Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Vivanta by Taj

od 1.089 €
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
Vivanta by Taj
→ Informácie o krajine (Srí Lanka)

SRÍ LANKA – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina. V letoviskách je bežná angličtina, ktorá je spojovacím jazykom s úradným.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je srílanská rupia LKR. Kurz je cca 1 EUR = 153,352 LKR

* Najčastejšie používané kreditné karty sú VISA a MasterCard. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

* Akceptovateľná mena je USD, EUR, libry. Banky sú otvorené od pondelka do piatku od 09:00-13:00, centrálna banka „Bank of Ceylon“ v Colombe od 08:00- 22:00 hod. Výmenu odporúčame zapísať do „Customs and Immigration Form“

PITNÁ VODA A STRAVA

* Odporúča sa kupovať vodu balenú vo fľašiach, pozor na ľad v nápojoch.

* V strave prevláda ryža a morské produkty. Jedlá sú často silne korenené, vegetariánstvo nie je veľmi rozšírené. Dostať tu rôzne druhy tropického ovocia. Neodporúča sa konzumovať potraviny, na ktoré má prístup hmyz (šaláty), nejesť surovú zeleninu, z ovocia sťahovať šupky. Mlieko býva pasterizované, je nezávadné, ale pozor na nepasterizovaný syr.

NÁKUPY

* Ako suvenír si turisti zo Srí Lanky domov najčastejšie vozia batikované látky a oblečenie, najrôznejšie druhy korenia a čaov, maľované masky a pestré drahokamy.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej

fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

NÁKUPY

* Napätie 230 –240 voltov, avšak kvôli neštandardným zásuvkám nie je možné používať európske spotrebiče, adaptéry je možné zohnať veľmi zriedkavo.

PLÁŽE A OSTROVY

* Dlhé piesočnaté pláže s hnedým, miestami až zlatistým pieskom. Všetky srí lanské pláže sú verejné, t.j. sú otvorené pre každého a neplatia sa žiadne poplatky. Svoju plážovú osušku si môžete zložiť kdekoľvek, ale väčšina návštevníkov má svoju „základňu“ v hotelovom areáli, kde sú zdarma k dispozícii lehátka a slnečníky. *Pláže na západnom a juhozápadnom pobreží sú lemované palmovými hájmi, čo im dodáva veľmi exotický ráz. Úsek pláže ležiaci pred hotelom je povinný hotel každodenne čistiť a udržiavať. Prírodný charakter pláží, výrazný odliv i príliv a divokosť Indického oceánu sú typickým znakom celého srí lanského pobrežia.

DOPRAVA

* K dispozícii sú autobusy, taxíky, vlaky. Autobusy, od zadymených a špinavých po moderné súkromné, sú lacné, premáva ich veľký počet a vždy sú preplnené. Vlaky sú pomalšie, ale oveľa pohodlnejšie, popri južnej trase do mesta Matara je niekoľko najlepších pláží na ostrove. Čoraz populárnejšie sú motorky alebo prenájom aút, aj keď motoristi musia často obchádzať kravy, alebo psy, ktoré cesty tiež využívajú. Za primeranú cenu je možné prenajať si auto aj so šoférom, najlepšie na denné alebo viacdňové výlety.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Srí Lanka leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu. Odporúča sa uzavrieť pred cestou zdravotné poistenie v SR a priniesť si so sebou základné lieky. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk.

KLÍMA A ODEV

* Podnebie na Srí Lanke je tropické, monzúnové, severovýchodný monzún je od decembra do marca, juhozápadný od júna do októbra. Teplota počas celého roka je približne rovnaká asi 27 °C, najpríjemnejší je juh a západ ostrova od novembra do apríla a východné pobrežie od mája do septembra.

* Odporúča sa ľahké bavlnené alebo ľanové oblečenie vzhľadom na vlhkú a teplú klímu. Nezabudnite na ľahký sveter na chladnejšie dni a do klimatizovaných autobusov a tiež na vhodnú obuv do chrámov. Na cestu do vnútrozemia sa odporúča pribaliť si teplejší sveter.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa/ polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

* Na Srí Lanke roaming spol. T-Mobile i Orange. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetu.

MIESTA, KTORÉ SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ

COLOMBO - Jednodňový výlet do hlavného mesta Srí Lanky spojený s prehliadkou zaujímavých miest z portugalskej, holandskej a britskej koloniálnej éry.

GALLE - Jednodňový výlet do mesta s bohatou históriou a zaradeného do svetového dedičstva UNESCO. Najväčšou atrakciou mesta je veľkolepá, 300 rokov stará holandská pevnosť.

KANDY – PINNAWELA - Jednodňový výlet do Kandy, posledného kráľovského mesta Srí Lanky a jedného z hlavných cieľov turistov.

