a

Seychely

Hovorí sa, že keď boh stvoril Zem, ostala mu na konci ešte hrsť diamantov. Rozhodil ich po Indickom oceáne a zrodili sa Seychely. Rozprávkové kilometrové pláže, priezračné more, palmové háje, biely piesok, nádherná flóra a fauna, ticho a pokoj.

Seychelská republika ležiaca v Indickom oceáne pozostáva zo 115 ostrovčekov spĺňajúcich tie najprísnejšie kritéria vydarenej dovolenky.

Prekrásna, na mnohých miestach stále takmer nedotknutá príroda je domovom endemických rastlín, ako napr. tropickej vtáčej orchidey a zaujímavej fauny. Žijú tu napríklad chameleóny, papagáje či gigantické korytnačky. V prírodnej rezervácii Vallée de Mai (na druhom najväčšom ostrove Praslin) nájdete jedinečný a najväčší druh kokosového orecha coco-de-mer v tvare ženského lona.

Dokonalé seychelské pláže obklopujú každý ostrov ako náhrdelník, ktorý je prerušovaný typickým poznávacím znamením pobrežia – skalami z červeno-čiernej žuly.

Jedna z mnohých vychýrených pláží je na hlavnom ostrove Mahé. Na Petit Anse sa dostanete cez prales a údolie a po asi 10 minútach chôdze príde vytúžená odmena – pláž s pieskom jemným ako múka a azúrový oceán.

Ostrov Mahé (s hlavným mestom Victoria) je najrušnejším miestom súostrovia a okrem prírodných krás tu nájdete napríklad aj „Clock Tower“, rôzne trhy s rybami, ovocím a zeleninou, obchody a reštaurácie. Alebo radšej túžite po dovolenke a lá Robinson Crusoe ale so štandardom civilizácie? Takéto pocity vo vás vyvolá návšteva štvrtého „najväčšieho“ ostrova La Digue. Automobily tu jazdia minimálne a miestnou atrakciou sú taxíky v podobe volského poťahu. Ak sa vám La Digue predsa len bude zdať príliž rušný, tak ostrovček Denis je pre vás ideálnym miestom. Žije tu len asi 50 stálych obyvateľov.

Najlepším časom na návštevu Seychel je február až máj. Ostrovy sa totiž nachádzajú tesne pod rovníkom v tropickom pásme a teploty sa v tom období pohybujú v rozmedzí príjemných 25-30°C, more má tepotu okolo 29°C. Ak sa neviete rozhodnúť na ktorý ostrov ísť, skúste tzv. island-hopping, navštíviť tak môžete až 16 ostrovov, kde sa stretnete s priateľským úsmevom ľudí, ktorí žijú v harmónii a pokoji.

HLAVNÉ MESTO: Victoria (26 000 obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO:

Victoria Seychelles International Airport

MENA: seychelská rupia (100 centov), 1 EUR = cca 20 rupií

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 2 hod

ZDRAVIE: nie sú povinné ani odporúčané očkovania.

PODNEBIE: tropické, celoročná stála teplota okolo 32°C.

Dažďové prehánky sú častejšie v zimnej sezóne, zatiaľ čo letné mesiace sú prevažne suché. Letné mesiace sú prevažne suché, zatiaľ čo v zimných sa vyskytujú dažďové prehánky.

 

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Golf
a a a

Hotelová sieť Constance Hotels & Resorts prevádzkuje hotely v Indickom oceáne, konkrétne na Maldivách, Seycheloch, Mauríciu a Madagaskare. Počtom hotelov patrí medzi menšie značky, kvalitou služieb a gastronómie sa však vyrovná mnohým zvučným menám v cestovnom ruchu. Zakladá si na aj na vysokej […]

Nádherné prírodné prostredie
a a a

Hotelová sieť Constance Hotels & Resorts prevádzkuje hotely v Indickom oceáne, konkrétne na Maldivách, Seycheloch, Mauríciu a Madagaskare. Zrodila sa na Mauríciu, kolíske hoteliérstva. Počtom hotelov patrí medzi menšie značky, kvalitou služieb a gastronómie sa však vyrovná mnohým zvučným menám v cestovnom ruchu. […]

FRIST MINUTE
a a a

Kempinski je najstaršia európska značka luxusných hotelov, ktorej história siaha až do roku 1897. Jej zakladateľom bol Berthold Kempinski, narodený v roku 1843 vo význemnej poľskej rodine vinárov. Dnes je Kempinski synonymom unikátnych hotelov so zmyslom pre dokonalosť v európskom […]

Exotická príroda na 264 hektároch

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

Raffles je značka luxusných hotelov, ktorej história začala v roku 1887, keď otvoril Raffles Singapore, hotel s 10 izbami s výhľadom na Juhočísnke more. Vyhľadávali ho najvýznamnejšie osobnosti doby a do dnešného dňa je ikonou mesta. Dnes už Raffles patrí […]

You don't have permission to register