Zájazdy
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

V Dubaji otvorili plávajúci hotel na lodi Queen Elizabeth 2

2018.02.05.
queen-elizabeth-2-ship-cruise-ship-qe2-dubai-hotels-sq-1280x853.jpg
Dubaj opäť nesklamal. Luxusná výletná loď Queen Elizabeth 2 bola zakotvená v prístave Port Rashid od roku 2008 a dočkala sa unikátnej rekonštrukcie a transformácie na plávajúci hotel a múzeum.

Hotel otvorili pre verejnosť minulý mesiac, pričom „grand opening“ je plánovaný na október, kedy budú k dispozícii všetky izby (224 kompletne zrekonštruovaných izieb a apartmánov), 13 reštaurácií a barov, divadlo a mnoho ďalšieho. Základné izby je možné rezervovať od 18.apríla s cenou pod 200 USD.
Rekonštrukcia lode trvala dlhý čas. Po 39 rokoch služby, loď Queen Elizabeth 2 podnikla svoju poslednú plavbu z Anglicka, prístavu Southhampton do Dubaja, prístavu Port Rashid ešte v roku 2008. Odvtedy bola nevyužitá na tomto mieste. Pôvodne chceli začať s jej premenou na hotel oveľa skôr, ale projekt zastavila globálna recesia a štruktúra lode tiež utrpela škodám kvôli teplému podnebiu v Dubaji. Našťastie vo februári 2018 sa práce rozbehli naplno a tak nový hotel už môže vítať svojich prvých hostí. Hotel sľubuje tiež spa centrum a palubu s bazénmi, ako aj interaktívne múzeum k histórii tejto úžasnej lode a tiež až 25 konferenčných miestností a nákupnú pasáž. Prakticky sa táto loď stane plávajúcou dedinou. Zatiaľ nie je otvorených všetkých 13 reštaurácii, ale hostia môžu navštíviť len päť z nich, k dispozícii sú zatiaľ iba niektoré typy izieb. Izby zachovávajú niektoré pôvodné prvky ako napr. historický nábytok či umelecké diela danej doby.

Zdroj: Conde Nast Traveler, apríl 2018