Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*

od 1.899 €
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*

Mapa rezortu

Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5* → Informácie o krajine (Maurícius)

MAURÍCIUS – dôležité informácie

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

* Maurícius je ostrov sopečného pôvodu chránený koralovými bariérami, ktoré tvoria bezpečné, krištáľovo čisté lagúny. Nachádza sa asi 2000 km na juhu od východného pobrežia Afriky a leží na východ od Madagaskaru. Ostrov je 45 km široký a 65 km dlhý.

Arabi objavili ostrov už v 10. storočí, ale oficiálne objavenie sa pripisuje portugalskému moreplavcovi Pedrovi Mascarenhasovi z roku 1505. Ostrov bol postupne obsadený Holanďanmi, Francúzmi a v r. 1814 bol Parížskou zmluvou postúpený Veľkej Británii. Samostatnosť získal 12.3.1968. Maurícius je demokratický štát založený na Westminsterskom modeli a teší sa politickej stabilite.

Of volcanic origin and generally sheltered by barriers of coral reefs forming natural, safe, crystal clear lagoons, Mauritius has long been a dream destination.

ÚRADNÝ JAZYK

* Miestnym hovorovým jazykom je kreolčina (dialekt francúzštiny), úradná reč je angličtina, veľmi je rozšírená francúzština. Vo veľkých medzinárodných hoteloch hovorí časť personálu i nemecky.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je maurícijská rupia (oficiálne medzinárodné označenie MUR, miestne označenie Rs = 100 centov. 1 EUR = 38,518 MUR.

*Odporúčame si vziať so sebou hotovosť, resp. cestovné šeky v EURO. Výber z bankomatu je možný na bežné Maestro a  Cirrus karty (platné v zahraničí), viac sa však oplatí kartami platiť ako vyberať hotovosť. Akceptované sú i medzinárodné platobné a kreditné karty VISA, DINNERS a EUROCARD-MASTERCARD (nie VISA ELECTRON).

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

*Väčšina hotelov funguje na tzv. kreditný systém, t.j. objednané nápoje a jedlá neplatíte hneď, ale pripisujú sa Vám na účet, ktorý zaplatíte až na koniec pobytu. Bližšie a praktické informácie Vám na mieste podá zástupca partnerskej CK.

PREPITNÉ

* Dávanie prepitného nie je povinnosťou ako napr. v arabských krajinách (Egypt a pod.), ale v určitých situáciách sa očakáva (napr. nosiči batožiny na letisku a v hoteli = cca 10,-Rs, resp. miestni sprievodcovia na konci výletu a inštruktori športových kurzov = podľa Vašej spokojnosti). V reštauráciách a baroch je zvykom nechať drobné prepitné, ak už nie je zahrnuté v cene (service charge).

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 200 – 240V, 50 Hz, guľaté, príp. trojpólové zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii. Štandardné nabíjačky na kamery a mobily, holiace strojčeky fungujú bezproblémovo.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch je v zásade pitná, avšak vzhľadom na odlišný spôsob jej úpravy odporúčame na pitie používať balenú vodu vo fľašiach.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

PLÁŽE

* Na ostrove sú väčšinou biele a svetlohnedé piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora. Na hotelovej pláži a pri bazéne sú lehátka a slnečníky zdarma. Tieň slnečníkov je niekedy nahradený palmou. Pláže na Mauríciu a podmorský svet v okolí patria k najkrajším na Zemi.

* Pláže sú vo všeobecnosti verejné, takže o čistotu a údržbu sa starajú miestne úrady. Samozrejme sa snažia pláže udržiavať aj hotelieri. Klimatické podmienky, príliv/odliv, vplyv vetra a morských prúdov môžu spôsobovať zvírenie piesku a naplaveniny morskej trávy a pod. V určitých ročných obdobiach je pri odlive na niektorých plážach kúpanie len obmedzene možné. Odporúčame obuv do vody.

* Nudizmus je na Mauríciu zakázaný, opaľovanie ”hore bez” býva na pláži tolerované, ale z rešpektu pred domácimi sa neodporúča.

