Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Zuri Zanzibar

od 1.499 €
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar
Zuri Zanzibar

Mapa rezortu

Zuri Zanzibar → Informácie o krajine (Zanzibar)

ZANZIBAR – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Úradný jazyk je angličtina, hovorí sa tu však rôznymi africkými jazykmi. Väčšina obyvateľstva je moslimského vierovyznania, ale nachádzajú sa tu aj kresťania, hinduisti a iné náboženstvá.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je tanzánsky šiling = 100 centov (oficiálne medzinárodné označenie TZS). Mince sú 10,20,50,100,200. 1 EUR = 2234,82 TZS.

* Peniaze si môžete zameniť v banke, zmenárni. Výmenný kurz je pohyblivý a môže sa na rôznych miestach líšiť. Len málokde akceptujú kreditné karty a cestovné šeky, samozrejme v lepších hoteloch akceptujú kreditné karty ako Master Card, Amex, Visa.

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

PREPITNÉ

* Dávanie prepitného je zvykom, a v určitých situáciách sa očakáva (napr. nosiči batožiny na letisku a v hoteli, resp. miestni sprievodcovia na konci výletu a inštruktori športových kurzov = podľa Vašej spokojnosti). V reštauráciách a baroch je zvykom nechať drobné prepitné, ak už nie je zahrnuté v cene (service charge).

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 220 – 240V, 50 Hz, guľaté, príp. trojpólové zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii.

PITNÁ VODA

* Vodu je nutné piť len balenú, konzumovať mäso, ryby a morské jedlá je možné len ak sú veľmi dobre tepelne upravené (v hoteloch si netreba robiť starosti). Majonéze sa vyhnite a zeleninu a ovocie si pred konzumáciou očistite v pitnej vode resp. prevarenej vode alebo ju ošúpte.)

NÁKUPY

* Typické africké suveníry, napríklad vyrezávané sošky, misy, bubny a pod. mosadzné predmety, košíky atď.

PLÁŽE

* Pláže sú nádherné biele, je treba rátať so značným prílivom a odlivom.

* Na pláži sa môžete stretnúť s predavačmi suvenírov. Pred kúpou sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko.

ZDRAVIE, OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE,

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Zanzibar leží v tropickom podnebí, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu. Na Zanzibare sa môže vyskytovať malária, pred cestou sa informujte u lekára.

* Ak turisti prichádzajú z endemických oblastí , je potrebný medzinárodný preukaz o očkovaní proti žltej zimnici a cholere. Silne sa odporúča vziať si so sebou kvalitné repelentné prípravky. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v Ústave cudzokrajných chorôb na Americkom námestí v Bratislave. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* V krajine je tropické horúce podnebie, od marca do mája je trvá obdobie dažďov, priemerná ročná teplota je 26 stupňov.

*Pre čo najpríjemnejší a najpohodlnejší pobyt odporúčame ľahké a vzdušné oblečenie (bavlnené alebo ľanové), otvorené topánky / sandále. Na večer odporúčame ľahký pulóver.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

* Na Zanzibare funguje GSM roaming spol. T-Mobile i Orange. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete hlavne v  turistických strediskách, je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch a v blízkosti kasární. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia. Deti fotografujte vždy so súhlasom rodičov.

* Fotografovať v mešitách počas modlitieb je zakázané.

MIESTA, KTORÉ SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ

* Najvyhľadávanejšou pamiatkou je Stone Town – Kamenné mesto, ktoré je chránené aj UNESCO-m. Nájdete tu krivolaké úzke uličky, prekrásne kamenné fasády domov, atmosféru ako spred mnohých rokov. Na ostrove je niekoľko prírodných rezervácií, ale je možné sa pozrieť aj na susedný ostrov Pemba, ktorý prírodnými krásami za Zanzibarom nezaostáva.

* Na mieste je možné zaregistrovať sa na krátke výlety, napr. pozorovanie delfínov, za swahilskou kultúrou, na „výlet za koreninami“, safari na mori a pod.

VÍZA

* Slovenskí občania potrebujú cestovný pas, platný minimálne 3 mesiace po dobe pobytu, víza, spiatočnú letenku alebo doklady, potvrdzujúce odchod z krajiny. Vízum sa získava pri vstupe do krajiny, poplatok je 50 USD na dobu pobytu kratšiu ako 3 mesiace.

