a

Malajzia

Staňte sa prieskumníkom a zažite krásu rozmanitosti v Malajzii.

Malajzia je pre svoju strategickú polohu srdcom juhovýchodnej Ázie a je plná rôznych jedinečných možností. Nech už je vaša definícia splnenej dovolenky akákoľvek, Malajzia má všetky potrebné prvky – nedotknuté pláže a úchvatné ostrovy, bohatú tapisériu kultúr a histórie, zachovalé kultúrne pamiatky, moderné vybavenie na svetovej úrovni, fascinujúcu zbierka flóry a fauny a dobre udržiavané prírodné rezervácie.

Hlavné mesto Malajzie, Kuala Lumpur, je nepochybne jedným z najzaujímavejších a najživších miest v Ázii. Medzi týčiacimi sa mrakodrapmi, ku ktorým patrí aj svetoznámy Petronas Twin Towers s výškou 452 m, sú pozostatkami bohatej minulosti mesta, čo poskytuje zaujímavý kontrast dvoch rôznych období.

Malajzia má aj  ďalšie lokality, ako sú Melaka, Penang, Langkawi, Kuching a Kota Kinabalu – každá z nich má svoje vlastné kúzla. Niektorí sú držiteľmi ocenení UNESCO.

Malajzijské dažďové pralesy, ako je Taman Negara – jeden z najstarších tropických dažďových pralesov na svete – majú impozantnú biodiverzitu a sú domovom niektorých vzácnych a endemických druhov.

Uprostred tyrkysových vôd Andamanského mora na západnom pobreží Malajského polostrova navyše leží smaragdový klenot, súostrovie Langkawi. Skladá sa z 99 ostrovov a dodnes sa o ňom hovoria rozprávky o bájnych tvoroch. Tie tu pravdepodobne už teraz nenájdete, ale aj tak sa návšteva Langkawi podobá na prechádzku rajom. Nádherné pláže, krištáľovo priezračné more, výhodná poloha zaručujúca nízky počet zrážok, to všetko robí zo súostrovia najobľúbenejšie letovisko v Malajzii. Langkawi je mimoriadne príťažlivá oblasť na dovolenku najmä pre tých, ktorí nehľadajú len pohodlie, ale aj nevšedné zážitky spojené s dotykom tropického pralesa a jeho divokej prírody.

HLAVNÉ MESTO: Kuala Lumpur (3,5 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: 

KUL – Kuala Lumpur International Airport

MENA: MYR – malajzijský ringgit (100 senov), 1EUR=asi 5 MYR

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 7 hod

ZDRAVIE: Nie je povinné žiadne očkovanie. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A + B.

PODNEBIE:

tropické podnebie a počasie je teplé po celý rok. Teploty sa pohybujú od 21 ° C do 32 ° C a ročné zrážky sa pohybujú od 2 000 mm do 2 500 mm.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Prírodná krása Ostrova legiend, lemovaná tropickým dažďovým pralesom, vápencovými útesmi a smaragdovými vodami Andamanského mora, je dramatická a upokojujúca zároveň.   Pavilóny a vily v malajskom štýle, usadené do geoparku UNESCO, ponúkajú tiché a romantické útočisko pre hrdličky, ako aj všestranné […]

Ritz-Carlton, Langkawi je pripravený vás úplne pohltiť a vtiahnuť do autentického langkawského zážitku, ktorého korene siahajú hlboko do miestnej kultúry, prírodného dobrodružstva a vrúcneho malajského ducha.   Prímorský rezort s výhľadom na Andamanské more je obklopený desať miliónov rokov starým […]

You don't have permission to register