a

Indonézia/ Bali

 

Indonézsky ostrov Bali má prezývku Zem bohov, ktorá ho veľmi dobre vystihuje. Cestujúcich oslovuje svojou romantickou krásou, sopkami a veľkými terasovitými ryžovými poliami. Okrem toho zapôsobí na kultúru chtivých turistov typickými bohato zdobenými chrámmi, svojimi tradičnými obradmi a tancami, umením a remeslami.

Ostrov vyhľadávajú surferi, dobrodružstva chtivé partie a páry vyhľadávajúce krásne pláže a pulzujúci nočný život, ale aj rodiny túžiace po pokojnej plážovej dovolenke plnej zábavy a vodných atrakcií pre deti aj dospelých.

 

Jednou z najznámejších pláží na Bali je Kuta, vhodná pre mladé páry a skupiny kamarátov. Pozdĺž celého letoviska sú rôzne hotely, reštaurácie, obchody a kaviarne. Večer sa oblasť mení na jednu veľkú party, kde sa dá tancovať a zabávať až do samého rána.

Pre pokojnejší pobyt si najmä rodiny alebo páry vyhľadávajúce relaxačnú dovolenku vyberajú pláž Jimbaran.

Seminyak je domovom päťhviezdičkových medzinárodných sieťových hotelov, kým Nusa Dua je miestom superluxusných hotelov so súkromnými plážami.

 

Nezabudnuteľným zážitkom počas návštevy ostrova je túra na sopku Gunung Batur. Obrovský kráter vypĺňa jazero, a vy si pohľad naň môžete vychutnať z terasy miestnej reštaurácie.

Nenechajte si ujsť ani návštevu jedného z najzaujímavejších chrámov Tanah Lot postaveného na skalách uprostred vody, alebo opičieho chrámu na Uluwatu, kde človek na vlastnej koži pochopí, čo znamená „byť drzí ako opica“. Ak si nedáte pozor, a budete ignorovať početné tabule, aby ste si klobúky, šiltovky, prstene, okuliare a podobné veci odložili do batohov, miestne opice makaky vás svojou šikovnosťou o ne môžu veľmi ľahko obrať.

HLAVNÉ MESTO: Jakarta (9 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

DPS – Bali Airport (Ngurah Rai International Airport)

MENA: IDR – indonézska rupia (100 senov)

1 EUR=asi 14 000 rupií.

ČASOVÝ POSUN: SEČ +6 až 8 hod

ZDRAVIE:

očkovanie na Bali nie je povinné. Odporúčame sa zaočkovať proti brušnému týfusu, žltačke typu A.

PODNEBIE:

po celý rok tropické s vlhkým a horúcim počasím, v lete sa pohybuje teplota okolo 24-31°C. Sú tu dve hlavné obdobia: sezóna sucha a obdobie dažďov – v posledných rokoch však toto členenie prestáva platiť.

 

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

  Hotel patrí do známej siete Meliá Hotels International so španielskymi koreňmi, ktorá aktuálne vlastní niekoľko podznačiek a vyše 300 hotelov po celom svete. Hotely Meliá charakterizuje komfort a výborný servis, kvalitná gastronómia a nadštandardný pomer kvality a ceny.   […]

You don't have permission to register