a

Thajsko

Každý, kto zažil dovolenku v Thajskom zálive, pri Andamanskom mori, alebo na jednom z mnohých ostrovov (Koh Samui, Phuket, Koh Samet, Phi Phi, Krabi, Koh Chang atď) si odnáša nezabudnuteľné zážitky a spomienky na krajinu plnú superlatívov, obdivuhodné historické pamiatky, milých úslužných ľudí a prekrásne pláže s bielym pieskom.

Najznámejšia a najrušnejšia turistická lokalita je Pattaya v Thajskom zálive. Ako najväčšie a najobľúbenejšie letovisko v blízkosti Bangkoku spĺňa všetky atribúty dovolenky v Thajsku – plážové aktivity, luxusné hotely, príjemné prostredie, zábavné parky, múzeá a nočný život.

Krabi je ideálnou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí hľadajú odpočinkovú zónu v južnom Thajsku. Ponúka širokú škálu voľnočasových aktivít pre celú rodinu. Výlety na rýchločlnoch, šnorchlovanie, horolezectvo, jazda na kajaku, potulky džungľou a samozrejme potápanie. Pobrežie je rozbrázdené stovkami zátok s nádhernými pieskovými plážami, lemované zelenými vejármi paliem. V okolí je množstvo ostrovov, ktoré sú obklopené priezračnou vodou plnou farebných koralových útesov. Ale Krabi má toho oveľa viac: vežovité vápencové skaly, jaskyne, vodopády, zelené národné parky plné fauny a flóry, mangrovníkové porasty. Práve preto je oblasť Krabi považovaná za jednu z najkrajších destinácií na svete.

Phuket patrí k najväčším a najznámejším ostrovom v Thajsku a s pevninou ho spája iba most Sarasin. Je požehnaný viac ako tridsiatimi úžasnými plážami, z ktorých si môžete vybrať. Patong Beach, Kata, Karon a Kamala boli vždy najobľúbenejšie, ale na severe ostrova sa objavujú skryté drahokamy pre dovolenkárov hľadajúcich romantickejšiu atmosféru. Vyskúšať môžete tzv. island hopping, v rámci výletu loďou tak môžete navštíviť aj tie najskrytejšie a najmenšie ostrovy v okolí.

Ten, kto si rád vychutná život veľkomesta, nikdy nezabudne na návštevu vyše osemmiliónového Bangkoku, mesta, ktoré nikdy nespí a  kde nenájdete snáď jediný semafor pre chodcov. Preto je najpohodlnejšie zobrať si obľúbený „tuk-tuk“, malú motorku s otvorenou kabínkou vzadu a nechať starosti s dopravou na miestnych šoférov. Bangkok Vás na jednej strane uchváti svojimi historickými pamiatkami, na druhej strane supermodernou architektúrou. Navštíviť môžete ZOO, najrôznejšie múzeá, rozľahlé farebné trhoviská i parky v tradičnom ázijskom štýle. Veľkým lákadlom je zábavný park Ancient City, krokodília farma a tradičné plávajúce trhy. Medzi najvýznamnejšie pamiatky Bangkoku patrí Kráľovský palác, Wat Phra Kaew so sochou Smaragdového Buddhu, Palác Chitralada, Wat Pho s kaplnkou Ležiaceho Buddhu, Chrám úsvitu Wat Arun a ďalšie. Po prehliadke pamiatok sa môžete nechať odviesť do víru povestného nočného života (hlavnou tepnou nočného života je ulica Patpong a jej priľahlé uličky). Thajsko je navyše krajina, ktorá sa môže popýšiť neuveriteľným množstvom budhistických kultúrnych pamiatok. Niet sa preto diviť, že po celej zemi by ste ich napočítali viac ako 30 tisíc! Či už sa rozhodnete pre putovanie po kultúrnych pamiatkach, návštevu jedného z tisícov ostrovčekov, okúsenie nočného života alebo autentickej kuchyne, Thajsko budete milovať.

HLAVNÉ MESTO: Bangkok (8,5 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO:

Bangkok International Suvarnabhumi Airport

MENA: THB – baht (100 satangov), 1EUR=asi 36 THB

ČASOVÝ POSUN: SEČ +6 hod

ZDRAVIE: Nie sú povinné očkovania. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu a užívanie antimalarík.

PODNEBIE:

Tropická klíma. Od mája do októbra je monzúnové obdobie, kedy prší, ale teploty neklesajú. Najlepšie obdobie na návštevu Thajska je medzi novembrom a februárom, prípadne prechodné obdobia na začiatku a konci monzúnovej sezóny.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre […]

  The Slate Hotel Phuket je pocta rodine Na-Ranong, ktorá na Phukete ťažila cín a zohrala významnú rolu v prekvitajúcom obchode.   Slate predstavuje avantgardné vyjadrenie dedičstva Phuketu, jeho bohatej kultúry a tradícií, vyniká odvážnym dizajnom a predstavivosťou bez hraníc.   Všetkých 209 víl […]

  Pimalai Resort & Spa, v prevádzke od decembra 2001, sa rozprestiera na nádherných sto akroch kopcovitého bujného tropického lesa s priamym prístupom na deväťsto metrov nedotknutej piesočnatej pláže.   Architekti kládli pri navrhovaní nízkych budov v južnom štýle veľký dôraz […]

You don't have permission to register