Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

The Westin Langkawi Resort & Spa

od 1.489 €
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
The Westin Langkawi Resort & Spa
→ Informácie o krajine (Malajzia, Langkawi)

MALAJZIA – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Malajská federácia zahŕňa pevninskú časť a štáty Sabah a Sarawak na Borneu. Úradným jazykom je malajčina (Behasa Melayu), ale anglicky sa dohovoríte v celej krajine. Rôzne etniká majú svoje dialekty v rôznych kútoch krajiny. 57% populácie sú Malajci a zostatok tvoria číňania, Indovia a ďalšie etnické skupiny.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je malajzijský Ringgit (oficiálne medzinárodné označenie MYR miestne označenie RM)

1 EUR = 4,226 MYR

* Kreditné karty MasterCard, Diners Club, American Express a Visa sú najčastejšie používané medzi maloobchodníkmi a v reštauráciách. Americké doláre alebo Eurá v bankovkách sú ľahko zameniteľné v bankách alebo v autorizovaných zmenárňach v hlavných turistických destináciách. Pri cestovaní do vzdialenejších provincíí alebo menších miest odporúčame mať pri sebe dostatok indonézskych rupií.

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 220 – 240V, 50 Hz, guľaté, príp. trojpólové zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii. Štandardné nabíjačky na kamery a mobily, holiace strojčeky fungujú bezproblémovo.

PITNÁ VODA

* Voda v hoteloch je v zásade pitná, avšak vzhľadom na odlišný spôsob jej úpravy odporúčame na pitie používať balenú vodu vo fľašiach.

NÁKUPY

*Vo veľkých mestách sú vybudované veľké nákupné centrá, supermarkety a obchody, kde sú pevné ceny. Majú otvorené denne od 08:00-22:00 a niektoré aj v nedeľu. V malých obchodíkoch je niekde treba cenu zjednávať.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Malajzia leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Malajzie nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* Podnebie v Malajzii je tropické a celý rok veľmi teplé. Teploty sa pohybujú medzi 21 – 32 stupňami. Zrážky sú celoročné.

* Odporúča sa ľahké bavlnené alebo ľanové oblečenie vzhľadom na vlhkú a teplú klímu.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

* V Malajziii funguje GSM roaming spol. T-Mobile i Orange. O aktuálnych tarifách sa informujte u vášho operátora.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK ponúka služby internetu.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete hlavne v  turistických strediskách a mestách, je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch a v blízkosti kasární. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

*Príliš krátke nohavice, resp. sporý vrchný diel oblečenia môžu mimo turistických centier spôsobiť pohoršenie miestnych obyvateľov. Pri návšteve kultových miest a svätýň je potrebné dbať na vhodné oblečenie. Muži by mali mať dlhé nohavice a ženy zahalené ramená a nohy. Nudizmus nie je povolený.

* Malajci sú veľmi zdvorilí ľudia. Aj keď podávanie rúk pri predstavovaní a pozdravoch je bežné ako u mužov, tak aj u žien, niektoré malajské ženy nesmú podať mužovi ruku, len keď vám ju podá sama. Muži obyčajne podávajú obe ruky s pozdravom „Salam“, čím vyjadrujú, že vás zdravia od srdca. Je slušné odpovedať rovnakým pozdravom.

* Keď vstupujete do domu miestnych, vždy sa vyzujte. Ponúknutý nápoj je slušné prijať. Prípitky nie sú bežným zvykom, keďže väčšina obyvateľov je moslimská a nepije alkohol.

* Je neslušné ukazovať pravým ukazovákom na objekty a ľudí.

MIESTA, KTORÉ SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ NA LANGKAWI

* KUAH – duty free centrum s nákupnými možnosťami.

* UNDERWATER WORLD – jedno z najväčších akvárií v Ázii, má 15 metrový tunel, kde je vidieť viac ako 5000 druhov podmorských živočíchov.

* PULAU PAYAR MORSKÝ PARK –od Langkawi 30 km vzdialený morský park s niekoľkými ostrovčekmi, návštevou reštaurácie a podvodného observatória. Výborné miesto na šnorchľovanie.

Bližšie a aktuálne informácie o všetkých fakultatívnych výletoch v Malajzii Vám podá zástupca partnerskej CK.

* Súostrovie sa nachádza na severe Malajzie v Andamanskom mori, blízko Thajských ostrovov, od historického mesta Georgetown na ostrove Penang je to 2,5 hodiny loďou. Langkawi má krásne pláže, priezračné more a výhodnú polohu s nízkym počtom zrážok, a preto je najobľúbenejším letoviskom v Malajzii. Súostrovie vytvára ca 98 malýcho ostrovčekov, na ostrove je dažďový prales, ryžové políčka, kokosové palmy, ale aj turistické atrakcie ako morské akvárium, Aquapark, krokodília farma, vtáčí park a lanovka. Výhodné sú aj nákupy v hlavnom meste Kuah, kde sú Duty Free obchody. Na ostrove sa oplatí ísť na celodenný výlet za šnorchľovaním a potápaním do Payar Island Marine Parku, kde môžete aj kŕmiť žraloky. Alebo sa môžete vydať na Island hopping, 4 hodinový výlet člnom na ostrovy pri Langkawi, kde sa môžete kúpať a šnorchľovať. Langkawi tour ponúka prehliadku ostrova, ktorá sa skladá z návštevy ryžových polí, batikového centra, jazdu lanovkou, vodopád Siedmich studní a iné zaujímavé výlety.

víza

*Slovenskí občania cestujúci do Malajzie na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.

