a

Chorvátsko

Chorvátsko je známe najmä vďaka širokej ponuke populárnych prímorských letovísk, no turistov priťahuje aj pre svoje kultúrno-historické dedičstvo. Vďaka svojej búrlivej histórii sa tu zachovali pamiatky takmer zo všetkých historických období.

Jedno z najčistejších morí sveta, jazerá a tajomné vrchy, čisté rieky, gastronómia, ako aj uznávané vína a pálenky, či kultúra sú hlavnými atrakciami krajiny.

Plodné chorvátske nížiny, z ktorých môžete ochutnať práve pozbierané plody, zámky, múzeá a parky, riečne prístavy a rodinné farmy, vinárne, čerstvo upečený chlieb, ktorý láka svojou vôňou, aby ste ho znova a znova ochutnali – to je neobjavené vnútrozemie Chorvátska.

Je domovom kravaty, padáka, torpéda, plniaceho pera, žiarovky s volfrámovou niťou, najrýchlejšieho elektrického automobilu a druhého najstaršieho filmového festivalu na svete, psa dalmatínca, Marka Póla, jedného z najstarších európskych miest a parlamentu ako aj druhých najdlhších obranných hradieb v Európe, najmenšej katedrály, najstaršieho arboréta a  slávnych športovcov.

Antické a opevnené stredoveké mestečká Vás očaria na Istrii,  rozmanitosť na Kvarneri, cesta chorvátskych panovníkov v Severnej Dalmácii, vôňa cyprusov a rozmarínov a neodolateľné pláže v Strednej Dalmácii, starodávna kolíska námorníctva v Južnej Dalmácii. A všade množstvo ostrovov…

Okrem toho chorvátsky človek a jeho prívetivosť sú tým magnetom, kvôli ktorému sa turisti znova a znova vracajú.

HLAVNÉ MESTO: Záhreb (800 000 obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

ZAG – Franjo Tuđman Airport Zagreb

MENA: HRK – kuna, 1 EUR = asi 7,5 HRK

ČASOVÝ POSUN: SEČ

ZDRAVIE: nie sú povinné ani odporúčané očkovania.

PODNEBIE:

pobrežie má príjemné stredomorské podnebie s vysokým počtom slnečných dní. Letá sú teplé a suché a zimy sú mierne a daždivé. Vo vnútrozemí je mierne kontinentálne podnebie. Nad 1200 metrov prevláda čerstvý horský vzduch, a v letných mesiacoch je tu teplota okolo 13 ºC.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Špeciálna ponuka
a a a

Family hotel Lišanj**** s klimatizovanými izbami s výhľadom na vonkajší bazén sa nachádza pár krokov od pláže, 10 minút od centra mesta Novi Vinodolski. Raňajky podávané formou bufetu, jedlá chorvátskej kuchyne v à la carte reštaurácii, či tenisové kurty, záhrada a detský […]

RODINNÉ CHORVÁTSKO
7 nocí v dvojlôžkovej izbe obsadenej 2 osobami
All Inclusive Light
Vlastná doprava
od 690€/ osobu
You don't have permission to register