Six Senses Zighy Bay

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre ktorého stojí rovnováha človeka, ktorá však súvisí s autentickosťou okolia (výber jedinečných destinácií a najlepších lokalít), s ochranou životného prostredia (znižovanie množstva plastového odpadu), s udržateľnosťou (projekt Earth Lab) a lokálnymi komunitami (spolupráca, podpora a integrovanie lokálnych komunít). Mottom Six Senses je „A passion for wellness, community, sustainable design and smiles„.

 

Six Senses Zighy Bay je mimoriadnym miestom, rovnako, ako samotný Omán. Dokonale odzrkadluje nespútanosť, drsnosť a zároveň romantiku tejto krajiny. Napriek tomu, že ste uprostred rezortu so vśetkým pohodlím modernej doby, ako napríklad sladkovodný aj slaný bazén, čakajú na Vás autentické zážitky v „mesačnej krajine skál“. Hotel je vybudovaný v štýle pravej ománskej dedinky. Dokonale zapadá do skalnatého prostredia, ktoré sa pred Vašimi očami stretáva s blankytnou vodou Arabského mora. Nachádza sa na poloostrove Musandam, 120 km od medzinárodného letiska v Dubaji, v krajine, kde akoby doslova zastal čas.

 

Samotný príchod do hotela naznačuje, že možností je tu nespočetne a fantázii sa medze nekladú. Doraziť môžete džípom 4×4 cez skaly, motorovým člnom, alebo padákom! Sú tu totiž vynikajúce podmienky pre paragliding, ako aj mnoho ďalších aktivít, ktoré hotel ponúka. Okrem tradičných vodných a suchozemských športov sú to napríklad arabská noc, piknik na skalách, alebo objavovanie okolitých hôr Hajar, okolitých dedín za spoznávaním kultúrneho dedičstva, návšteva starovekej pevnosti, neďalekej Dibby či miestneho „Grand Canyonu“. 

 

Od októbra do mája hotel organizuje mnoho denných a adrenalínových aktivít, od turistiky cez bicyklovanie až po lezenie po skalách, kým v teplejších mesiacoch, od mája do septembra ponúka množstvo indoor, vodných a večerných aktivít. V marci a apríli sú vody okolo Musandamu plné tuniakov, čo je významným obdobím v živote miestnych, pre ktorých je rybolov dôležitým zdrojom obživy. Od januára do marca migrujú žraloky veľrybie od južnej zátoky a šťastlivci ich môžu zazrieť z Lima Rock alebo z vynikajúcich miest na potápanie dostupných loďou od hotela.

 

Po náročnom dni sa môžete dokonale zrelaxovať v Six Senses Spa, alebo pri sledovaní filmu v Cinema Paradiso, zacvičiť si yogu, alebo počúvať hudbu z ultramodernej Library.

Hotel ponúka ubytovanie vo vilách a suitách, ktoré charakterizuje veľa kameňa a dreva. Poskytujú úplne súkromie a pokoj, majú vlastné bazény a výhľad na hory alebo priamo na more. K dispozícii sú aj vily s 2 alebo dokonca 4 spálňami pre veľké rodiny, 3 reštaurácie, 3 bary, detský klub Chaica´s Club a Teen klub Al Feetean´s.

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

83

Typy izieb

Beach Pool Villa
Family Pool Villa
Pool Villa

Transfer

Pozemný

Mám záujem

You don't have permission to register