Kuramathi Maldives

Rezort Kuramathi Maldives je členom Universal Resorts. Maldívska značka vznikla pred vyše 45 rokmi a bola priekopníkom cestovného ruchu v tomto ostrovnom štáte. Dovtedy to bol malý národ, ktorý žil predovšetkým z rybárčenia. Universal dnes už vlastní 9 úspešne fungujúcich rezortov. Charakterizuje ich bohatá história, tradičná maldívska atmosféra a kvalitné služby.

 

Jedným z nich je Kuramathi, veľký, živý a akčný rezort nachádzajúci sa na atole North Ari, dostupný 90 minútovou jazdou rýchloloďou, alebo 20 minútovým letom hydroplánom z medzinárodného letiska v Malé. Kuramathi je ideálnym miestom na exotickú dovolenku pre mladé páry aj rodiny s deťmi. Nájdete tu množstvo programov a aktivít, zábavy aj relaxu. Ostrov je dlhý 1,8 km, lemuje ho krásna biela pláž a tyrkysová lagúna vytvárajúca ideálne miesto na plávanie a šnorchlovanie.

 

Hotel ponúka až 360 ubytovacích jednotiek v 11 kategóriách – od komfortných viliek ukrytých v zeleni ostrova po elegantné plážové, alebo vodné vily.

Medzi nimi, v srdci ostrova rastie hustá exotická vegetácia, domov miestnej fauny, v ktorej sa môžete prechádzať a objavovať zaujímavé rastliny, ako aj vtáctvo, jašterice alebo netopiere. Nájdete tu aj eko centrum, ktoré vedie rezidentný morský biológ starajúci sa o koraly v okolí ostrova, ich výsadbu a ochranu. Eko centrum bolo založené v roku 1999, potom ako El Niňo spôsobil masívny úhyn koralov v maldívskych atoloch. Hostia tu nájdu množstvo zaujímavých informácií, exempláre zo zvieracej ríše, interaktívne programy pre deti aj dospelých, a môžu v spoločnosti morského biológa aj šnorchlovať, a spoznať tak koralovú škôlku, merať teplotu vody, rozpoznávať druhy rybiek, atď.

 

Na ostrove nájdete okrem toho 3 bazény, skvelý detský klub Bageecha s detským bazénom, Kuramathi Spa s množstvom procedúr, širokú škálu vodných športov a exkurzií na neďaleké ostrovy, tenisové kurty, fitness centrum, vírivku a iné. Vaše chuťové poháriky sa roztancujú v jednej z troch hlavných reštaurácií, ktoré servírujú bohaté bufety s medzinárodnou kuchyňou na raňajky, obedy a večere. Ďalej máte k dispozícii 8 špecializovaných reštaurácií napríklad so stredomorskou, japonskou, indickou kuchyňou, ale aj s delikatesami miestnej kuchyne s množstvom čerstvých rýb a zeleniny a byliniek z vlastnej záhrady ostrova. Večer môžete ukončiť v jednom zo 7 barov, kde si vychutnáte coctaily, drinky, aj dobrú hudbu. Fantázii sa tu medze nekladú.

 

 

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Premium hotely 4

Počet izieb

360

Typy izieb

Family Villa
Pool Villa
Beach Villa
Garden Villa

Transfer

Let
Rýchloloď

Mám záujem

You don't have permission to register