a

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, ponorené do svojej bohatej kultúry, sú jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete, a svojou neustále sa rozširujúcou infraštruktúrou ponúkajú pocit neustálej obmeny. Od tradičných trhov po palmové ostrovy, obrovské žiarivé nákupné strediská, luxusné hotely, zábavné parky… krajina Vám ponúka kompletný balík na relaxáciu, zábavu a dobrodružstvo.

Máte chuť na prehliadku mrakodrapov, umelo vybudovaných ostrovov, chcete bývať v tých najluxusnejších hoteloch sveta? Tak neváhajte, a vydajte sa do rozprávkovej krajiny plnej šejkov, ktorej patria jedny z najväčších zásobární ropy na svete. Súčasné Emiráty Vás zaujmú predovšetkým jedinečnosťou svojich stavieb. Nájdete tu starú arabskú architektúru miešajúcu sa so supermodernými mrakodrapmi a  najvyššiu budovou sveta Burj Khalifa  (828 metrov) v priamom kontraste s rozsiahlou púšťou a horami Hatta. Do tejto kategórie patrí aj dubajský klenot Burj Al Arab. „Zlatý hotel“ sa  pýši titulom siedmych hviezdičiek a stal sa akýmsi symbolom luxusu a prepychu celých Emirátov.

Navštívte tradičný trh Souq Madinat, kde si môžete kúpiť miestne výrobky a autentické arabské oblečenie. Miesto je poprepletané kanálmi, kde plávajú obrovské korytnačky.

Unikátnym výtvorom sú aj tzv. umelé ostrovy neďaleko Dubaja v tvare paliem a je ich dokonca vidieť aj z vesmíru. Na vrchole palmy sa týči slávny hotel Atlantis, The Palm a jeho súčasťou je vodný svet a obrovské akvárium.

Určite nevynechajte ani návštevu hlavného mesta Abu Dhabi, má stále oveľa výraznejší ráz arabskej kultúry ako pompézny Dubaj. Nájdete tu veľa zábavných parkov, ale aj pamiatok, napr. mešita Sheikh Zayed Mosque, v ktorej môžete vidieť najväčší luster zo zlata na svete (15 metrov). Kto chce zažiť trošku adrenalínu, odporúčame sa vydať na púštne safari. Popritom všetkom však nesmieme zabúdať na bezchybné pláže s bielym pieskom, z ktorých najznámejšia je niekoľkokilometrová Jumeirah Beach lemovaná palmami. Pozdĺž nej sa nachádza množstvo luxusných hotelov, zábavných parkov a nákupných centier. Nádherné slnečné počasie, teploty nad 25 stupňov, teplé more a nekonečné možnosti predurčujú Spojené arabské emiráty k ideálnej zimnej dovolenke pri mori.

Sú úžasnou krajinou plnou futuristických miest kontrastujúcich so starými islamskými vplyvmi. Určite sa ich oplatí navštíviť. Verte, že nebudete sklamaní!

HLAVNÉ MESTO: Abu Dhabi (1,45 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO:

Dubai International

Abu Dhabi International airport

MENA: emirátsky dirham (AED), 1 EUR = asi 4 AED

ČASOVÝ POSUN: SEČ +2 hod

ZDRAVIE: Zdravotná starostlivosť je na vynikajúcej úrovni, nevyžaduje sa špeciálne očkovanie.

PODNEBIE:

Celoročne nízky počet zrážok. Najchladnejšie mesiace sú január, február a december, kedy sa priemerné teploty pohybujú od 24°C do 26°C. Najhorúcejšie mesiace sú jún, júl, august a september s teplotami okolo 39 až 41°C. V ostatných mesiacoch môžete rátať s približne 35°C.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

Ikonický hotel
a a a

Ikonický hotel v tvare morskej vlny na Jumeirah Beach je jedným zo symbolov dnešného Dubaja. Je to jeden z najpopulárnejších hotelov v tejto metropole, vhodný pre obchodných cestujúcich, páry hľadajúce tlkot veľkomesta, aj rodiny s deťmi túžiacimi po akčnej a […]

Hotelový komplex
a a a

Madinat Jumeirah je hotelový komplex v srdci Dubaja, ktorý je perfektnou voľbou pre páry objavujúce túto vzrušujúcu metropolu, ako aj rodiny s deťmi, ktoré túžia po akčnej a zábavnej dovolenke. Nachádza sa na Jumeirah Beach, do pol hodiny od letiska. […]

Prémiový päťhviezdičkový rodinný rezort  v Abú Zabí sa nachádza na Corniche, s výhľadom na Arabské more, v susedstve prezidentského paláca. Okrem infinity bazénov a 200-metrovej súkromnej pláže si vychutnáte mestské útočisko v blízkosti turistických atrakcií, kultúrnych pamiatok, obľúbených nákupných centier, […]

You don't have permission to register