NP YALA - Jednodňový dobrodružný výlet do národného parku Yala na juhovýchodne Srí Lanky. Miestna džungľa je domovom slonov a leopardov.

VÍZA

*Srí Lanka zavádza od 1.1.2012 vízovú povinnosť pre občanov SR aj ČR, tzv. Electronic Travel Authorization (ETA). Vízum je spoplatnené čiastkou 20,- USD/ os. Na všetky krátkodobé pobyty (max. 30 dní) je nutné vybavenie vstupného víza (ETA) ešte pred odletom.

SLOVENSKÉ VEĽVYSLANECTVO V INDII

Diplomatická a konzulárna pre Indickú republiku, Bangladéšsku ľudovú republiku, Nepálske kráľovstvo, Demokratickú socialistickú republiku Srí lanka a Maledivskú republiku, teritoriálna pre Bhutánske kráľovstvo.

Adresa

Embassy of the Slovak Republic
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
India

tel: +91 11/24101015, 26889071, 26111075 fax: +91 11/26877941
mobil: +91 9818799477 emb.delhi@mzv.sk, web www.mzv.sk/dilli
Úradné hodiny Po-Pia od 08:00 – 16:30

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 160, stredne veľký hotel

Príjemný hotel postavený v koloniálnom štýle sa nachádza na piesočnej pláži v blízkosti letoviska Bentota. Hotel ponúka ubytovanie v 162 moderných izieb rôznych kategórií s výhľadom na tropickú záhradu a modré vody Indického oceána. V hoteli sa nachádza sauna, jacuzzi a kvalitne vybavená posilňovňa, obchodíky a salón krásy. WiFi internetové pripojenie je v celom areáli hotela, môžete sa pripojiť kdekoľvek. Hotel je vybavený štyrmi reštauráciami, barom, bazénom pre dospelých aj deti. V reštaurácii Sea view sa podáva aj úlovok dňa, v Oriental Pavillion je typická sečuánska kuchyňa, v The S.H.A.C.K si môžete vychutnať interaktívnu kuchyňu, v The Palms, ktorá je aj kaviarňou, môžete ochutnať Lumpa ryžu alebo pochúťky inšpirované holandskou kuchyňou. Dôležitou súčasťou hotela je Jiva Spa, ktorá je oázou pokoja a kde sa môžete oddať absolútnemu relaxu. Široká ponuka rôznych športov je spestrená aj kriketom, ktorý u nás nie je až taký známy. Hotel zabezpečuje aj rôzne zaujímavé výlety ako napríklad lodné safari pozdĺž mangrovníkov po rieke Madhu. Využite príležitosť, pretože Srí Lanku nemôžete opustiť bez spoznania aspoň kúska tejto krásnej krajiny. Medzinárodné letisko Bandaranaike International Airport je vzdialené 90 km.

Typy izieb:

Superior charm - Izba s rozlohou 34 m2. Izba má vaňu alebo sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor,  trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, balkón s výhľadom do záhrady.

Deluxe delight - Izba s rozlohou 34 m2. Izba má vaňu a oddelenú sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu, ventilátor,  trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, balkón s výhľadom do záhrady.

Letecká spoločnosť:

 • Austrian - odlety z Viedne 1x týždenne, priamy let bez prestupu, trvanie letu 9 hodín a 5 minút
 • Fly Dubai – odlety z Bratislavy 3x týždenne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 10 hodín a 20 minút
 • Emirates – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 10 hodín a 5 minút
 • Turkish - odlety z Viedne denne, jeden prestup (Istanbul) a jeden technický stop na Maldivách, trvanie letu 13 hodín
 • Qatar – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Doha), trvanie letu 10 hodín a 30 minút

Vzdialenosť od letiska: Bandaranaike International Airport, 90 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Kultúra a poznávanie
 • Možný odlet z Bratislavy
 • Priamy let bez prestupu alebo pohodlný let s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie (platí pre obdobie 1.5.-31.10.)
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 15% na ubytovanie
 • 5+2 noci zdarma, 9+3 noci zdarma, 10+4 noci zdarma (platí pre obdobie 1.11.-15.12., 5.1.-31.1., 1.3.-30.4.)

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Deti do 6 rokov zdarma

Atrakcie v okolí hotela:

 • Bentota Railway Station - 0.5 km
 • Bentota Lake - 0.7 km
 • Aluthgama Railway Station - 1.8 km
 • Lunuganga - 3.2 km
 • Kande Viharaya Temple - 3.6 km
 • Bawa Gardens - 6.4 km
 • Kosgoda Turtle Hatchery - 9.9 km
 • Kalutara Bodhiya - 19.3 km
Poznámky 
Cena od: 1089 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám