Lux* Le Morne

Jedna z najkrajších pláží na ostrove

Lux* Hotels & Resorts je kvalitná a populárna značka medzi náročnými cestovateľmi, ktorá prevádzkuje hotely na Mauríciu, Maldivách, na Reunione a v Číne, a aktuálne expanduje aj do Francúzska a Vietnamu. Svojim hosťom ponúka služby na vysokej úrovni, elegantné priestory a výnimočnú gastronómiu… ale trochu inak… a to v sviežom, ležérnom a sofistikovanom štýle. Jej víziou je „Help people to celebrate life“, čo znemená živý a trendy koncept, v ktorom sa kladie veľký dôraz na detail, chic štýl, a autentické zážitky, či už v plážových hoteloch, v meste, alebo v prírode.

 

Zmysel značky pre hravosť a detail dokazujú aj také „drobnosti“, ako napríklad Strom želania, alebo Správa vo fľaši.

Strom želania je zväčša v srdci rezortu. Môžete naň priviazať svoje želanie a hovorí sa, že strom splní aj najtajnejšie túžby. Správu fo fľaši môžete nájsť v piesku kedykoľvek pri prechádzke po pláži. Ukrýva sa v nej napríklad poukaz na masáž grátis, alebo iné, príjemné prekvapenie ?

Každý hotel má svoju vlastnú pražiareň kávy Café Lux*, kde si vychutnáte fantastickú kávu z obnoviteľných plantáží sveta, spracovanú ako inak, ako čisto eko a humánnymi postupmi. Večer si hostia môžu vychutnať pri sledovaní dobrého filmu na obriom plátne priamo na pláži v Cinema Paradiso, alebo pretancovať noc v spoločnosti svetových DJov, ktorí v hoteloch hosťujú. Rezorty Lux* sú populárne aj medzi celebritami a influencermi.

 

Lux* Le Morne sa nachádza 60 km od letiska (1 hod 15 min) a 40 km od hlavného mesta Port Louis (50 min) na cípe západného pobrežia „cukrového ostrova“, priamo na úpätí vrchov Le Morne, chránenej oblasti UNESCO. Hotel sa môže pýšiť geniálnou polohou, vďaka ktorej tu môžete zažiť medzi inými aj najdokonalejší západ slnka v živote. Nádhernú zlatú pláž lemovanú tyrkysovou lagúnou máte ako na dlani. Stratiť sa môžete nie len v nekonečnom pokoji a vôni oceánu, ale aj v džugnli, ktorá je domovom bohatej fauny

.

Medzi top zážitky patrí plávanie s delfínmy, ktoré podstúpite z luxusnej plávajúcej platformy, kde Vám personál presne poradí, kedy a kde skočiť do vody, aby ste sa dostali k delfínom čo najbližšie. Zaujímavosťou je, že rezidentná morská biologička sa každý večer vydá na „potulky pod hladinou“. Pri šnorchlovaní hľadá morských ježkov, ktorých vzápätí na pláži očistí a šéfkuchár ich pripraví. Pár šťastlivcov si tak môže vychutnať netradičnú, chutnú a mimoriadne výživnú lahôdku.

 

Pre dovolenkárov obľubujúcich aktívny oddych je tu krásne golfové ihrisko, floatfit hiit, čo je netradičná forma HIIT tréningu odcvičená na plávajúcej podložke, 5.najlepšie miesto na svete pre kitesurfing, skvelá turistika vo vrchoch Le Morne alebo v džungli ostrova, kde môžete objavovať majestátny Le Morne Brabant a jeho cenné rastliny a vtáky, sedem kaskád veľkolepých vodopádov Tamarind, vodopády Chamarel, alebo panenskú prírodu Národného parku Black River Gorges.

 

Tí, ktorí obľubujú oddychový režim, si môžu vychutnať yogu, špičkové wellness, leňošenie na pláži alebo pri jednom z piatich bazénov, fúkanie skla v umeleckom štúdiu, skrášľovanie nechtov v mani-pedi štúdiu, alebo zachytiť najkrajšie momenty dovolenky s pomocou rezidentného fotografa Hermanta, ktorý Vám ochotne spraví rýchlokurz fotenia, či už ste fanúšikom zrkadlovky, iphonu, alebo drónu. Deti sa zabavia v detskom klube Play a teenageri v teen clube Studio 17.

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

146

Typy izieb

Suite
Superior Room

Transfer

Pozemný
70 km

Mám záujem

You don't have permission to register