel má k dispozícii 156 komfortných izieb a plážových bungalovov v naturálnom štýle korešpondujúcich s maldivskými tradíciami. Deluxe izby (52 m2) sú rozmiestnené pozdĺž pláže v 1-poschodových domčekoch, majú balkón alebo terasu so sedením a výhľadom na more. Samostatne stojace plážové bungalovy sú priestrannejšie (76 m2) a majú navyše vaňu a vonkajšiu sprchu. Vodné bungalovy (54 m2) ponúkajú priamy vstup po schodíkoch do mora i LCD TV. V hotelových 5 reštauráciách si môžete vybrať z rôznych druhov kulinárskych špecialít, od menšieho občerstvenia, cez vynikajúcu medzinárodnú kuchyňu až po privátnu večeru na pláži pod trblietajúcimi sa hviezdami a nohami v piesku. V 3 hotelových baroch sa môžete osviežiť tropickými kokteilmi či lahodným pohárom vínka. Ďalej sa tu nachádza veľký sladkovodný bazén s vodopádmi, detský bazén, fitnes centrum s moderným vybavením a osobným trénerom, potápanie (PADI centrum), stolný tenis, tenis, windsurfing, katamaran, vodné lyže, kiteboarding. Sen spa centrum ponúka množstvo relaxačných procedúr a terapií. Rezort sa nachádza len 25 minút jazdy loďou od medzinárodného letiska Male.

Typy izieb: 

Deluxe - Izba s rozlohou 52 m2 nachádza v dvojposchodovej budove so štyrmi ubytovacími jednotkami. Izba má vaňu, oddelenú sprchu, WC, fén, telefón, TV,  klimatizáciu, minibar, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, balkón alebo terasu s čiastočným výhľadom na more.

Beachfront Deluxe - Izba s rozlohou 52 m2 nachádza priamo na pláži. Izba má vaňu, oddelenú sprchu, WC, fén, telefón, TV,  klimatizáciu, minibar, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, balkón alebo terasu.

Island cottage - Chatka s rozlohou 76 m2, jedná sa o samostatne stojacu vilu. Izba má čiastočne otvorenú kúpeľňu s vaňou,  oddelenú vonkajšiu sprchu, WC, telefón, TV,  klimatizáciu, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, minibar, terasu s výhľadom do tropickej záhrady.

Letecká spoločnosť:

 • Austrian - odlety z Viedne 2x týždenne, priamy let bez prestupu, trvanie letu 9 hodín
 • Emirates – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 10 hodín
 • Qatar – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Doha), trvanie letu 10 hodín a 5 minút

Vzdialenosť od letiska: Male International Airport, 25 minút jazdy loďou

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Krátky lodný transfer z letiska na hotel
 • Možný odlet z Bratislavy
 • Priamy let bez prestupu alebo pohodlný let s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 10% na ubytovanie
 • Pri pobyte od 7 nocí zľava 29% na ubytovanie

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny pre deti do 11 rokov

Atrakcie v okolí hotela:

 • Ferry Terminal Park - 3.7 km
 • Hulhumalé Hospital - 3.7 km
 • Hulhumale Ferry Terminal - 8.5 km
 • Republic Square - 8.6 km
 • National Museum - 8.8 km
 • Velana Airport Ferry - 8.9 km
 • Sultan Park - 9 km
 • National Football Stadium - 9 km
 • Villingili Ferry Terminal - 9 km
 • Henveiru Park - 9 km
Poznámky 
Cena od: 1999 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám