a

Španielsko

Krajina slnka, flamenca, temperamentných ľudí, či býčich zápasov. Španielsko je krajina, ktorá ponúka mnoho možností. Má obrovské kultúrne, prírodné a gastronomické dedičstvo. Je to miesto, kde sa môžete túlať po moderných mestách alebo miestach, ktoré vás zavedú späť v čase. Je krajinou s tretím najväčším počtom miest zapísaných do svetového dedičstva UNESCO.

 

Nájdete tu rôzne pláže, ktoré vyhovejú každému možnému vkusu. Dlhé úseky piesku, na úpätí impozantné útesy, plážové bary, tieň borovicových lesov či paliem, nudistické pláže, rodinné pláže … Takmer 600 z nich získalo ocenenie kvality Modrá vlajka.

 

Pri ceste do vnútrozemia rýchlo zistíte, že krajinu po stáročia formovali rôzne civilizácie a vďaka nim tu vznikol pestrý kultúrny koktail. Či si pre Vašu dovolenku vyberiete populárne Baleárske (Malorka, Menorca, Ibiza, Formentera) alebo Kanárske ostrovy (Grand Canaria, Tenerife…), pevninské pobrežie alebo naopak vnútrozemie, môžete si byť viac než istí, že vás zastihne slnko. Krajina je len na skok od rozhorúčenej Afriky – od jej pobrežia delí Španielsko len 13 km.

 

Pre milovníkov vody sú v početných turistických centrách pripravené vodné zábavné parky, morské akváriá a obdivovateľom historických monumentov a stavieb ukážu svoje krásy mestá ako Madrid, Barcelona, Malaga, Sevilla, Cordoba, Granada, Palma de Mallorca a mnohé iné.

 

Ochutnajte španielsku kuchyňu-  reštaurácie, gastronomické trhy a niektoré z najlepších svetových vín.

Objavte divočinu v chránených prírodných rezerváciách alebo si užite niektorý zo svojich obľúbených športov. Choďte na párty alebo na nákupy. Užite si oddych na pláži alebo lyžovanie v horách. Čokoľvek chcete robiť, tu sa fantázii medze nekladú.

HLAVNÉ MESTO: Madrid (3 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

MAD – Madrid Barajas International Airport

MENA: EUR – euro

ČASOVÝ POSUN: SEČ

ZDRAVIE: nie sú povinné ani odporúčanie žiadne očkovania.

PODNEBIE:

Sever má vlhké podnebie, je tam pomerne vysoký úhrn zrážok, sú tam rozsiahle lesy a lúky. Zvyšok štátu má kontinentálne podnebie s veľkými teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou. Oblasti pobrežia Stredozemného mora majú subtropické podnebie.

 

You don't have permission to register