Lux* Saint Gilles

Lux* Hotels & Resorts je kvalitná a populárna značka medzi náročnými cestovateľmi, ktorá prevádzkuje hotely na Mauríciu, Maldivách, na Reunione a v Číne, a aktuálne expanduje aj do Francúzska a Vietnamu. Svojim hosťom ponúka služby na vysokej úrovni, elegantné priestory a výnimočnú gastronómiu… ale trochu inak… a to v sviežom, ležérnom a sofistikovanom štýle. Jej víziou je „Help people to celebrate life“, čo znemená živý a trendy koncept, v ktorom sa kladie veľký dôraz na detail, chic štýl, a autentické zážitky, či už v plážových hoteloch, v meste, alebo v prírode.

 

Zmysel značky pre hravosť a detail dokazujú aj také „drobnosti“, ako napríklad Strom želania, alebo Správa vo fľaši.

Strom želania je zväčša v srdci rezortu. Môžete naň priviazať svoje želanie a hovorí sa, že strom splní aj najtajnejšie túžby. Správu fo fľaši môžete nájsť v piesku kedykoľvek pri prechádzke po pláži. Ukrýva sa v nej napríklad poukaz na masáž grátis, alebo iné, príjemné prekvapenie ?

 

Každý hotel má svoju vlastnú pražiareň kávy Café Lux*, kde si vychutnáte fantastickú kávu z obnoviteľných plantáží sveta, spracovanú ako inak, ako čisto eko a humánnymi postupmi. Večer si hostia môžu vychutnať pri sledovaní dobrého filmu na obriom plátne priamo na pláži v Cinema Paradiso, alebo pretancovať noc v spoločnosti svetových DJov, ktorí v hoteloch hosťujú. Rezorty Lux* sú populárne aj medzi celebritami a influencermi.

 

Lux* Saint Gilles leží na západnom pobreží divoko romantického ostrovu Reunion, ako jediný 5* hotel v tejto lokalite. Kreolské vily v koloniálnom štýle sa ukrývajú v tieni kokosových paliem. Obklopuje ich rozsiahla, niekoľko hektárová bujná tropická zeleň, ktorá poskytuje nie len súkromie hosťom, ale aj domov miestnej faune, a miesto na oddych aj dobrodružstvá. Niekoľko kilometrové, až gýčovo krásne pláže lemujúce ostrov „končia“ tyrkysovou lagúnou s koralovými útesmi L´Hermitage.

Hotel sa nachádza 50 km od letiska Gillot (45 min) a 45 km od letiska Pierrefonds (35 min).

 

Atrakciami „vanilkového ostrova“ sú okrem prírodných krás a fantastickej podmorskej scény pre potápanie a šnorchlovanie aj vodné športy a plážové aktivity v hoteli, najväčší sladkovodný bazén na ostrove, vynikajúce reštaurácie a bary, yoga, či špičkové wellness.

 

Reunion však v sebe ukrýva omnoho viac a je tak ideálnym miestom aj pre dovolenkárov, ktorý obľubujú zvyšenú hladinu adrenalínu. Ostrov môžu objavovať počas turistiky, na koni, padákom, alebo helikoptérou. Vodopády Salazie a Biberon, historický St. Paul, gejzír Souffleur, katedrála Notre Dame des Laves a v neposlednom rade aktívna sopka Piton de la Fournalise zanechajú intenzvne spomienky v každom návštevníkovi. Okolie sopky je bezpečné, nachádza sa totiž v srdci chráneného územia UNESCO. Je veľmi aktívna, vybuchuje niekoľkokrát do roka ponúkajúc tak šťastlivcom nezabudnuteľnú svetelnú show. Aj tým menej šťastným sopka vyrazí dych pohľadom na kráter z vrtuľníka, alebo na vychladnuté toky smerujúce do mora, ktoré vyzerajú ako scenéria z Marsu.

 

Cena na vyžiadanie

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

156

Typy izieb

Junior Suite
Deluxe Room
Superior Room
Family Room

Transfer

Pozemný
50 km

Mám záujem

You don't have permission to register