Six Senses Kocatas Mansions Istanbul

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre ktorého stojí rovnováha človeka, ktorá však súvisí s autentickosťou okolia (výber jedinečných destinácií a najlepších lokalít), s ochranou životného prostredia (znižovanie množstva plastového odpadu), s udržateľnosťou (projekt Earth Lab) a lokálnymi komunitami (spolupráca, podpora a integrovanie lokálnych komunít). Mottom Six Senses je „A passion for wellness, community, sustainable design and smiles„.

 

Six Senses Kocatas Mansions sa nachádza v rozprávkovom Istanbule, kde sa stretáva východ a západ, minulosť a budúcnosť. Je jedným z tých miest sveta, kde máte na dlani „najviac histórie, kultúrneho dedičstva a umenia“. Krásne zachované, bohémske panské sídla Vás zavedú späť do osmanskej éry.

 

Po príchode autom do hotela z medzinárodného letiska v Istanbule (40 min) sa Vám naskytne výhľad na Bospor, presnejšie na jeho poslednú „krivku“ do Čierneho mora. Hotel sa nachádza v európskej časti mesta, v prestížnej štvrti Sariyer a je akoby oázou v meste, obklopenou vavrínovými stromami na ploche vyše 10.000 m².

 

Klíma je tu celoročne príjemne slnečná a Istanbul má čo ponúknuť celoročne, ale vrchol sezóny je samozrejme počas letných mesiacov, kedy sa medzi potulkami históriou môžete po krátkej jazde autom osviežiť na Kilyos Beach. Príjemným zážitkom je aj plavba loďou a sledovanie architektúry na pobreží. Na jar a na jeseň je slnko menej horúce a v meste sa koná množstvo významných kultúrnych podujatí a festivalov. Navštívte napr. Festival tulipánov alebo Filmový festival v apríli, alebo umelecký či kávový festival v septembri, kedy sú ideálne podmienky aj na nakupovanie vďaka výpredajom.

 

Hotel ponúka 3 reštaurácie, interérový aj exteriérový bazén, kino pod holým nebom, špičkové Six Senses Spa a turecké kúpele, množstvo programov a ubytovanie v 45 izbách a suitách s tradičnou osmánskou architektúrou okorenenou štýlom Six Senses. Jej známky spočívajú v opulentnom zariadení, vysokých stropoch a kúpelniach, ktoré pripomínajú tradičné turecké kúpele.

 

Tunajší pobyt sa dá skvele kombinovať s pobytom v sesterskom plážovom rezorte Six Senses Kaplankaya.

 

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

45

Typy izieb

Suite
Deluxe Room

Transfer

Pozemný

Mám záujem

You don't have permission to register