Amanwella

Aman je jednou z najautentickejších hotelových značiek na svete. Jej názov je odvedený zo sanskritu a znamená mier. Prvý hotel – Amanpuri – bol otvorený v roku 1988 na Phukete v Thajsku. Od tej doby sa otvorili ďalšie hotely vo výnimočných kútoch Ázie, kde sú doteraz považované za „strážcov pokojných miest“. V každom z nich zažijete to najkrajšie z prírodných darov lokality, bohatú nádielku histórie a kultúrneho dedičstva, inšpiratívnu kuchyňu, bezchybné služby a jedinečnú architektúru, ktorá citlivo spája všetky tieto aspekty do dokonalého dovolenkového zážitku.

Okrem krajín ako Srí Lanka, Thajsko, Bali, Kambodža, Laos, Bután, Čína a India, nájdete rezorty Aman aj v Karibitu a niekoľko aj v Európe. Aktuálne expanduje značka najmä v Spojených štátoch. V tejto chvíli má 34 hotelov, ďalších 9 sa bude čoskoro otvárať.

 

Na slnkom rozpálenom južnom pobreží Srí Lanky neďaleko rybárskeho mestečka Tangalle, uprostred takmer pätnástich hektárov kokosových paliem v polmesiaci zlatého piesku, leží Amanwella.

 

Suity, ktoré kombinujú modernistické línie a pôvodné materiály, sú inšpirované dielom slávneho srílanského architekta Geoffreyho Bawa; zaliate svetlom. Každá má vlastný prístup do súkromného plunge poolu a na veľkorysú terasu s výhľadom na Indický oceán.

 

Odhliadnuc od súkromného beach clubu v tieni paliem a 47-metrového bazéna, nezabudnite si vychutnať aj miestne atrakcie – čajové plantáže, túry, či návštevy chrámov.

 

Užite si Srí Lanku v tej najautentickejšej podobe.

Kategória hotela

Luxusné hotely 5

Počet izieb

20

Typy izieb

Garden Pool Suite
Ocean Pool Suite
Hill Pool Suite

Transfer

Pozemný
60 min

Mám záujem

You don't have permission to register