a

Rakúsko

Ochutnajte cisárov obľúbený dezert v kaviarni, ktorá vyzerá dnes rovnako, ako v deň otvorenia v roku 1876. Objavte, prečo sú Rakúšania takými milovníkmi hudby tým, že navštívite koncertnú sálu, v ktorej kedysi vystupovali Mozart, Mahler, Haydn a Schubert. Presvedčte sa o ambíciách cisárskej moci návštevou jednej z nádherných pamiatok, ktoré Habsburgovci postavili po celej krajine.

V Rakúsku nájdete rozmanité scenérie, prekrásne jazerá a pohoria, ako aj malebné vinárske oblasti a národné parky.

 

Pri Rakúskych jazerách zažijete perfektný letný deň. Jazero Achensee v Tirolsku, ktoré sa nazýva aj „Tirolský oceán“, bolo vytesané z Álp ľadovcami pred viac ako 20 000 rokmi. Dnes víta návštevníkov smaragdovo zeleným povrchom a krištáľovo čistou vodou. Nachádza sa v samom srdci rakúskeho jazerného regiónu.

Neusiedler See (alebo Neziderské jazero) je stepné, mierne slané jazero s priemiernou hĺbkou max 1 meter, pričom je jedno z najväčších rakúskych vodných plôch. V jazere sa dá nielen kúpať, ale aj robiť vodné športy – dostupný je kitesurfing, windsurfing, či paddling. Okrem toho sú k dispozícii vodné bicykle a kanoe.

Jazero Wolfgangsee v Hornom Rakúsku a Salzburgsku je obklopené lesmi, lúkami a horami. Historická lanovka Vás zavezie na horu Zwölferhorn na jednu z najkrajších výhliadok v regióne.

Jazero Zell am See má kvalitu pitnej vody a môžete si tu oddýchnuť nielen pri kúpaní a na pláži, ale aj počas panoramatickej plavby na lodi MS Schmittenhöhe či mnohých iných športových aktivitách.

 

Rakúsko je aj krajinou špičkových zjazdoviek a zasnežených svahov vhodných na turistiku. Lyžiarske strediská Vám doprajú radosť z pohybu 12 mesiacov v roku. Čaká tu na Vás 800 stredísk zimných športov v 71 regiónoch, niketoré z nich sú dokonca ľadovcové.

 

Nezaostáva ani mestská turistika. Rakúske mestá sú  pre mnohých lákavým cieľom medzi inými aj vďaka fascinujúcej architektúre – gotika v susedstve baroka, sloh zakladateľov a jugend štýlu, až po svedectvá postmoderny.  Okrem architektúry je to aj imponujúca ponuka kultúrnych podujatí a viedenský zmysel pre pohodu rozdelenú medzi viechu a kaviareň, ktoré priťahujú turistov z celého sveta do rakúskeho hlavného miesta Viedne, ktorej počiatky siahajú až do ranej doby po vzniku kresťanstva. Vo Viedni na Vás čakajú aj múzeá a zbierky medzinárodného formátu.

 

HLAVNÉ MESTO: Viedeň (2 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO:

Schwechat International Airport

MENA: EUR – euro

ČASOVÝ POSUN: SEČ

ZDRAVIE: Nie sú povinné ani odporúčané očkovania.

PODNEBIE: Rakúsko má stredoeurópske podnebie. Teploty a zrážky sú silno závisle od nadmorskej výšky miesta.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Špeciálna ponuka
PO REKONŠTRUKCII
a a a

Hotelová značka Falkensteiner má rakúsko-talianske korene, čo je garanciou kvalitného servisu a gastronómie. Okrem toho si zakladá na vysokom štandarde svojej wellness ponuky a prvotriednom prístupe k rodinám s deťmi vo svojich family hoteloch. Falkensteiner Hotels & Residences debutovali v Rakúsku a […]

Po rekonštrukcii!
20% zľava na ubytovanie do 20.DEC 2023!
You don't have permission to register