a

Madagaskar

Často mu hovoria ôsmy kontinent, kolíska evolúcie alebo „Galapágy afrického kontinentu“.

 

Na štvrtom najväčšom ostrove sveta nájdete zmes osemnástich kultúr, ohromujúcu rozmanitosť krajiny, rovnako ako úžasnú faunu a flóru.

 

Mnohí tvrdia, že Madagaskar je iný ako akýkoľvek iný ostrov – fantasticky krásny, aj napriek svojej malej rozlohe pôvabne rozmanitý a stále vzácne nedotknutý.

 

Ostrov v Indickom oceáne s dĺžkou takmer 1600 km a šírkou 500 km ponúka ideálne podmienky na vodné športy, nedotknuté pláže, modrú trblietavú vodu, farebné koralové útesy a butikové personalizované rezorty. Ak si chcete užiť pláž a slnko alebo skôr chcete rybárčiť, potápať sa, surfovať či plachtiť, Madagaskar je pravé miesto, ktoré by ste mali navštíviť.

 

Fauna na ostrove sa líši od fauny kontinentálnej Afriky: nachádza sa tu najväčší motýľ, ako aj najmenší a najväčší chameleón na svete, korytnačky a rôzne druhy vtákov. Nájdete tu viac ako sto druhov rozmanitých lemurov, inde by ste ich hľadali márne. Niektoré z nich poskakujú po zemi ako kengury a iné vyjú svoj strašidelný „veľrybí spev“ z korún stromov, zatiaľ čo ich kamoši zasa žmurkajú spod kôry stromov.

 

Nie nadarmo má ostrov prezývku „laboratórium sveta.“ Rastie tu jeden z najvzácnejších a najstarších druhov stromu, tzv. baobab, dosahujúci výšku až 40 m. Možno ste o ňom počuli aj v svetoznámom príbehu o Malom princovi od Antoine de Saint-Exupéryho. Na svete existuje len osem druhov tohto výnimočného stromu, z toho šesť práve na Madagaskare. Ich charakteristickou črtou je vysokánsky kmeň a konáre rastúce len na vrchole stromu. Znie to až neuveriteľne, ale vek najstarších stromov sa odhaduje až na 3000 rokov! Bezpochyby, nezabudnite si privoňať si k viac ako 800 druhom orchideí. Nie nadarmo ho volajú aj „ostrov vôní.“

 

Vďaka kombinácii nádhernej prírody, vynikajúcej kuchyne, špičkových butikových rezortov s večne usmievajúcimi sa domácimi obyvateľmi – Malgašmi – veľmi rýchlo pochopíte vášeň a pohnútky grófa Mórica Beňovského, ktorého v službách francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. v roku 1776 zvolili domáci náčelníci za kráľa Madagaskaru. Na severe ostrova sa nachádza i jeho zabudnutý pomník, kde je údajne pochovaný.

 

Zvýraznené, podčiarknuté, Madagaskar sa môže právom hrdiť titulom jedného z najexotickejších miest na Zemi!

POLOHA: v Indickom oceáne, od afrického kontinentu ho oddeľuje Mozambický prieliv

POČET OBYVATEĽOV: 20 653 556 (2009)

HLAVNÉ MESTO: Antananarivo (alebo Tana) (1,5 mil. obyv.)

MEDZINÁRODNÉ LETISKO: Medzinárodné letisko v Antananarive

ÚRADNÁ REČ: francúzština a malgaština

NÁBOŽENSTVO: kresťania (51%), animisti (47%), moslimovia (2%)

PENIAZE/MENA: MGA – malagašský ariary, 1EUR=asi 2800 MGA

ČASOVÝ POSUN: SEČ + 2 hod

SMEROVÉ TELEFÓNNE ČÍSLA: +261

PODMIENKY VSTUPU (VÍZA): vízový styk. Pri pobyte menej ako 15 dní víza nie sú potrebné.

ZDRAVIE: Povinné je očkovanie proti žltej zimnici aj cestujete z infikovaných oblastí. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A aj B, cholere a brušnému týfusu. Platia bežné bežné koloniálne pravidlá – ošúp, prevar, ugriluj alebo zahoď.

MIESTNA KUCHYŇA: medzi miestne špeciality patrí mäsový pokrm Ro a dlhé písoky nasolenej ryby kitoza. Korenisté jedlá sú veľmi obľúbené. Na ostrove sa vyrába likér Litchel z ovocia liči a nealkoholický ryžový nápoj Ranon_apango.

NAKUPOVANIE: umelecké výrobky z dreva, tkané látky, šperky s polodrahokamami alebo drahokamami, ozdobný papier Antemore s vpletenými sušenými kvetmi.

MIESTA, KTORÉ TREBA NAVŠTÍVIŤ: Nosy Be – turistický ostrovný raj číslo, Park Réserve Naturelle Intégrale de Lokobe, Réserve Naturelle Intégrale des Tsingy de Bemaraha, Parc National de Montagne de Ambre, Isalo (prírodné parky), Mahajanga (prístav), Antananarivo (hlavné mesto)

PODNEBIE: tropické, ale je veľmi premenlivé kvôli jeho polohe. Spravidla, Madagaskar má dve ročné obdobia: horúce obdobie dažďov od novembra do apríla a chladnejšie obdobie sucha od mája do októbra. V najjužnejšej časti ostrova je podnebie suché a na vysočinách mierne. Západné pobrežie má výrazné obdobia sucha a dažďov.

ŠPORTY/NOČNÝ ŽIVOT: tenis, golf, futbal, potápanie, vodné lyže, windsurfing, bicykel, bedminton, volejbal, petanque. Nočný život v turistických centrách funguje a je bezpečný, kvôli kriminalite neodporúča sa vyhľadávanie nočného života mimo centier.

MIESTNE RIZIKÁ: Aj keď Madagaskar je prevažne bezpečná krajina, je treba si dávať pozor na krádeže a neodporúčajú sa takisto cesty do mimoturistických oblastí.

INÉ: Pre vývoz suvenírov rastlinného a živočíšneho pôvodu musia turisti získať povolenie. Je zákaz vyvážať a nakupovať výrobky z korytnačieho panciera a mušlí. Fotografovať a nakrúcať ozbrojené sily a niektoré miesta ako sú vládne budovy alebo mosty je výslovne zakázané.

Kategória hotela
Parametre
Vhodné pre

Z našej kolekcie vyberáme…

Radi Vám vypracujeme ponuku aj na iné hotely v našom portfóliu.

Mám záujem

  Hotelová sieť Constance Hotels & Resorts prevádzkuje hotely v Indickom oceáne, konkrétne na Maldivách, Seycheloch, Mauríciu a Madagaskare. Počtom hotelov patrí medzi menšie značky, kvalitou služieb a gastronómie sa však vyrovná mnohým zvučným menám v cestovnom ruchu. Zakladá si na aj na […]

You don't have permission to register