Six Senses Kaplankaya

Hotelová sieť Six Senses vznikla v roku 1995. Dnes je členom IHG a prevádzkuje vyše 15 hotelov v destináciách ako Bután, Kambodža, Indonézia, Vietnam, ale aj Turecko, Omán, Maldivy či Seychely. Ako naznačuje aj jej názov, sieť má holistický koncept, v centre ktorého stojí rovnováha človeka, ktorá však súvisí s autentickosťou okolia (výber jedinečných destinácií a najlepších lokalít), s ochranou životného prostredia (znižovanie množstva plastového odpadu), s udržateľnosťou (projekt Earth Lab) a lokálnymi komunitami (spolupráca, podpora a integrovanie lokálnych komunít). Mottom Six Senses je „A passion for wellness, community, sustainable design and smiles„.

 

Six Senses Kaplankaya má vynikajúcu polohu – nachádza sa neďaleko medzinárodného letiska v Bodrume a teší sa trom krásnym plážam. Uprostred vlniacich sa vrchov, divokých olivovníkov a cyprov nájdete miesto, kde sa drsnosť a romantika prírody stretáva s dávnou históriou a umením. Cestu do hotela môžete ukončiť 3 spôsobmi podľa vlastného výberu (autom, helikoptérou alebo yachtou). Ak pristanete na medzinárodnom letisku v Izmire, cesta do hotela bude trvať autom 1 hod 45 min.

 

Tento výnimočný hotel je otvorený od apríla do decembra, pričom vrchol sezóny je počas letných mesiacov. Svojim hosťom ponúka nie len dokonalý relax na krásnych plážach, alebo v interiérovom či exteriérovom bazéne, resp. obnovu tela aj duše v špičkovom Six Senses Spa, ale aj nespočetné množstvo športových, zábavných, adrenalínových aj spoznávacích aktivít. Či už prichádzate na romantickú dovolenku vo dvojici, alebo na rodinnú dovolenku, zaručene tu nazbierate zážitky na celý život.

 

 

V októbri- novembri dozrievajú olivy a je čas ich oberania. Six Senses podporuje miestne komunity, takže si túto pradávnu činnosť budete môcť vychutnať autenticky spolu s miestnymi. Jún až august je obdobie prestížnych športových a hudobných podujatí, ako aj medzinárodných pretekov yácht. 4.-7.júna sa každoročne koná Harvest Nature – trojdňový festival venovaný poznatkom o miestnej prírode, flóre, zberu tunajších plodov a mnohým iným zaujímavostiam.

 

Okrem potápania a šnorchlovania, ktoré Vám otvorí brány do ohromného podmorského sveta, tu na Vás čakajú vodné športy a plážové aktivity, turistika, bicyklovanie, tenis, basketbal, prechádzka bylinkovou záhradkou či trhom hoci aj v spoločnoti šéfkuchára, lekcie varenia, piknik na unikátnych miestach s dych vyrážajúcim výhľadom, výlet helikoptérou, objavovanie gréckych ostrovov Patmos, Leros, Lipsi, Kos či Kalimnos, alebo dokonca objavovanie starovekých pamiatok v Iasose, Mindase, Labrande, Didyme, Milete, Herakleii, návšteva známeho Apollovho chrámu, Arteminho chrámu, či Mauzólea v Halikarnasse.

 

Priučiť sa niečomu o zodpovednosti voči životnému prostrediu sa môžete počas návštevy Earth Labu. Deti sa skvele zabavia v detskom klube Grow with Six Senses. Dospelý môžu relaxovať pri dobrej knihe zapožičanej z Library.

 

Čo sa týka ubytovania, hotel ponúka 141 vrátane 6 suít, plus rezidencie s vlastnou záhradou a bazénom vhodné aj na dlhodobé pobyty. Z každej jednej izby sa Vám naskytne krásny výhľad na Egejské more. Architketúra je prívetivá, ležérne elegantná, s využitím množstva prírodných materiálov. Uličky medzi budovami a rezidenciami budia dojem stredomorskej dedinky.

V rezorte nájdete 3 reštuarácie, a vychutnáte si rozmanité chute stredomorskej kuchyne so „štipkou tureckého korenia“.

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

141

Typy izieb

Pool Residence
Garden View Room
Sea View Room

Transfer

Pozemný
50 min

Mám záujem

You don't have permission to register