a

Grécko

Grécko je kolískou prvej veľkej európskej civilizácie a tak sa okrem pláží na vyhľadávaných ostrovoch môžete tešiť aj na krajinu plnú neskutočných pamiatok z dôb antickej kultúry. Väčšinu turistov sem však predsa len láka ideálne počasie a nádherné pláže, z ktorých viac ako 500 bolo ocenených modrou vlajkou. Zo všetkých európskych štátov má Grécko najčlenitejšie pobrežie a vybrať si pláž, ktorá najlepšie vyhovuje vašim predstavám, tak nie je problém.

 

Neustále meniaca sa, kvitnúca a farebná Kréta patrí k najkrajším gréckym ostrovom – je predsa rodiskom mnohých bájnych bohov vrátane toho najväčšieho, Dia. Kréta má krásne teplé more, vysoké hory, množstvo kaviarničiek, široké pláže, olivové háje a snáď každý kameň tu má svoj príbeh.

 

Skupina ostrovov Dodekanes je v najslnečnejšom kúte Grécka. Pozostáva z 12 veľkých ostrovov a mnohých menších ostrovov, z ktorých každý má iný charakter. Nájdete tu fantastické pláže, archeologické náleziská veľkého historického významu, impozantné byzantské a stredoveké pamiatky, tradičné dediny a architektonické skvosty, ktoré sa datujú do talianskej okupácie. Dodekanes sú už dlho jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Stredomorí. Dva najobľúbenejšie ostrovy Rhodos a Kós treba určite aspoň raz v živote navštíviť.

 

Iónske ostrovy majú mierne podnebie, morské vody sú hlboké a osviežujúce, hory zelené, a atmosféra bezstarostná- ideálna kombinácia pre vašu dovolenku, počas ktorej si užijete rozvinutú turistickú infraštruktúru, hotely, reštaurácie, centrá vodných športov, kultúrne podujatia a množstvo pamiatok a múzeí. Iónske ostrovy sú roztrúsené pozdĺž západného pobrežia pevniny. K vyhľadávaným patria najmä Zakynthos, Kefalonia a Lefkada.

 

Najslávnejšia skupina ostrovov v Egejskom mori  – Kyklady – zahŕňa niektoré z najkrajších ostrovov na svete! Nádherné piesočné pláže, biela a modrá architektúra, tradičný životný štýl, ľudová hudba, pohostinní ľudia a krajina s malebnými kaplnkami premenia výlet na Kyklady na celoživotný zážitok. Medzi najznámejšie ostrovy bezpochyby patrí Mykonos a Santorini.

HLAVNÉ MESTO: Atény (750 000 obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: Athens International Airport Eleftherios Venizelos

MENA: EUR – euro

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 1 hod

ZDRAVIE: Nie sú povinné ani odporúčané očkovania.

PODNEBIE:

stredomorská klíma, dlhé horúce a suché letá, veľmi mierne a daždivé zimy. Zimné teploty v horách sú nepríjemné a studené sú aj Atény. Na ostrovoch sa letné teploty šplhajú až nad 30°C.

 

You don't have permission to register