a

Čierna Hora

Čierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory. Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a obmýva ju Jadranské more. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albánskom a Srbskom. Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové.
Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku. Veľkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

POLOHA: južná Európa

POČET OBYVATEĽOV: 616 258 (2003)

HLAVNÉ MESTO: Podgorica (173 tis. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKÁ: Podgorica, Tivat

ÚRADNÝ JAZYK: srbčina

VIEROVYZNANIE: pravoslávne (74.24%), moslimské (17.74%), rímskokatolícke (3.54%)

MENA: bez vlastnej meny, používa sa srbský dinár a euro

ČASOVÉ PÁSMO: stredoeurópsky čas

ZDRAVIE: Čierna Hora patrí medzi bezpečné krajiny, takže sa netreba obávať žiadnych výraznejších zdravotných obmedzení alebo komplikácií. Očkovania nie sú povinné.

KUCHYŇA: Základom každého čiernohorského jedla je samozrejme olivový olej. Južanské národy sa stravujú veľmi zdravo, preto ani tu nesmie chýbať veľké množstvo zeleniny, a to pór, cibuľa, kôpor, petržlen, olivy a čakanka.

NAKUPOVANIE: Ceny v Čiernej Hore sa často mení: podľa dopytu, podľa sezóny, podľa miesta atď. Ceny platné v hlavnej sezóne v prímorí sú podstatne vyššie než ceny vo vnútrozemí alebo než ceny v mimo- sezónnom období. Ceny sa tiež upravujú v súlade s opatreniami a zámermi čiernohorských orgánov.

PODNEBIE: Čierna Hora sa teší stredomorskému klimatu s dlhými suchými letami a krátkymi miernymi zimami. Až už prídete zo strednej Európy do Čiernej Hory v ktorúkoľvek ročnú dobu, zreteľne sa oteplíte. Zaprvé pojdete do oblasti subtropického rázu a za druhé v zime udržuje teplotu stredomorského podnebia.

GSM: T – Mobile (Monet) a ProMonte

BEZPEČNOSŤ: Čierna Hora je relatívne bezpečnou krajinou.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Značka Falkensteiner má rakúske korene a v jej hoteloch sa môžete spoľahnúť na veľmi príjemný pomer kvality a ceny. Nie je tomu inak ani vo Falkensteiner Hotel Montenegro, ktorý nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou, boli pri ňom vybudované nové časti, takže pôsobí veľmi príjemným […]

Porto Montenegro žiari nielen vtedy, keď je slnko najvyššie a zakotvené jachty sa jemne pohupujú vo vlnách.   Či už vás zaujme leňošenie pri bazéne, výhľad na terasu či horu Lovćen týčiacu sa priamo nad pobrežím lemovaným palmami.   Hoc […]

You don't have permission to register