TOP 5 miest na pozorovanie východu slnka v Dubaji

 

Očarila vás vysvietená dubajská panoráma? Niet sa čo diviť?

 

Vedeli ste však, že ak si privstanete, máte v krajine neobmedzených možností pozorovať aj dych berúce východy slnka?

 

Miestny denník Khaleej Times vybral päť najkrajších miest, kde si môžete vychutnať brieždenie.

 

Deira Creek

Prírodný potok so slanou vodou, jedno z najidylickejších miest v Dubaji, je ideálne na zachytenie prvých ranných lúčov. Nevšedný zážitok umocní plavba pozdĺž zátoky na malom drevenom člne známom ako Abra.

 

Pláž „Východ slnka“

Pláž s názvom hovoriacim sám za seba je obľúbená nielen turistami, ale aj miestnymi. Či už túžite po výnimočnom východe slnka, jedinečnom pohľade na krištáľové akvamarínové vody, alebo si chcete vychutnať panorámu Dubaja, neobanujete.

 

Burj Khalifa

V žiadnom turistickom sprievodcovi nechýba návšteva najvyššej budovy na planéte. Zamierte na vyhliadkovú plošinu ‚At the Top‘ na 124. a 125. poschodí, odkiaľ sa nadránom zobúdzajú úžasné panoramatické výhľady na celé mesto.

 

Atlantis, the Palm

Ikonický dubajský hotel, medzi mestom a pokojnými vodami Arabského zálivu, je ideálne miesto na pozorovanie východu slnka. Vydajte sa zavčasu na pláž Aquaventure a nasajte prvé lúče dňa na úžasnom pozadí nekonečného oceánu a slávneho hotelového oblúka.

 

Priehrada Hatta

Priehradu Hatta vyhlásili v roku 2019 za jednu z najviac označovaných destinácií na Instagrame. Krásou očarí v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. Keď prídete pred úsvitom, ranné slnko sa bude vznášať nad rozoklanými vrcholmi priehrady a trblietavou nádržou. Vďaka početným reštauráciám a miestam na sedenie si to užije celá rodina.

 

WWW.KHALEEJTIMES.COM/UAE/DUBAI-TOP-5-PLACES-TO-CATCH-A-STUNNING-SUNRISE-IN-THE-CITY

You don't have permission to register