Zájazdy
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

Na Maldivách otvoria prvú podmorskú vilu

2018.23.05.
CMRI_USV_Bedroom.jpg
Maldivy sú známe ako raj na zemi a preslávili sa svojimi bungalovmi postavenými na vodách Indického oceánu. Koncom roka 2018 sa stane súčasťou ostrovného rezortu Conrad Rangali Island prvá podmorská rezidencia, ktorej výstavba stojí 15 miliónov amerických dolárov.

Vila s názvom „Muraka“ čo v preklade znamená koral, bude mať dve poschodia. Obývacia časť bude nad vodou, pričom hlavná spálňa sa bude nachádzať päť metrov pod vodou. Spálňa bude mať presklené steny a bude tak poskytovať panoramatické výhľady pod morskú hladinu. Okrem hlavnej spálne bude mať vila ďalšie dve spálne, obývaciu miestnosť, kúpeľňu, kuchyňu, bar a vonkajšiu relaxačnú terasu s infinity bazénom otočenú na stranu východu slnka. Vila môže ubytovať až deväť ľudí. Odhadovaná cena za rezidenciu na jednu noc je 50 000 USD a predpokladané dokončenie je v novembri 2018.
Conrad Rangali Island sa preslávil aj kvôli podmorskej reštaurácii Ithaa restaurant, ktorú otvorili ešte v roku 2005. Hostia si tu môžu vychutnávať romantickú večeru, zatiaľ čo nad hlavou im plávajú žraloky a iní obyvatelia Indického oceánu.

Zdroj: Conde Nast Traveler, apríl 2018