a

Reunion

Bývalé francúzske zámorské kolónie priťahujú každoročne tisíce turistov. Jednou z nich je aj Reunion – ostrov „neďaleko“ Madagaskaru. Mnohí ho považujú za rajskú záhradu, exotiku v pravom zmysle slova.

 

V počte turistov tento neveľký ostrov (po obvode má len 205 km) dokonca predbehol v ostatných rokoch už aj známejšie Seychely, a zo všetkých francúzskych departementov je pred ním už len Maurícius. Niet sa čo diviť, Reunion sa stáva známym najmä vďaka „pohľadnicovej“ ponuke – krásne pláže so žltým alebo čiernym pieskom, kokosové palmy, korálové lagúny, vodopády, hornatá sopečná príroda popretkávaná krátkymi dravými riečkami, ktoré sú rajom pre rafterov…

 

Určite si nenechajte ujsť návštevu trhov, múzea vanilky, či liehovaru a cukrovaru. Aj keď ostrov ovláda divoká príroda, privíta vás s otvorenou náručou – je prívetivý a pohodový. Nutné je však dodať, že Reunion nie je veľmi ideálnym miestom pre tých, čo najradšej vylihujú iba na pláži.

 

Ostrov ponúka množstvo pohybových aktivít a bola by škoda to nevyužiť. Ideálny je pre tých, čo chcú športovať, pochodiť ostrovné zákutia, spoznať netradičné veci, ako je korytnačia farma, vanilkový liehovar či fabrika na parfumy. Pri pohľade na more určite nájdete mnoho surferov, keďže na ostrove pofukuje mierny vietor. Po šiestej hodine večer sa však prebúdzajú žraloky a tak je najlepšie surf odložiť.

 

Na ostrove je takisto množstvo potápačských klubov so skúsenými lektormi a na svoje si prídu aj fanúšikovia adrenalínových športov. Ak máte odvahu, nasadnite do kanoe a vyskúšajte si svoju zručnosť v miestnych riečkach stekajúcich z hôr. Na svoje si určite prídu aj milovníci turistiky. Môžete sa dostať do blízkosti sopky Piton de la Four-naise, ktorá je druhou najaktívnejšou sopkou na svete. Pohľad do jej sírnatého krátera Vám navždy utkvie v pamäti a možno na chvíľku aj stratíte dych.

 

Najkrajšou plážou ostrova je 20km dlhý úsek Saint Gilles les Bains.

HLAVNÉ MESTO: Saint Denis (130 000 obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

RUN – Roland Garros Airport (Gillot Airport)

MENA: EUR – euro

ČASOVÝ POSUN: SEČ +3 hod

ZDRAVIE: nie sú povinné očkovania (s výnimkou odporúčaní pre cestujúcich, ktorí letia z krajiny, ktorá je toho času postihnutá cholerou alebo žltou horúčkou).

PODNEBIE:

tropické, ale je veľmi premenlivé kvôli jeho polohe. Spravidla má dve ročné obdobia: horúce obdobie dažďov od novembra do apríla a chladnejšie obdobie sucha od mája do októbra.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Lux* Hotels & Resorts je kvalitná a populárna značka medzi náročnými cestovateľmi, ktorá prevádzkuje hotely na Mauríciu, Maldivách, na Reunione a v Číne, a aktuálne expanduje aj do Francúzska a Vietnamu. Svojim hosťom ponúka služby na vysokej úrovni, elegantné priestory a […]

You don't have permission to register