Slovenské veľvyslanectvo v KENI (s pôsobnosťou pre TANZÁNIU)

SR nemá v krajine diplomatické zastúpenie. Teritoriálne je príslušné veľvyslanectvo SR v Nairobi, Keňa.

Veľvyslanectvo SR v Nairobi, Keňa

Milimani Road, P.O.BOX 30204, Nairobi, Kenya
Tel. č.: +254 40 / 733 609565, +254 20 / 2721896, +254 20 / 2712956
E-mail: sknai@swiftkenya.com

Honorárny konzulát SR v Mombasa

Leopard Beach Hotel, Mumbasa, Kenská republika
Tel. č.: +254 40 / 3202101/02, +254 40 / 733 609565,
Fax: +254 40 / 3203424
E-mail: modigell@africaonline.co.ke

 

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 55, butikový hotel

Nový butikový rezort Zuri Zanzibar na ostrove Zanzibar otvorí svoje brány pre svojich hostí  v máji 2018. Nachádza sa na jednej z najkrajších pláží ostrova korenia, v Kendwa na severozápadnom pobreží. Rezort je situovaný 50 km od medzinárodného letiska v Stone Town.  Poskytuje ubytovanie v 46 bungalovoch, 6 apartmánoch, v dvoch dvojspálňových vilách a v jednej trojspálňovej vile postavených v súlade s tamojším nedotknutým životným prostredím. Ubytovanie bolo navrhnuté známymi dizajnérmi Jestico and Whiles, pričom väčšina ubytovacích jednotiek poskytuje nádherné výhľady na Indický oceán. V rezorte sa nachádza súkromná záhrada s korením, kde sú tiché miesta ideálne pre relaxáciu, meditácie a hodiny jógy. V rezorte nájdete tri reštaurácie a štyri bary. Reštaurácia Upendo servíruje medzinárodnú kuchyňu s prvkami africkej a indickej kuchyne. Úžasné výhľady na oceán poskytuje reštaurácia Maischa, západy slnka zase možno najlepšie pozorovať z plážovej reštaurácie Bahari. Objednať si možno raňajky do postele, večeru priamo vo vile alebo na pláži.  Načerpať nové sily možno vo wellness  a jógovom centre ako aj v posilňovni. Hostia môžu absolvovať školu varenia s niektorým z hotelových kuchárov a dozvedieť sa tak viac o miestnej kuchyni.  Zaplávať si možno v 32 metrov dlhom infinity bazéne. K dispozícii je centrum vodných športov  ako aj centrum pre potápanie s certifikáciou PADI. Pre deti sú k dispozícii opatrovateľské služby a detský kútik.

Typy izieb:

Garden bungalow - Izba s rozlohou 66 m2. Izba má kúpeľňu, WC, fén, telefón, TV, DVD prehrávač. Minibar, klimatizáciu, zariadenie na prípravu kávy a čaju, terasu s výhľadom do záhrady.

Zuri bungalow - Izba s rozlohou 66 m2. Izba má kúpeľňu, WC, fén, telefón, TV, DVD prehrávač. Minibar, klimatizáciu, zariadenie na prípravu kávy a čaju, terasu s čiastočným výhľadom na Indický oceán.

Letecká spoločnosť:

 • Fly Dubai – odlety z Bratislavy 3x týždenne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 11 hodín a 35 minút
 • Ethiopean - odlety z Viedne 5x týždenne, jeden prestup (Addis Ababa), trvanie letu 9 hodín a 40 minút
 • Qatar – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Doha), trvanie letu 11 hodín a 35 minút

Vzdialenosť od letiska: Stone Town International Airport, 50 km

Možné typy stravovania:

polpenzia, plná penzia, all inclusive, all inclusive premium

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Polpenzia v cene
 • Úplne nový hotel
 • Unikátna príroda
 • Možný odlet z Bratislavy
 • Letecké spojenie iba s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Pre pobyty máj 2018 a jún 2018 špeciálna uvádzacia zľava 25% na ubytovanie
 • Minimálne 6 mesiacov pred cestou zľava 20% na ubytovanie
 • 6+1 noci zdarma

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Deti do 2 rokov zdarma, zvýhodnené ceny pre deti do 12 rokov

Atrakcie v okolí hotela:

 • Stone town - 50 km
 • Jozani Forest - 79 km
 • Prison Island - 56 km
Ponuka 2018
Pôdorysy izieb 
Poznámky 
Cena od: 1499 EUR/osoba/7 nocí s polpenziou

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám