Six Senses Samui

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre ktorého stojí rovnováha človeka, ktorá však súvisí s autentickosťou okolia (výber jedinečných destinácií a najlepších lokalít), s ochranou životného prostredia (znižovanie množstva plastového odpadu), s udržateľnosťou (projekt Earth Lab) a lokálnymi komunitami (spolupráca, podpora a integrovanie lokálnych komunít). Mottom Six Senses je „A passion for wellness, community, sustainable design and smiles„.

 

Six Senses Samui sa nachádza len 15 minút jazdy autom od letiska Samui, kam sa dostanete po 45 minútovom lete z Bangkoku. Rozprestiera sa na 20 hektároch pokrytých bujnou tropickou vegetácio na severnom cípe Samui. Vďaka miernym kopcom týčiacim sa nad plážou poskytuje z každého kútiku fascinujúci výhľad na Thajský záliv.

 

Súkromné vilky schované v zeleni poskytujú dokonalé súkromie a ničím nerušený relax. Tí, ktorí túžia len po spoločnosti jeden druhého, si môžu vybrať variantu s vlastným bazénom, ostatní si môžu vychutnať spoločnosť pri centrálnom infinity bazéne, z ktorého je tiež nádherný výhľad na okolie. Architektúra je príjemná, nevtieravo elegantná, s využitím množstva dreva a prírodných materiálov.

 

K dispozícii je špičkové Six Senses Spa, Cinema Paradiso, a množstvo aktivít. Vynikajúce šnorchlovanie a potápanie zažijete v Ang Thong National Marine Park. Okrem širokej škály vodných športov môžete obajvovať okolie pešo, na bickyli, na motorke, alebo autom. Navštívte neďaleké rybárske mestečko alebo Chaweng Beach, spoznajte thajské chute aj ich spôsob prípravy na lekciách varenia, zatancujte si na Sunset Coctail Party, alebo sa prejdite „náučným chodníčkom „Farm on The Hill“.

 

V rezorte sú 4 raštaurácie/ bary vrátane oceneniami ovenčeného konceptu Dining on the Rocks, ktorý spája gastronomický aj vizuálny zážitok, počas večere Vám totiž bude robiť spoločnosť nezabudnuteľný, 270 stupňový panoramatický výhľad na Thajský záliv. Z vinotéky Wine on the Hills si môžete vybrať víno svetovej akosti.

 

Hlavná sezóna tu trvá od decembra do februára, kedy máte na výber množstvo denných, športových aj spoznávacích aktivít. Počas horúcich mesiacov od apríla do septembra sú populárne skôr indoorové, vodné a večerné aktivity. Pekným zážitkom je aprílový Songkran, alebo budhistický lunárny nový rok, ktorý sa oslavuje po celej krajine. V novembri sa oslavuje Loy Krathong Day, kedy sa na vodu púšťajú malé člny z banánových listov a kvetín ako poďakovanie Božstvu vody. Počas celého roka sa rezort každých 6 týždňov zúčastní podujatia Samui Green Market, kde predáva svoje bio produkty a výťažkom z ich predaja podporuje lokálne komunity.

 

 

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

66

Typy izieb

Beach Pool Villa
Family Pool Villa
Pool Villa

Transfer

Pozemný

Mám záujem

You don't have permission to register