* Na pláži sa môžete stretnúť s predavačmi suvenírov. Pred kúpou sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Maurícius leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Maurícia nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* Na Mauríciu panuje tropická klíma a ročné obdobia sú opačné ako v Európe. Neexistuje tu vyložene ani obdobie sucha, ani obdobie dažďov. Počas celého roka vanie príjemný juhovýchodný pasát s občasnými, krátkymi zrážkami. V zime (naše leto) je na východnom pobreží veternejšie a počasie je menej stále ako na severnom a západnom pobreží. Pre čo najpríjemnejší a najpohodlnejší pobyt odporúčame ľahké a vzdušné oblečenie (bavlnené alebo ľanové), otvorené topánky / sandále. Na večer odporúčame ľahký pulóver.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev). Teplota v pobrežných oblastiach sa pohybuje medzi 22 ° C v zime a 34 ° C v lete. The sea temperature varies between 22°C and 27°C. Teplota mora sa pohybuje medzi 22 ° C a 27 ° C. V centrálnej časti ostrova sa najvyššia denná teplota pohybuje približne 19 °C v auguste a 26 °C vo februári. Západné a severné oblasti sú relatívne teplejšie a suchšie ako východ a juh.

TELEFONOVANIE

* Na Mauríciu funguje GSM roaming spol. T-Mobile i Orange. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete skoro všade na ostrove (hlavne v  turistických strediskách), je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch a v blízkosti kasární. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

* Úslužnosť, milota a pohostinnosť sú typickými znakmi správania sa domácich obyvateľov. Pretože Maurícius je multináboženský a mnoho etnický štát, je nutné pristupovať k ich kultúrnym zvyklostiam a historickým tradíciám s patričnou dávkou rešpektu. Do miestnych svätýň sa vstupuje vyzutý, muži v dlhých nohaviciach, ženy so zahalenými ramenami a v dlhých sukniach. Ak chceme niekoho obdariť darčekom, podávame mu ho oboma rukami.

JEDLO A PITIE

*Mnohé reštaurácie ponúkajú francúzske, kreolské, indické ako aj čínske pokrmy. Reštaurácie sú však často odkázané na dovoz surovín a preto nie sú vždy všetky jedlá z jedálneho lístka k dispozícii. Ku špecialitám patrí jelenina (podľa sezóny), Camarons (riečny krab) s pikantnou omáčkou, sépia, čerstvý ananás s čili omáčkou a ryžou. Nápoje: Rum a pivo je dostať všade, okrem toho si môžete vybrať z importovaných vín, minerálnych vôd a čerstvého kokosového mlieka.

NÁKUPY

*Najobľúbenejšími suvenírmi z Maurícia je lacný značkový textil, modely lodí alebo miestny čaj. Maskotom Maurícia je vyhynutý vták dront, ktorého miestni volajú dodo. Dodo je dostupný vo všetkých možných formách, farbách a podobách, na tričku, z dreva, z kovu alebo aj zo zlata.

ORIENTAČNÉ CENY NIEKTORÝCH FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV NA MAURÍCIU

*Keďže Maurícius je relatívne veľký ostrov s množstvom zaujímavých kontrastov medzi jednotlivými pobrežiami, skoro každý jeho návštevník sa počas pobytu vyberie na výlet mimo svoj hotel. Najpopulárnejšie sú:

ILE AUX CERFS - celodenný lodný výlet s obedom na známy ostrov s panenskými bielymi plážami, gýčovite tyrkysovou lagúnou i možnosťami rozličných vodných športov = cca 35,-EUR

SPICE ROAD - celodenný autobusový výlet do záhrad Pampplemouss s množstvom exotickej i endemickej fauny. Ďalej navštívite hlavné mesto Port Louis (poštové múzeum s Modrým Mauríciom, typický miestny trh so zmesami korenia a tropického ovocia i moderné nákupné centrum Waterfront) = cca 25,-EUR

MOSAIC - celodenný autobusový výlet po juhozápade ostrova s návštevou manufaktúry na lodné modely, vulkanického jazera Grand Bassin, NP s endemickou faunou a flórou, Black River Gorges s vodopádom = cca 40,-EUR

TRADITION AND HERITAGE -celodenný autobusový výlet. Najväčšia čajová plantáž ostrova Bois Chéri + ochutnávka, na tradičný kreolský obed sa zastavíte v St. Aubin v koloniálnom dome s vanilkovou plantážou a antúriovým poľom. Ďalej pokračujete do La Vanille- okrem krokodílej farmy tu nájdete diviaky, obrovské korytnačky a malé obojživelníky = cca 40,-EUR

víza

*Medzi členskými krajinami EÚ (a teda aj SR) a Mauríciom platí bezvízový styk. Pre vstup do krajiny je nevyhnutný platný cestovný pas.

