a

Vietnam

Od zelenajúcich sa svahov pohoria Sapa na severe po deltu Mekongu na juhu, Vietnam je jednou z najpútavejších destinácií v juhovýchodnej Ázii. Divoká príroda, more s činorodými rybármi, rozmanité národnostné menšiny, úžasné miestne dobroty, to všetko je Vietnam.

Perlou je ostrov Phu Quoc, neďaleký sused Vietnamu. Strhujúca minulosť a dramatická prítomnosť, drsné krivky horských hrebeňov a hebká náruč Juhočínskeho mora.

Krajina položená medzi kultúrnymi vplyvmi Indie a Číny už po tisícročie fascinuje svojich návštevníkov neuveriteľnou rozmanitosťou, bohatstvom kultúrneho odkazu dávnych civilizácií  a pestrosťou ľudových zvykov. Jedným z vyhľadávaných turistických centier je tretie najväčšie mesto Vietnamu a zároveň prístav Da Nang. Je to prekrásne letovisko s takmer 30 km dlhou piesočnatou plážou sfarbenej do zlata.

Asi hodinu a pol od tohto moderného mesta sa nachádza „najpríjemnejšie“ mesto krajiny, Hoi An, kde takmer absentuje kliatba dopravy a znečistenia ovzdušia. Sú tu starobylé chrámy, jeden z nich dokonca umiestnený v jaskyni. Pokiaľ Vás láka podobné tajomno, môžete sa vydať po stopách strateného mesta My Son. Ide o hinduistický chrámový komplex zapísaný do kultúrneho dedičstva UNESCO, ktorého počiatky sa datujú do 4. storočia.

Hotový poklad nájdete v Ha Long Bay (Dračia zátoka) asi štyri hodiny cesty autobusom od hlavného mesta Hanoj. Čaká Vás tu nádherný obraz takmer dvoch tisícov ostrovčekov vystupujúcich z mora. Uznanie nezískali len kvôli svojej kráse, ale aj preto, že po storočia chránili domácich obyvateľov pred útokmi z Číny. Vápencové bralá pripomínajú Kuej-lin v Číne alebo Krabi v južnom Thajsku, sú plné jaskýň, priepastí a skrytých pláží. Najlepší spôsob túlania sa po zálive je loďou, ktorú si môžete aj s posádkou prenajať.

Na zozname UNESCO sa ocitlo vďaka nádherným historickým pamiatkam aj kráľovské mesto Hué ležiace na obidvoch brehoch Voňavej rieky. Na jej ľavej strane sa nachádzajú ruiny kedysi slávnej citadely.

Jedinečným miestom vo Vietname je aj povodie rieky Mekong. Oblasť je najbohatšou vietnamskou zásobárňou potravín, je popretkávaná hustou sieťou kanálov a plná stavieb na koloch, ktoré majú obyvateľov chrániť pred záplavami. Zároveň sem smerujú lode s návštevníkmi vyhľadávajúcimi nefalšovanú tropickú džungľu s porastom pripomínajúcim skryté ramená Amazonky. Kým v okolí Mekongu to žije najmä poľnohospodárstvom, vo veľkých mestách ako Hanoi alebo Saigon máte možnosť spoznať úplne iný, mestský život.

HLAVNÉ MESTO: Hanoj (8 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

Hanoi Noi Bai International Airpor

MENA: VND – vietnamský dong (= 10 hao = 100 xu), 1EUR= asi 26 000 VND

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 7 hod

ZDRAVIE:  Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanus.

PODNEBIE:

Subtropické podnebie na severe sa postupne smerom na juh mení na tropické. Počasie ovplyvňujú monzúny, v období od mája do októbra prichádza juhozápadný monzún (viac zrážok) a v období od novembra do apríla zas severovýchodný. Teplota sa pohybuje medzi 25-35 ° C.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

Four Seasons Resort Hoi An, The Nam Hai sa nachádza na vychytenom mieste centrálneho pobrežia Vietnamu, odkiaľ sa môžete poľahky vybrať k trom výnimočným pamiatkam svetového dedičstva UNESCO – k bráne do cisárskeho mesta Hue, do svätyne chrámu My Son, ako […]

InterContinental Phu Quoc Long Beach Resort sa nachádza v blízkosti konca Long Beach a môže sa popýšiť nedotknutou rozľahlou plážou len pre hostí rezortu.   Akýkoľvek druh ubytovania si zvolíte, čaká vás spojenie moderného komfortu s ostrovným šarmom, spolu s jedinečnými […]

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

V Regent Phu Quoc vyniká jedinečná duša destinácie, pričom spája osobitný moderný štýl a legendárnym dedičstvom.   Nech už si vyberiete ktorýkoľvek typ ubytovania, nájdete tu svoj pokoj a diskrétnosť.   Stravovanie v Regent Phu Quoc je viac než len jedlo. Každým […]

You don't have permission to register