Slovenské veľvyslanectvo v KUALA LUMPUR

Pôsobnosť úradu je diplomatická a konzulárna pre Malajziu a Brunejský Sultanát.

Embassy of the Slovak Republic
11, JALAN U-THANT
55 000 KUALA LUMPUR, MALAYSIA

tel: +603 21150 016,17, mobil 0060 122391237, 0060122256356
fax: + 603 21150 014
e-mail: emb.kualalumpur.@mzv.sk

 

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 221, stredne veľký hotel

Prekrásny komplex The Westin Langkawi Resort & Spa je obklopený piesočnatými plážami, prekrásnym Andamanským morom a bujnou tropickou vegetáciou. Súostrovie Langkawi pozostáva zo 101 tajomných ostrovčekov, ktoré sú domovom najkrajších pláží a tropických pralesov na svete. Rezort sa nachádza asi 500 metrov od súkromnej pláže a je vzdialený iba jeden kilometer od hlavného prístavu Langkawi a tri kilometre od nákupných stredísk v Kuahu. Znalcov kultúry a umenia potešia moderné umelecké galérie a miestne remeselné trhy, Múzeum umení Ibrahima Husseina a dedinka Batik Art s názvom Atma Alan. Prekrásna mramorová hrobka princezny Mahsuri znásobuje legendu Mahsuri a dokazuje jej stály vplyv na súčasnú kultúru tohto miesta. Celkovo 202 izieb a 20 víl je situovaných tak, aby každý hosť mal panoramatický výhľad na Andamanské more a očarujúce tropické záhrady. Všetky izby a vily sú moderne a bohato zariadené. Kúpele Heavenly Spa® sú umiestnené v tropických záhradách. Pre najnáročnejších milovníkov tejto formy relaxu je k dispozícii aj tradičná thajská masáž takej podobe, v akej si ju môžete dopriať iba v týchto končinách. Tí, ktorí chcú ostať aktívni aj počas dovolenky si môžu vyskúšať niektorý z bohatej ponuky vodných športov alebo sa zúčastniť organizovanej exkurzie do tropických pralesov. K dispozícii je aj tenisový kurt s umelým osvetlením a osobným trénerom. Rezort je vzdialený 20 minút jazdy autom od medzinárodného letiska Langkawi. 

Typy izieb:

Superior room - Izba s rozlohou 38 m2. Izba má sprchu, WC, fén, telefón, TV, DVD prehrávač, pohovka, pracovný stôl, minibar, ventilátor,  klimatizáciu, zariadenie na prípravu kávy a čaju, trezor.

Superior patio room - Izba s rozlohou 52 m2. Izba má sprchu, WC, fén, telefón, TV, DVD prehrávač, pohovka, pracovný stôl, minibar, ventilátor,  klimatizáciu, zariadenie na prípravu kávy a čaju, trezor, terasu s výhľadom na oceán.

Letecká spoločnosť:

 • Emirates – odlety z Viedne denne, dva prestup (Dubaj, Kuala Lumpur), trvanie letu 13 hodín a 50 minút
 • Qatar – odlety z Viedne denne, dva prestup (Doha, Kuala Lumpur), trvanie letu 14 hodín
 • Turkish – odlety z Viedne denne, dva prestup (Istanbul, Kuala Lumpur), trvanie letu 13 hodín a 45 minút

Vzdialenosť od letiska: Langkawi International Airport, 20 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž blízko hotela
 • Málo objavená destinácia
 • Unikátna príroda

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Minimálne 90 dní pred cestou zľava 30% na ubytovanie
 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 25% na ubytovanie
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 20% na ubytovanie
 • 4+1 noc zdarma, 5+2 noci zdarma, 10+4 noci zdarma, 15+6 noci zdarma

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny pre deti do 11 rokov

Atrakcie v okolí hotela:

 • Dataran Helang - 0.7 km
 • Kuah Jetty - 2 km
 • Langkawi Kristal - 2 km
 • Malaysia Book Village - 2.5 km
 • Sungai Kilim Nature Park - 2.5 km
 • Langkawi Bird Paradise - 2.5 km
 • Mahsuri Mausoleum - 8.9 km
 • Underwater World Langkawi - 14 km
 • Air Hangat Village - 14.3 km
 • The Rice Museum - 14.6 km
 • Telaga Harbour - 18.4 km
Poznámky 
Cena od: 1489 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám