a

Čierna Hora

Čierna Hora, alias Montenegro, najmladšia kraijna Európy, je destinácia s narastajúcou popularitou na pobreží Jadranu. Maličká hornatá krajina s rozlohou približne 14.000 km² sa môže pýšiť mimoriadnou prírodnou rozmanitosťou. Susedí s Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou, Srbskom, Kosovom a Albánskom.

Najkrajšiu krajinu Balkánu charakterizuje rozprávkovo členité pobrežie Jadranu s krásnymi plážami, zátokami a ostrovčekmi, ako aj Dinárske vrchy s početnými pastvinami, lesmi, štítmi a impozantnými kaňonmi.

Svetoznámy záliv Kotor, ako aj celé pobrežie je chránené skalnými masívmi. Dinárske vrchy vytvárali ľadovce. Je tu množstvo podzemných tokov a riek. Unikátne je 1300 m hlboké údolie rieky Tara, ktoré je druhým najdlhším kaňonom v Európe.

Krajina vás očarí prímorskými dedinkami s príchuťou antiky. Za klenoty krajiny sa považujú mestečká Budva a Sveti Stefan. Mesto Cetinje sa považuje za kolísku tunajšej kultúry.

Medzi top lokality patrí aj Perast, Tivat, Herceg Novi, Petrovac, Bar, Ulcinj a Sutomore. V týchto lokalitách nájdete prevažne aj najkrasie pláže krajiny. Zažiť sa oplatí výlet do Kotoru, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO, Národný park Lovčen, Jezerski vrch, Skadarské jazero či mesto Cetinje, symbol slobody pre miestnych obyvateľov.

HLAVNÉ MESTO: Podgorica (173 000 obyvateľov)

MEDZINÁRODNÉ LETISKÁ: Podgorica, Tivat

MENA: euro

ČASOVÝ POSUN: žiadny

ZDRAVIE: bez odporúčaných očkovaní a bez zdravotných rizík

PODNEBIE: Čierna Hora sa teší stredomorskému klimatu s dlhými suchými letami a krátkymi miernymi zimami. Ideálny čas na dovolenku je jún – september, kedy má

ovzdušie príjemných 25-30 ˚C a more 21-24 ˚C.

 

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Značka Falkensteiner má rakúske korene a v jej hoteloch sa môžete spoľahnúť na veľmi príjemný pomer kvality a ceny. Nie je tomu inak ani vo Falkensteiner Hotel Montenegro, ktorý nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou, boli pri ňom vybudované nové časti, takže pôsobí veľmi príjemným […]

Objavte magické pobrežie Jadranu a krásu zálivu Kotor v blízkosti mesta Tivat. Nechajte sa unášať jemným vánkom a vôňou mora. Užívajte si pohľad na luxusné superjachty a plachetnice, vychutnajte si čerstvé pokrmy z morských plodov , zúžastnite sa regaty, špičkovej […]

You don't have permission to register