a

Omán

Omán je úžasnou kombináciou bohatého dedičstva a moderného života. Miesto, kde sa dá ráno „ponoriť do hĺbky duše“, a večer sa zúčastniť svetovej prehliadky v slávnej Kráľovskej opere v Muscate.

Návštevníci a dobrodruhovia, ktorí hľadajú jedinečný zážitok z dovolenky zistia, že Omán má čo ponúknuť. Pešia turistika, potápanie, rybolov, jazda po púštnych dunách na džípe alebo ťave, beduínske barbecue… Od vysokých hôr a hlbokých roklín, po vodou naplnené údolia, nekonečné pláže a rozľahlé púšte je krása Ománu zrejmá v každej časti krajiny.

Leží východne od Arabského polostrova a hraničí s Jemenom na juhu, Saudskou Arábiou na severe a Spojenými arabskými emirátmi na severozápade. S pobrežím o dĺžke 2 000 km, ktoré obklopuje Ománsky záliv, Arabské more a Indický oceán, má táto krajina dlhú námornú a obchodnú históriu, a považuje za skrytý klenot na špičke Arabského polostrova.

Aj keď v ostatných častiach regiónu stúpajú letné teploty vysoko, sultanát sa teší nižším teplotám v Dhofare a pohorí Al Hajar, vďaka čomu je pre turistov z celého sveta jedinečným dovolenkovým cieľom. Keď nazývame Slovensko krajinou hradov a zámkov, tak k Ománu nepochybne patrí nálepka krajiny pevností. Mnohé z nich sú staré aj päťsto rokov. Azda najznámejšou je pevnosť Nakhal asi 100 km od hlavného mesta Muscat. Je obkolesená palmovými hájmi a na pozadí vysokých hôr vyzerá naozaj nádherne. Po prehliadke pevnosti si navyše môžete zájsť do blízkych termálnych prameňov, kde chodia relaxovať aj miestni obyvatelia. Pevnosti nájdete takmer v každom meste či mestečku a výnimkou nie je ani Ar Rustaq (so stále funkčnými faladžami), či Bahla (tá patrí do zoznamu chránených pamiatok UNESCO) alebo jedna z najviac zachovalých pevností Džibrín s pôvodnými drevenými stropmi. Obe sa nachádzajú v blízkosti pohoria Al Hajar, ktoré stráži významné mesto Nizwa ponúkajúce mešitu sultána Qaboosa a je tam aj najväčší trh s kozami v krajine. Odtiaľ je možné podniknúť výlet na Slnečnú horu (najvyššie položené miesto v Ománe vo výške 3000 m) a pokochať sa výhľadom na dedinky rozosiate v údolí.

Hlavné mesto Ománu Muskat, čo v preklade znamená muškátový kvet, je ďalšou pýchou tejto rozprávkovej krajiny. Svojou jedinečnosťou ohromí každého. Na južnej strane nájdete obľúbené letovisko Salalah, ktoré je dobrým východiskovým bodom pre výlety za potápaním a šnorchlovaním. Farba vody je tu modrejšia a viditeľnosť vo všeobecnosti vyššia ako v Muskate, morský život je typicky Indicko-tichomorský s množstvom nádherných koralov.

Ak Vás nebaví podmorský svet, môžete si prenajať sprievodcu a džíp a vyraziť na nezabudnuteľný výlet do púšte Wahiba. Ománu patrí budúcnosť a nie je tajomstvom, že zaujme najmä tých, čo dychtia po aktívnej dovolenke. Vďaka jeho jedinečnej pestrosti môžete v jeden deň zažiť suchú púšť, zelené údolie, nádherné biele pláže, ale aj typický mestský ruch. Ak chcete zažiť niečo kompletne odlišné od toho, čo ponúka západná civilizácia, Omán je tým ideálnym miestom.

HLAVNÉ MESTO: Muscat (1,4 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO:

Muscat International Airport

MENA: OMR – ománsky rial (1000 baizas), 1 EUR = asi 0,50 OMR

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 2 hod

ZDRAVIE: Nie sú povinné očkovania.

PODNEBIE:

Vnútrozemie a sever krajiny ovplyvňuje stredozemné podnebie, južnú časť zasa tropické. V lete sa teploty pohybujú medzi 38 až 50 °C, v zime od 18 do 25 °C.

 

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

  Al Bustan Palace, a Ritz-Carlton Hotel v Maskate má závideniahodnú polohu medzi Ománskym morom a pohorím Al Hajar.   Hosťom ponúka lákavú zmes starého a nového, miestneho a globálneho. Hoci je starostlivo navrhnutý, obsahuje prvky prirodzenej nespútanosti.   Štyri lagoon […]

Jumeirah Group predstavila v júli svoj prvý hotel v Ománe, ktorý sa nachádza asi 15 minút od hlavného mesta Muscat.   Rezort s 206 izbami  sa nachádza v zátoke Bandar Jissah medzi pohorím Hajar a Ománskym zálivom.   Vychutnajte si „reštauráciu viacerých […]

  Al Baleed Resort Salalah by Anantara, ktorý sa rozprestiera medzi plážou a lagúnou, stelesňuje kultúrne dedičstvo.   Je prvý a jediný rezort so 136 luxusnými izbami a vilami s bazénom spomedzi hotelov v Salalah. Svojim majestátnym dizajnom pripomína ománsku pobrežnú pevnosť. […]

You don't have permission to register