a

Maroko

Na svete neexistuje veľa miest, ktoré sa môžu pochváliť takým jedinečným mixom afrického, arabského a európskeho sveta, aký sa stretáva v Maroku – ležiacemu síce v Afrike, ale na západnom cípe arabského sveta. Maroko ponúka rozmanitú krajinu, od pláží cez hory, púšť, až po mestskú džungľu. Mix európskych a arabských kultúr je tu cítiť všade, a azda najväčší európsky vplyv tu zanechali Francúzi v podobe nezabudnuteľného kozmopolitného mesta Casablanca. Nájdete tu moderné stavby, koloniálne budovy, ale aj typickú marockú architektúru. Nachádza sa tu aj jediná marocká mešita (Hassana II.), ktorú môže navštíviť aj nemoslim.

Maroko, to je krajina plná dobrodružstva a bola by škoda preležať celú dovolenku na pláži. Má totiž jedinečnú geografickú polohu, ktorá znamená veľkú variabilitu – Atlantik, Stredozemné more, Sahara, Rif, Atlas, Antiatlas. V Maroku sa tak môžete prechádzať po kráľovských mestách a popíjať kávu či tradičný mätový čaj v ich uličkách, vydať sa na výlet do púšte, absolvovať túru v pohorí Vysokého Atlasu, kde si dokonca môžete aj zalyžovať.

Takmer deväť kilometrov bielych piesočnatých pláží obmýva more pod veľkorysým slnkom, ktoré svieti po celý rok: Oujda-Saidia, hlavné mesto severného Maroka, je malým kúskom neba. Vodné športy a golf sú len niektoré z mnohých aktivít na dosah ruky blízko mora. Večer zamierte do prístavu, kde môžete ochutnať slávne pokrmy regiónu.

Dakhla je nebeské mesto na juhu Maroka stratené medzi vodami Atlantiku a pieskami Sahary. Tieto brehy patria k najkrajším v Maroku. Je vstupnou bránou do púšte a subsaharskej Afriky, ale predovšetkým je vstupnou bránou do raja.
Safi je medzinárodne známe miesto na surfovanie. Pravdepodobne budete počuť ozveny zvukov a vôňu autentického jedla z neďalekého trhu. Miesto je známe hrnčiarskou minulosťou, vo výkladoch  určite nájdete keramické výrobky a suveníry.

Al Hoceima je však viac ako len prístav a prímorské letovisko. Odvezte sa loďou ďalej na pobrežnú cestu Moro Viejo, aby ste mali nádherný výhľad, pretože sa točí mestom a končí na jednom konci zálivu s bezkonkurenčným výhľadom na okolie.

Na západe krajiny, čeliac k atlantickým vlnám je známe mesto Agadir, plné luxusných hotelových komplexov. Jeho hlavným lákadlom je do zlata sfarbená pláž, mestské múzeum, pevnosť Kasbah a záhrady Jardim de Olhao. Z mesta sa dá podniknúť niekoľko výletov, či už k pohoriu Antiatlas, k západnej Sahare alebo do národného parku Sus-Massa, v ktorom nájdete unikátne zoskupenie vtáctva. Zatiaľ čo mestá ako Casablanca i hlavné mesto Rabat sú považované za kozmoplitné, ďalšie významné mesto Marakéš je viac africké, púštne a berberské. Je to nekorunované hlavné mesto. Okamžite Vás vtiahne do svojej berberskej atmosféry, očarí krásou i veľkým množstvom architektonických pamiatok. Srdcom Marakéšu je námestie mŕtvych Jamma-El-Fna s neopakovateľnou atmosférou.. Najpôsobivejšie je však námestie v noci, kedy sa mení na miesto plné gurmánskych zážitkov. Prejdite sa po bazároch v ich žiarivých farbách a orientálnych vôňach a červené mesto Vás v okamihu vtiahne do seba.

HLAVNÉ MESTO: Rabat (1,6 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO:

Casablanca Mohammed V International Airport

MENA: MAD – marocký dirham (100 centimov)

1 EUR = asi 11 MAD

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 2 hod

ZDRAVIE: Nie sú povinné očkovania.

PODNEBIE:

stredomorské, vo vnútrozemí extrémne suché, púštne. Na severnom a západnom pobreží dosahujú teploty v lete 22-26 stupňov, zimy sú mierne (10-14). Na juhovýchode a vo vnútrozemí Západnej Sahary sú letá horúce (35-45 ) s chladnými zimami (okolo 0).

 

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Hotel Riu Tikida Dunas sa rozprestiera priamo na pláži a ponúka svojim hosťom krásne výhľady. All-inclusive hotel v Agadire ponúka plne vybavené izby s exkluzívnymi službami vrátane animácií, wellness centra Océane, kaderníctva, kozmetického salónu či typického hammamu. V kombinácii s tromi vonkajšími bazénmi, […]

You don't have permission to register