Slovenské veľvyslanectvo v Južnej Afrike (s pôsobnosťou aj pre Maurícius)

SR nemá diplomatické zastúpenie na Mauríciu, príslušným je veľvyslanectvo SR v Pretórii / Južná Afrika. Bezpečnostná situácia na Mauríciu je dobrá, úroveň kriminality nízka.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii

Fyzická adresa:930 Arcadia Street, Arcadia, Pretoria, South Africa

Poštová adresa:P.O.Box12736, Hatfield 0028, Pretoria, South Africa

tel: +27 12 3422051 /2 fax: +27 12 3423688 e-mail: slovakem@mweb.co.za

diplomatická služba: +27 83 3041599 mobil - konzulárne odd.: +27 83 3041598

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 306, veľký hotel

Najnáročnejších klientov určite nesklame hotel na jednej z najkrajších pláží ostrova, Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa 5*. Trou aux Biches je úžasným miestom s vôňou pravej tradície Maurícia. Je ideálnym pre zamilovaných, ktorí sa rozhodnú stráviť medové týždne v exotickom prostredí ostrova v Indickom oceáne. Hotel Trou aux Biches je známy ako miesto, ktoré vás osloví pravou maurícijskou pohostinnosťou, vrelosťou, priateľskosťou a službami najvyšších štandardov. Nový koncept vidieckeho štýlu v sebe spája tropickú eleganciu, moderný dizajn, komfort, intimitu a luxus výnimočného prostredia. Hostia si môžu vychutnať unikátnu atmosféru západov slnka na svetovo známych dych vyrážajúcich tropických záhradách a plážach. V komplexe sa nachádza recepcia, obchody, hlavný bazén, mini klub, konferenčné miestnosti ako aj 6 hotelových reštaurácií. Medzinárodné letisko Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport je vzdialené 70 minút od rezortu. Beachcomber uzatvoril spoluprácu s najnovším golfovým ihriskom na Mauríciu, Mont Choisy Le Golf, ktoré otvorilo svoje brány v novembri 2017 a je prvým golfovým ihriskom na severe ostrova. Hotel Trou Aux Biches ponúka svojim hosťom exkluzívne golfové balíčky ako aj dopravu na golfové ihrisko.  

Typy izieb:

Junior suite - Izba s rozlohou 63 m2. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju,  balkón s výhľadom do záhrady.

Tropical junior suite - Izba s rozlohou 70 m2. Izba má vaňu a vonkajšiu sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju,  balkón alebo terasu s výhľadom do záhrady.

Golf suite - Izba s rozlohou 70 m2. Izba má vaňu a vonkajšiu sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju,  balkón alebo terasu s výhľadom do záhrady, hostia majú špeciálne výhody pre hru golfu.

Beachfront Suite with pool - Izba s rozlohou 102 m2 v blízkosti pláže na prízemí. Izba má vaňu a vonkajšiu sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor, trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, vlastný ovlažovací bazénik,  balkón alebo terasu s výhľadom do záhrady.

 

Letecká spoločnosť:

 • Austrian – odlety z Viedne 2x týždenne, priamy let bez prestupu, trvanie letu 10 hodín a 15 minút
 • Emirates - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 12 hodín a 20 minút
 • Turkish - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Istanbul), trvanie letu 12 hodín a 5 minút
 • Air France - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Paríž), trvanie letu 12 hodín a 10 minút

Vzdialenosť od letiska: Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport, 65 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Jedna z najkrajších pláží na ostrove
 • Vhodné pre rodiny aj páry
 • Priamy let bez prestupu alebo pohodlný let s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny na vybrané termíny v mesiaci apríl 2018
 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie (platí pre obdobie 1.6.-22.7.)
 • Pri pobyte od 12 nocí zľava 30% na ubytovanie (platí pre obdobie 1.5.-30.9.)

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Deti do 6 rokov zdarma

Atrakcie v okolí hotela:

 • Mont Choisy Shopping Centre - 3.2 km
 • Grand Baie La Croisette Shopping Mall - 3.5 km
 • Mauritius Aquarium - 3.8 km
 • Super U - 4.7 km
 • Sugar Museum - 7.9 km
 • Pamplemousses Garden - 8.9 km
 • Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden - 9 km
 • Rivulet Terre Rouge Bird Sanctuary - 13 km
 • Aapravasi Ghat - 14.9 km
 • Jummah Mosque - 15 km
 • Port Louis - 16.1 km
Ponuka 2018
Poznámky 
Cena od: 1899 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám