Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

Z Letiska Bratislava počas zimy do 26 destinácií v 18 krajinách

2017.03.11.
BTS aero.png
Novú linku do talianskej Bologne aj lety počas celej zimy do Hurghady a Marsa Alam. To ponúka zimný letový poriadok Letiska M. R. Štefánika, ktorý začal platiť od nedele 29. októbra 2017.

Cestujúci môžu využiť z Bratislavy počas jesene a zimy spolu 26 pravidelných liniek do 18 krajín. Je to zároveň najvyšší a rekordný počet pravidelných liniek z Bratislavy počas zimy za posledných 9 rokov. V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom, keď mohli cestujúci využiť 23 pravidelných liniek, ponúka tohtoročný zimný letový poriadok o 3 linky viac. Úplnou novinkou je nová linka do Bologne v Taliansku, ktorú spustila letecká spoločnosť Ryanair od 29. októbra 2017 s frekvenciou 2 x týždenne. Zároveň sa do zimnej ponuky letov Ryanairu vracia aj minuloročná novinka – priame lety do Izraela, do Eilatu-Ovda. Počas dvojtýždňovej uzávierky letiska Ovda v novembri budú lety presmerované do Tel Avivu. Pribudli aj lety spoločnosti Wizz Air do Varšavy a Sofie, ktoré otvoril dopravca koncom júna tohto roku s frekvenciou 3, resp. 4 lety v týždni. Už druhý rok zároveň egyptská spoločnosť Air Cairo prevádzkuje aj pravidelné charterové lety do Hurghady, na ktoré si možno zakúpiť aj samostatnú letenku cez webstránku leteckej spoločnosti (www.aircairo.sk). Počas tejto zimy navyše k pravidelným týždenným letom do Hurghady pridáva aj raz týždenne letecké linky do Marsa Alam v Egypte. Na jar budú spustené nové linky Ryanairu z Bratislavy na Maltu, do Burgasu, do Solúna a na Pafos na Cypre. Zmeny vo svojej ponuke letov avizuje aj Wizz Air. Podľa požiadaviek trhu bude linku do Tuzly v Bosne a Hercegovine prevádzkovať len počas letnej sezóny. Linka do Klužu-Napoca bude od 6. novembra prerušená. Pravidelné letecké spojenia bude z bratislavského letiska a späť zabezpečovať 6 leteckých spoločností – Ryanair (16 liniek), Wizz Air (Sofia, Skopje, Varšava, Kyjev), České aerolínie (Praha, Košice), Air Cairo (Hurghada, Marsa Alam), Pobeda (Moskva) a flydubai (Dubaj).
Zároveň od zimného letového poriadku čakajú na cestujúcich dvoma najväčšími nízkonákladovými spoločnosťami – Ryanair a Wizz Air – aj zmeny v oblasti prepravy príručnej batožiny. Ryanair povolí prepraviť na palube lietadla len také príručné kufre s rozmermi 55x40x20 cm, ktoré si cestujúci zakúpili v rámci služby prioritný nástup. Cestujúci, ktorí si prioritný nástup nezakúpia, budú mať príručné kufre pri nástupnej bráne označené a následne ich odovzdajú pri lietadle na prepravu v podpalubí lietadla. Na palubu si budú môcť vziať len menší batoh či kabelku s rozmermi 35x20x20 cm. Preprava oboch príručných batožín však ostáva aj naďalej bezplatná. Zároveň Ryanair znižuje poplatok za podanú batožinu a umožní prepraviť podaný kufor s hmotnosťou až 20 kg namiesto pôvodných 15 kg. Podmienky prepravy príručnej batožiny mení aj Wizz Air, ktorý doposiaľ umožňoval prepraviť bezplatne na palube lietadla len menší batoh, kabelku či tašku s rozmermi 42x32x25 cm a veľkú príručnú batožinu spoplatňoval. Od 29. októbra 2017 však umožní prepraviť bezplatne 1 príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23 cm s hmotnosťou max. 10 kg. V prípade, že má cestujúci zaplatenú službu Wizz Priority, môže si vziať bezplatne aj druhý kus príručnej batožiny – malú tašku s rozmermi 40x30x18 cm. Podaná batožina je spoplatnená.
Letový poriadok sa v letectve mení 2 x ročne, so zmenou času. Zimný letový poriadok bude platiť od 29. októbra 2017 do ďalšej zmeny času, teda do 24. marca 2018.

Zdroj: www.bts.aero