a

Turecko

Preskúmajte starú históriu a prírodné krásy!

Výnimočné pamiatky, nádherné prírodné scenérie a bohatá kultúra… Turecko je známe svojou pohostinnosťou i kuchyňou!  Archeologické náleziská siahajú až do neolitu ako napr. v Gobeklitepe. Tajomstvá mýtických miest ako Hattusa, Efez, Pergamon či Trója ožijú pri každej návšteve turistov. Či už máte záujem náhodne preskúmať ruiny loďou – napríklad potopené mesto Kekova v Stredozemnom mori, alebo Olympos ďalej pozdĺž pobrežia – dokonalý turecký zážitok je „hneď za rohom“.

 

Turecko sa nachádza na prelome Európy a Ázie (aj keď drvivá väčšina jeho rozlohy leží v Ázii, regionálne patrí do Európy). Má nesmierne bohatú históriu, z čoho vyplýva zaujímavá kultúrna ale aj krajinná diverzita. Jeho návšteva by preto nemala zostať len na rovine leňošenia na pláži. Je len málo toho, čo v Turecku nenájdete, a už dávno nie je orientované len na klasickú plážovú turistiku.

 

Vyznávačov vody a slnka to najviac tiahne do turistických centier na južnom egejskom pobreží, a to známej tureckej riviéry medzi Antalyou a Anamurom. Takmer 300 slnečných dni v roku, podmanivé zátoky a polostrovy robia z regiónu celoročný turistický cieľ. Orientálne strediská ako Antalya, Bodrum, Marmaris, Lada, Side, Kemer, Konakli alebo Fethiye sú toho dôkazom. Na krásnych plážach nájdete ideálny odpočinok sprevádzaný množstvom vodných aktivít ako windsurfing, vodné lyžovanie, kanoe, potápanie. Môžete navštíviť motýlie údolie – domov stovky druhov motýľov. Je prístupné iba loďou a pláž a strmé útesy s výhľadom na ňu sú jednoducho neuveriteľné.

 

Pokiaľ sa rozhodnete pre Turecko, v žiadnom prípade nevynechajte návštevu rušnej metropoly Istanbul s jej typickými bazármi, trhoviskami a rozprávkovými uličkami (návšteva najznámejšieho bazáru Kapali Carsisi je pre milovníka nakupovania povinnosťou). Na potulkách po meste natrafí turista na množstvo pozostatkov z obdobia starej Byzancie, ako napr. mešita Suleymaniye, považovaná za tú najkrajšiu a najdokonalejšiu v Istanbule.

Turecko žije bez ohľadu na to, či je deň  alebo noc. Prečo si neužiť večer v tradičnej taverne s domácimi pri drinku alebo tapas? Turci milujú tradičnú ale aj modernú hudbu a v miestnych tavernách to žije až do svitania.

HLAVNÉ MESTO: Ankara (5,5 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

Istanbul Ataturk Airport

MENA: TRY – turecká líra, 1 EUR = asi 7,8 TRY

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 1 hod

ZDRAVIE: Nie sú povinné očkovania.

PODNEBIE:

Počas hlavnej turistickej letnej sezóny vystupujú maximálne denné teploty bežne na 35-40 stupňov C. Noci sú teplé a vhodné na príjemné prechádzky. Teplota klesne na 20 stupňov C.

 

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

Ideálna voľba pre bezstarostnú rodinnú dovolenku v obľúbenej destinácii Belek, 45 km od centra Antalye a 33 km od letiska. Hotel sa nachádza v rozsiahlej záhrade priamo na pláži. Ponúka vonkajšie bazény, vnútorný bazén, aquapark, plážové ihrisko, atrakcie pre deti, večerné zábavné programy, […]

You don't have permission to register